Chytré způsoby, jak vyrobit balónkové závěsy

Naučte se, jak vytvořit balónkové závěsy, které doplní vaše okna. Nemyslete si, že tyto měkké a elegantní stacionární úpravy horního okna se záhyby trčícími zespodu vyšly z módy. Ale nebojte se, v tomto článku vám ukážeme chytré způsoby výroby balónkových záclon.

& nbsp;

Pravdou je, že navzdory bezpočtu designových trendů, které za poslední desetiletí vzrostly a poklesly, balónkové drapérie se nikdy nezdají jít z módy. Nejlepší na tom je, že tohoto vzhledu můžete rychle dosáhnout pomocí některých kreativních šicích dovedností.

& nbsp;

Sestavte vybranou látku a zašijte ji do panelu. Pomocí měřicí pásky získáte přesné číslo pro rozměry záclon. Proveďte několik ručních stehů, provlékněte kabel šroubovacím okem a připevněte jej na zeď.

Bublinové závěsy

Když uvažujete o balónových závěsech, primární prvky návrhu, které by vás měly napadnout, jsou čáry, textura a objem. Tato úprava oken zahrnuje hlavně výrazné poufy, které vyčnívají z povrchu a dodávají našim oknům charakter.

& nbsp;

Existuje mnoho způsobů, jak stylovat balónkové závěsy. Mohou sloužit jako stacionární záclonka, která stojí sama o sobě, nebo jako texturovaný spodní závěs. Jedná se o levný a nákladově efektivní projekt, který můžete snadno sestavit za pár hodin.

Krok 1: Připravte panely.

Proveďte potřebná měření, abyste získali přesné rozměry balónkové opony. Když se shromáždí, měla by látka zakrýt horní část vašeho okna. Podle materiálu můžete vybrat přesnou délku nebo úplnost panelu.

& nbsp;

Trasujte panel z látky a vyhlazenou látku vyhlaďte přední stranou dolů. Pořiďte si svinovací metr a pomocí látkové tužky umístěte rovnoměrně rozmístěné značky. Označte si látku od spodní části a končíte zhruba dvacet palců pod pouzdrem kapesní tyče.

Můžete si vybrat požadovaný interval od čtrnácti do osmnácti palců po délce panelu.

Krok 2: Šijte prsteny.

Připravte si prsteny, jehly a nit na tento další krok. Začněte šitím jednoho prstenu u každé značky pomocí co nejméně stehů. Silné stehy budou vypadat objemně a budou mít za následek narušení nití na lícní straně látky. Krok opakujte, dokud nepřipojíte všechny kroužky na místě.

& nbsp;

Nezapomeňte, že mezera mezi vodorovnou řadou prstenů ustoupí vytvoření bubliny. Pokud chcete menší nebo větší křivku, můžete intervaly zvonění zvětšit nebo zmenšit. Jen se ujistěte, že je po celou dobu konzistentní.

Krok 3: Připojení kabelů

Změřte při zarovnání celkovou délku zvonění. Vezměte si zvedací šňůru a odstřihněte ji podle délky prstenů, ale nezapomeňte přidat několik centimetrů navíc za uzly. Provlékněte provaz a opatrně uvázat uzel na spodním a horním kroužku.

& nbsp;

Odřízněte další kousek šňůry dlouhý přibližně čtyři až šest palců. Vytvořte jeden řetězec pro každou řadu prstenů, které jste vytvořili. Odložte je stranou.

Krok 4: Vložení prutu

Vezměte si svou závěsy a zasuňte ji do kapsy tyče. Zavěste tyč na držák. Vezměte si předem nastříhané kusy zvedací šňůry a provlékněte je spodními třemi až šesti kroužky. Opakujte krok pro každou řadu a pevně je přitáhněte k sobě. To by vám mělo pomoci vytvořit balón.

& nbsp;

Můžete ručně upravit délku, aby vyhovovala vaší spokojenosti. Upravte to v závislosti na velikosti vašeho okna. Chcete-li nadýchaný a nadměrný záclonový balón, zkuste sestavit všechny prsteny dohromady. Uvažte uzly, které jej udrží na místě. Vaše bubliny by nyní měly být viditelně vytvořeny.

& nbsp;

Proveďte tolik úprav textilie mezi jednotlivými řádky. Záhyby můžete opravit, vypadat pevněji nebo volněji. Opravdu záleží na typu vzhledu, pro který se chystáte. Jakmile se naučíte základy jak vyrábět balónkové závěsy, zkoumání pomocí jiných návrhů nebude tak špatný nápad.

Typy balónových záclon

Na desky můžete připojit různé typy záclon. Některé kutilské projekty dokonce ukazují kroky, jak vytvořit balonový záclonku bez nutnosti šití. Tyto záclony se nazývají seskupený styl balónků.

& nbsp;

Další styl pro balónkové závěsy splývá s moderními interiérovými vzory. Skládané balónky s balónky jsou ženské a přizpůsobené, takže vypadají čisté a slouží jako elegantní přechod pro moderní design pokojů.

& nbsp;

Záď se u prutu neshromažďuje. Místo toho se tvoří ze záhybů obrácené krabice. Různé funkce umožňují poufům prodloužit se a zvětšit objem. Množství záhybů nebo záhybů, které přidáte na záclonku, ovlivní také její celkový vzhled.

Souhrn

Balónkové drapérie se mohou zdát zastaralé, ale ve skutečnosti dokázaly držet krok s módními trendy i v moderním interiérovém designu. Můžete je umístit podél vstupních a výstupních bodů vašeho domu bez dveří, na okna, francouzské dveře a mnoho dalších.

& nbsp;

Může sloužit jako přechodný dekorativní ornament, který změkčuje beton, dřevo a další tuhé prvky interiéru. Při výběru barevných schémat a látky buďte opatrní. Mělo by být schopné sladit váš další nábytek, aby nevypadal na místě.

& nbsp;

Obvykle si můžete vytvořit svůj vlastní styl, jakmile zvládnete základy výroby balónkových záclon. Oprášte své dovednosti v měření a šití a dokončete svůj moderní a moderní design domu.

& nbsp;