Jak starý je můj ohřívač vody Ruud? 6 stylů sériového čísla!

Jak starý je můj ohřívač vody Ruud? Stáří vašeho ohřívače vody Ruud můžete zjistit dekódováním jeho sériového čísla, které najdete na jejich štítcích. Existuje šest stylů sériových čísel, které se liší podle modelu ohřívače vody Ruud. Před určením stáří vašeho ohřívače vody je tedy nejlepší nejprve znát model.

Zakoupili jste nedávno nový nebo použitý ohřívač vody Ruud? Je prokázáno, že znalost stáří jednotky vám pomůže určit, zda spotřebič vydrží dlouho nebo ne, zvláště pokud je zakoupen z druhé ruky v sekáčích. No, byl jsem ve stejné situaci jako ty, ale po sérii procházení webu a hledání způsobu, jak poznat věk, jsem našel nejjednodušší způsob, jak to udělat. Chcete se podělit o tajemství? Pak se usaďte a čtěte až do konce tohoto článku.

Ohřívač vody Ruud

Věděli jste, že první, kdo vynalezl ohřívač vody, který si dnes užíváme, byl primárním vlastníkem společnosti Ruud, která existuje dodnes? Po více než století ode dneška vynalezl Edwin Ruud ohřívač teplé a studené vody, který nás baví dodnes. Od té doby je RUUD jedním z předních výrobců chladicích a topných produktů v celém státě Amerika.

Styly sériového čísla

Vzhledem k tomu, že společnost již staví před více než stoletím, je pochopitelné, že budou mít různé formáty přidělení sériových čísel, což je pro ty, kteří nevědí, trochu matoucí. Jak tedy budete moci vědět, které sériové číslo ohřívače vody Ruud je správné jako referenční číslo pro určení stáří ohřívače vody? Zde jsou různé styly sériového přiřazení v ohřívači vody RUUD.

#1. MMRR/kód linky závodu/pořadové sériové číslo

První styl má pořadí Měsíc, Rok a kód rostlinné linie. První dvě čísla odpovídají číselnému pořadí měsíce, zatímco 3. a 4. číslo odpovídá koncovému roku. Po čtyřech číslicích uvidíte písmeno odpovídající kódu linky závodu.

#2. MM/RR/pořadové sériové číslo

Druhý styl, který máme, je podobný prvnímu stylu na našem seznamu. První dvě čísla odpovídají číselnému pořadí měsíce, zatímco 3. a 4. číslo odpovídá koncovému roku. Rozdíl je v tom, že druhý styl nemá kód řádku Plant, na rozdíl od prvního stylu. Sériové číslo s předponou RHLN na štítku má však datum výroby vytištěné na štítku jako MFG.

#3. Závod/WW/RR/pořadové sériové číslo

Třetí styl, který máme, se liší od stylů 1 a 2. Třetí styl začíná kódem rostliny, následuje číslo týdne a poté rok. Můžete se podívat na kód závodu na Ruud Water Heater Age. Místo měsíce se na prvních dvou číslicích pořadového čísla používá číslo týdne v roce, zatímco třetí a čtvrtá určují číslo konce roku.

#4. Kód linky závodu/MM/YY/tovární kódování

Čtvrtý v našem seznamu se skládá z kódu výrobní linky, za nímž následuje měsíc, rok a tovární kódování. Sériové číslo výrobce se liší od sériového čísla jednotky, takže se mezi nimi můžete splést. Sériové číslo výrobce se skládá pouze z čísel, zatímco sériové číslo Units má písmena s čísly.

#5. MM/RR/ID/pořadové číslo

Tento formát vám může připadat podobný prvnímu stylu, ale písmena za čtyřmi číslicemi na začátku jsou pro ID kód. Stále však můžete určit datum výroby podle prvních čtyř čísel, která mají dvě číslice pro měsíc a další 2 pro rok.

#6. YY * MM-pořadové číslo

Posledním stylem, který máme, je zjednodušený formát sériového čísla. Měsíc a rok odděluje tečka. Zároveň je mezi měsícem a pořadovým číslem produktu umístěna pomlčka. Ze všech stylů v tomto seznamu je styl číslo 6 nejsnáze dekódovatelný. Musíte pouze vědět, že první dvojčíslí je rok a pak měsíc, což je ve srovnání s ostatními styly velmi patrné.

Ukázka

Takže, jak starý je můj ohřívač vody Ruud? Vzorec je jednoduchý. Nejprve musíte najít sériová čísla a poté určit, které styly jim vyhovují. Můžete použít výše uvedené techniky. Určete měsíc a rok nebo číslo týdne a rok. Pak je odečtěte k roku, ve kterém se aktuálně nacházíme. Tímto způsobem budete vědět, jak stará je vaše jednotka ohřívače vody Ruud. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, co dělat, když zamrzne beztankový ohřívač vody

Řekněme, že máme ohřívač vody Ruud se sériovým číslem 0585A35604. Pak se podívejme dobře na formát. Vzorové sériové číslo je podobné stylům 1 a 5. Mají však stejný formát měsíce a roku. Můžeme říci, že 05 znamená květen a 85 je rok 1985. Dnes je březen 2020, po odečtení let 1985 až 2000 lze usoudit, že stáří ohřívače vody je již 25 let. Pokud máte jinou značku ohřívače vody, možná budete chtít jako referenci zkontrolovat Jak zjistím stáří ohřívače vody.

It’s A Wrap!

Už žádné myšlenky na téma „Jak starý je můj ohřívač vody Ruud“, protože již znáte techniku ​​čtení sériového čísla jednotky ohřívače vody Ruud. Možná také víte, že váš ohřívač vody je dobré používat po dlouhou dobu, popř. měli byste jej vyměnit za novější jednotku. Neváhejte vědět i tyto věci, přečtěte si, kolik energie spotřebuje ohřívač vody a kolik ušetří deka ohřívače vody.