Koriandr zanechává čištění ledvin a další použití

Slyšeli jste někdy o tom, že koriandr zanechává výhody čištění ledvin? Více než koření, které dává patru vzrušení, lístky koriandru dělají úžasné věci pro naše ledviny. Různé studie a knihy z celé historie ukázaly, jak listy koriandru pomáhají při čištění ledvin a dalších výhodách pro filtrační orgány těla.

Skvělá věc na listech koriandru je, že je možné je pěstovat sami. Pokud máte skleník, můžete mít dokonce neomezený přísun čerstvého ovoce během vegetačního období. Je snadné zasadit nové rostliny každé tři týdny a jejich požadavky není těžké splnit.

Proč je koriandr vhodný pro ledviny?

Listy koriandru mají mnoho vlastností, které ovlivňují ledviny, včetně detoxikačních a diuretických účinků. Oba tyto mechanismy hrají roli při čištění ledvin, zejména jak koriandr detoxikuje orgány. Podívejme se podrobněji na to, jak je tato bylina užitečná při čištění ledvin.

Koriandr zanechává výhody čištění ledvin

Ledviny jsou filtry našeho těla a konzumace potravin, které podporují jejich detoxikaci, jim dále pomůže v jejich funkcích. Například studie z roku 2016 na univerzitě Ain Shams dospěla k závěru, že extrakt z koriandru je prospěšný proti nefrotoxicitě vyvolané olovem. Proto tato bylina může pomoci tělu zbavit se toxických chemikálií.

Listy koriandru jsou také bohaté na fytonutrienty a antioxidanty. Tyto složky mají detoxikační účinky, které mohou dokonce pomoci tělu eliminovat rtuť, což je látka, která způsobuje poškození ledvin. Spotřeba zdrojů antioxidantů je také prospěšná pro ledviny, protože mohou chránit orgány před poškozením v důsledku nefrotoxicity a oxidace.

V listech koriandru najdete také různé vitamíny a minerály, jako jsou vitamíny B, vitamíny A, C, E, K, vápník, draslík, hořčík a fosfor. Protože koriandrové listy hrají roli při ochraně a fungování tělních procesů, včetně procesů ledvin, pomohou orgánům filtrovat tělo. Mějte však na paměti, že pokud máte onemocnění ledvin, je vždy nutné konzultovat s lékařem jakékoli jídlo.

Je koriandr vhodný pro ledvinové kameny?

Koriandr je vhodný pro ledvinové kameny v tom smyslu, že byliny působí jako diuretikum a malé ledvinové kameny mohou projít samy pomocí diuretik. Studie ukázaly, že tato rostlina má močopudné vlastnosti, což pomáhá tělu uvolňovat sodík močí. Pomáhá s ledvinovými kameny, protože vypláchne orgány.

Koriandr může zmírnit bolest při močení v důsledku infekcí a ledvinových kamenů. A protože tato rostlina není tak silná jako diuretikum, ledviny by nebyly ohromeny jejími účinky. Podle California College of Ayurveda mohou semena a listy koriandru pomoci při infekcích močových cest.

Zlepšením rychlosti filtrace ledvin můžete vyplavit všechny toxiny a mikroby, které mohou způsobit infekce močových cest. Proplachování ledvin pomocí mírných močopudných bylin, jako je koriandr, je prospěšné při rozdávání ledvinových kamenů. Větší kameny však vyžadují pomoc lékaře, aby se jich účinně zbavil.

Další vlastností koriandru při čištění ledvin je, že působí jako chladící diuretikum. Samotný název pomáhá snižovat teplo z močového systému, což zmírňuje pocit pálení během močení. Mechanismus také pomáhá při dysurii, cystitidě a zakalené moči.

Jak pěstovat koriandr?

Pěstování koriandru je stejně snadné jako výsadba a sklizeň. Můžete jej také zasadit do květináče na tunel, pokud nemáte místo. Použití thelytunnel vám umožní chránit vaše rostliny po celý rok a můžete se obrátit na Krostrade.com, kde se dozvíte více o pěstování zdravých bylin uvnitř.

Díky blahodárným účinkům koriandru a tomu, jak čistí ledviny, je dobrou součástí naší stravy. Proto je to jedna z těch bylin, která by měla mít ve vaší zahradě místo. Pěstování koriandru vám poskytne přístup k čerstvým a organickým plodinám a pěstování je dokonce snadné.

Výsadba

Nejlepší je zasít semena v interiéru brzy na jaře nebo na konci zimy. Jejich výsadba do polytunnelů je také v letních měsících ochrání před extrémním teplem, které může ovlivnit vývoj listí. Zrání koriandru bude trvat až 45 dní, a proto je možné provést dvojité oříznutí.

Pomůže vám to zapamatovat si, že tato plodina je nejlepší při teplotách mezi 50 a 85 ° F. A i když můžete klíčky přesadit, budete mít větší úspěch, pokud budete koriandr vysévat přímo do květináče, abyste zabránili sešívání. Nezapomeňte použít dobře odvodněnou půdu o pH 6,2 až 6,8 a umístěte květináče tam, kde budou mít slunce.

Semena by měla být asi palec hluboko do půdy, s prostorem 6 palců. Poté je pokryjte půl centimetru mulče a dobře zalijte, zejména v suchých obdobích. Klíčení můžete očekávat po třech týdnech a poté je ztenčit o 20 cm.

Můžete vysazovat každé 2 až 3 týdny po celé vegetační období, abyste získali bohatou zásobu této byliny na čištění ledvin. Mulčování a pravidelné zavlažování jsou základními doporučeními při péči o vaše plodiny. Časté ořezávání také prodlouží okno pro sklizeň.

Sklizeň

Jakmile jsou vaše rostliny vysoké asi 6 palců, můžete začít sklízet. Nezapomeňte řezat na úrovni půdy a zkontrolovat, zda má rostlina vyvinuté květiny a hlavy semen. Pro některé to nemusí být zřejmé, ale koriandr a koriandr pocházejí ze stejné rostliny.

Když se lidé zmíní o koriandru, obvykle jde o semena. Na druhé straně se listy rostliny nazývají koriandr. Lidé je používají zaměnitelně, takže pokud sklízíte semena, počkejte, až zhnědnou.

Koriandr je jednoletá rostlina, takže očekávejte krátkou délku života. Úroda obvykle vydrží až 7 týdnů před nasazením. Můžete je zasadit v létě, abyste semeno rychle sklidili, ale protože chcete mít čerstvé listy delší dobu, často je ořezávejte.

Jaké jsou vedlejší účinky koriandru?

Jednou z výhod konzumace přírodních bylin je, že nezpůsobují život ohrožující účinky, jako jsou drogy. Nejsou známy žádné kontraindikace koriandru, takže je bezpečné ho jíst, i když užíváte jiné léky. Stejně jako každá jiná rostlina však mohou být někteří lidé na koriandr alergičtí.

Pokud jste alergičtí na mrkev, anýz, kmín, celer, fenykl nebo petržel, můžete očekávat, že byste mohli být alergičtí také na koriandr. Typickou alergickou reakcí je kontaktní dermatitida po kontaktu s listy a vyrážkám a zarudnutí. U závažnějších alergických reakcí může dojít také k anafylaxi.

Celkově neváhejte kontaktovat svého lékaře před konzumací koriandru. Pokud máte stávající stav nebo užíváte nějaké léky, je důležité se poradit se svým poskytovatelem zdravotní péče, než budete jíst jakoukoli bylinu. Těhotné ženy mohou být obzvláště citlivé na koriandr a ženy, které se chystají podstoupit operaci.

Jak detoxikovat ledviny?

Čištění ledvin a jejich detoxikace je nezbytné, aby se tělo zbavilo toxinů. Můžete to udělat tak, že vypijete koriandrovou směs, zůstanete hydratovaní a snížíte příjem sodíku. Přesto se předem doporučuje konzultace s lékařem, protože každý jedinec se fyzicky liší.

Směs koriandru

Když si doma nasadíte koriandr, můžete si vyrobit směs koriandru kdykoli chcete. A protože rostlinu pěstujete a sklízíte sami, můžete si být jisti, že je bez chemikálií nebo špatného zacházení, které může ovlivnit hygienu. Existuje mnoho výmyslů, které lze z koriandru vyrobit, ale oblíbeným detoxikačním nápojem je koriandrová voda.

Koriandrovou vodou jsou jednoduše vařené lístky koriandru po dobu 10 minut. Před přidáním kousku citronu vodu filtrujte a nechte ji vychladnout. Můžete to vypít jednou denně k detoxikaci ledvin.

Podle California College of Ayurveda můžete také použít jak semena, tak listy k posílení močových cest. Studená i teplá infuze pomáhá tělu udržovat zdravé močové cesty.

Kromě údržby je koriandr také užitečný pro zmírnění infekcí močového systému. Semena a listy můžete použít při onemocněních močových cest. Při léčbě infekce močových cest může pomoci směs koriandru, pipsissewy, banánu, marshmallow, citronové trávy a Gotu kola v šálku horké vody každých několik hodin.

Slovo opatrnosti při používání koriandru u pacientů se selháním ledvin

Je nutné zdůraznit, že pacienti se selháním ledvin by se měli koriandru vyhýbat. Zatímco bylina pomáhá při čištění ledvin, obsah draslíku v koriandru spolu se sníženou funkcí orgánů u těchto pacientů může zvýšit hladinu draslíku v krvi. Lékaři doporučují omezit konzumaci potravin s vysokým obsahem draslíku u těchto jedinců, aby se předešlo komplikacím.

Zůstaňte hydratovaní

Jako filtrační systém těla jsou ledviny do jisté míry zodpovědné za to, že nám pomáhají močit. Orgány však vyžadují vodu, aby se tohoto odpadního produktu zbavily. Pokud je váš příjem vody nízký, můžete očekávat, že produkce moči v těle bude stejně nízká.

To může vést ke komplikacím, jako jsou ledvinové kameny a další stavy, protože tělo se nemůže zbavit dalších odpadních produktů močí. Nezapomeňte vypít 2,7 až 3,7 litru vody každý den, abyste zůstali hydratovaní. Můžete také jíst potraviny bohaté na obsah vody, jako jsou okurky, špenát a rajčata.

Snižte příjem sodíku

Snížení příjmu sodíku může detoxikovat ledviny, protože pomáháte tělu udržovat rovnováhu sodíku. Na druhou stranu, konzumace příliš velkého množství sodíku může snížit fungování spárovaných orgánů, což může zhoršit problémy s ledvinami. Tělo potřebuje sodík, ale sledujte svou spotřebu a nedovolte, aby to překročilo 2 300 mg denně.

Co můžete pít k propláchnutí ledvin?

Existuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, které můžete pěstovat v polytunneboku koriandru, abyste získali okamžité zdroje pro proplachování ledvin. Zahrnují řepu, brusinky, pampelišky, hortenzie a citronovou šťávu. Kromě zdravého životního stylu udržujte své zdraví ledvin správně konzumací čerstvého ovoce a zeleniny.

Řepná šťáva

Řepa je bohatá na betain a pití jejích šťáv zabrání tvorbě ledvinových kamenů. Je to proto, že betain zabraňuje hromadění struvitu a fosforečnanu vápenatého. Různé studie ukázaly zájem o užívání betainu u pacientů s onemocněním ledvin.

Brusinkový džus

Brusinkový džus pomáhá čistit ledviny odstraněním přebytečného šťavelanu vápenatého. Pomáhá podporovat zdravé močové cesty, protože udržuje bakterie na uzdě a předchází vředům. Brusinkový džus je také dobrým zdrojem antioxidantů pro ochranu celkového zdraví těla.

Infuze koriandru a bylin

Koriandr je také známý tím, že proplachuje ledviny. Můžete to udělat půstem a vypít jeden až dva litry vody několika mírnými močopudnými bylinami, jako je koriandr. Některé další příklady bylin, které jsou mírně močopudné, jsou citronová tráva a petržel.

Pampeliška čaj

Věděli jste, že pití sušeného pampeliškového čaje nebo čerstvého čaje z kořene pampelišky je vynikající pro proplachování ledvin? Je to proto, že působí jako tonikum a rozkládá usazeniny vápníku. Výsledkem je lepší fungování spárovaných orgánů a zároveň ochrana močových cest před infekcemi.

Extrakt z hortenzie

Další krásnou rostlinou, kterou můžete extrahovat a použít k proplachování ledvin, je hortenzie. Je bohatý na antioxidanty, což pomáhá předcházet poškození ledvin. Indové z Cherokee dokonce tuto rostlinu použili k odstranění ledvinových a močových kamenů.

Citronová šťáva

A konečně, místo přidání plátku citronu do čajů, džusů a výtažků, které jsme zmínili, můžete toto citrusové ovoce použít také pro zdraví ledvin. Protože je kyselý, zvyšuje hladinu citrátu v moči, aby se zabránilo tvorbě ledvinových kamenů. Pomáhá také při filtrování těla a zbavování se odpadů a toxinů.

Závěr

Naše ledviny jsou odpovědné za filtrování těla, aby vylučovaly toxiny a odpadní produkty močí. Koriandr opouští očišťování ledvin a další postupy si získávají na popularitě díky povědomí o prevenci onemocnění ledvin. Při správném fungování ledvin a detoxikaci lze zabránit tvorbě bolestivých kamenů.

I když neexistují žádné život ohrožující vedlejší účinky listů koriandru, je stále důležité si uvědomit jeho dopad jako alergenu na těhotné ženy, před operací a na pacienty se selháním ledvin. Stejně jako u každé byliny je nejlepší se poradit se svým lékařem, než začnete tuto rostlinu milující ledviny konzumovat. Jakmile získáte signál, je snadné zasadit koriandr a získat čerstvé listy po celý rok ve skleníku.