6 jednoduchých a snadných kroků, jak vyrobit scénické závěsy

Fáze záclony jsou v mnoha tvarech a velikostech. Slovo divadelní / divadelní opona se vztahuje na téměř všechny nebo všechny závěsy, které visí na jevišti. Funkce inscenace, objem záclon a sortiment tkanin a výrobní požadavky odlišují scénické závěsy od mnoha jiných odrůd záclon. Zde v tomto článku se dozvíte, jak vyrábět scénické závěsy, a proto se doporučuje číst až do konce.

Na výrobu pódiových záclon existují různé požadavky. Pokud jde o tkaninu, výška a rozevření její opony a způsob provozu mají mnoho možností.

Kroky k vytvoření scénických opon

Krok 1: Měření

První krok k tomu, jak vyrobit opony jeviště. Přístroj měří šířku vašich dveří. Jako první krok k vytvoření opony opony zajistěte vyhodnotit šířku a délku textilií, a tak umožnit minimálně jeden nástavec, jeden pro každou stranu a vrch látky. Na špičce dejte další čtyři centimetry.

Vytočte další palec na jeho okraji a vytvořte a-lem. K zajištění materiálu použijte obyčejné kolíky, po které nanesou na látku lepidlo Solvent Stitching.

Povolit sušení. Při připojování konce zajistěte, aby napínací tyč rychle proklouzla do otvoru.

Krok 2: Nakreslete a vystřihněte trojúhelník

Tvar z podložky z lepenky, který se použije jako šablona pro vaše pozlátko banneru. A vynuťte a vyřezejte šablonu trojúhelníku z emocí.

Opakujte, dokud nebudete mít velký počet trojúhelníků potřebných pro vaši scénu design opony .

Krok 3: Položte oponu

Zem nebo prkénko. Uspořádejte trojúhelníky na látkách a vytvořte netopýří efekt. Až skončíte, omotejte šňůru kolem špiček stejného trojúhelníku.

Proveďte korálkový střih a poté, abyste vytvořili pozlátko, svázejte stuhu & amp; zpracované trojúhelníky. Nakonec umožňuje sušení.

Krok č. 4: Připevněte pozlátko pouze na oponu jeviště. A nechte to uschnout.

Krok č. 5: Složte oponu ve střídavých směrech a vytvořte šev po celé látce. Tři čtvrtiny cesty od paty nahoře rozřízněte materiál bočně.

Krok č. 6: Vložte sprchový závěs do kapsy košile a přidržte jej na jeho dveřích. Připojte osobnost Řemínky řemínků pouze k otvorům záclon, aby křidélka záclon zůstala zavřená a umožnila vašim dětem vytvořit vzhled portrétu. Nyní je jasné, že rozumíme tomu, jak scénické závěsy . Postupujte podle výše uvedených jednoduchých kroků.

Jak fungují scénické závěsy?

Protože víme, jak vyrábět opony, < span data-preserver-spaces = "true"> je nyní nutné pochopit, jak to funguje.

Podívejme se na tyto scénáře: Na záclonu byly našity kroužky a kabely provlečené do pásů zatáhnou záclonu zpět a otevřou ji.

Neexistuje žádný rozdíl mezi oponou ovládanou kolejí a Brailovou oponou, než se opona rozšíří sbíráním pásů, když struny procházejí všemi vyvýšenými kroužky.

Protipožární nátěr scénické závěsy by opravdu neměly přijít do styku s vodní pára. Kanystr na oheň by byl odstraněn postřikem a na oponě by zůstal bílý práškový zbytek.

Tuto skvrnu není vždy snadné odstranit. Zbarvení můžete minimalizovat, pokud jsou malé vodní skvrny rychle odstraněny pouze tlakovým čističem nebo dokonce jiným mírným topným tělesem.

Otevře se nebo zavře, aby se odkrylo nebo skrylo pódium & amp; prostředí od diváků během show. Přední závěsy nebo velké závěsy mají různé velikosti.

Mohou to být hip hugger nebo plain; mohou se rozdělit hlavně uprostřed; můžete je natáhnout svisle, vodorovně nebo dolů středem; mohou se vznášet, rozptýlit nebo vypadnout, ale mohou být prošívané nebo hladké.

Co je hlavní opona na scéně zvané?

Hlavní opona se jinak nazývá velká rouška nebo přední opona . Tato opona je cloněná clona, ​​kterou si divák všimne ještě před začátkem filmu, během reklamních přestávek a po skončení série.

Velký záclonka nebo prostě záclonka visí před velkým záclonkou a obsahuje stejný materiál jako velká záclonka. Stojí za zmínku, že “ < span data-preserver-spaces = "true"> velký valance můžete označit za skvělou ukázku.

Dva hlavní typy pódiových opon

rakouské závěsy

Opona obsahuje jedna položka s několika kalamáry nebo kruhy. Krevety jsou vyráběny strategickým posunem nebo vyzbrojením látky kolem hranic každé řady.

Tablonová opona

Když zvednete jeviště, zůstanou po stranách místnosti přeloženy čtyři zdroje. Propletete kabely do smyček, které jsou šikmo sešity přes zadní část závěsu. Toto je druh odhalení, které mě nejvíce vzrušuje.

Závěr

Tyto popisy jsme vám poskytli, abychom zprostředkovali data našim stávajícím a potenciálním zákazníkům; doufáme, že jste obdrželi informace, které potřebujete, zejména jak vytvořit oponu jeviště a jejich výhody. Rádi bychom slyšeli od našich čtenářů.