Jak dlouho vydrží velikonoční lilie

Pokud vás zajímá, jak dlouho vydrží velikonoční lilie, odpověď bude neurčitá. Ve skleníku můžete pěstovat velikonoční lilie, abyste si díky stabilním podmínkám zaručili dlouhou životnost. Tento článek pojednává také o některých tipech na prodloužení květů lilie velikonoční a na udržení zdraví rostliny. Bez ohledu na to jsou velikonoční lilie vynikající domácí rostlinou, protože se o ně poměrně snadno stará.

Je také běžné začít s velikonoční lilií z cibulí ve skleníku, ale můžete si koupit pěstovanou rostlinu a umístit ji na místo, které nebude poskytovat extrémní teploty na podporu sušení. Stojí za zmínku, že je běžné nechat rostlinu vyblednout a místo toho pokračovat v cyklu žárovek. Celkově mohou velikonoční lilie vydržet dobrou chvíli, pokud jsou splněny podmínky.

Jak dlouho vydrží velikonoční lilie a jak se o ně postarat

Obecně platí, že velikonoční lilie může trvat neomezeně dlouho a může vám sloužit po celá léta. Možná i proto mnoho lidí považuje tyto rostliny za pokojové rostliny nebo je dokonce pěstuje v polytunnel, aby vydržely déle. Velikonoční lilie jsou také oblíbené rostliny v květináčích a neměli byste mít žádný problém se o ně starat, pokud budete udržovat ideální podmínky.

Například velikonočním liliím se dobře daří v zónách odolnosti 4 až 8. To by vám mělo poskytnout představu o tom, jaké klima bude problematické jak pro hrnkové velikonoční lilie, tak pro řezané květiny. Pokud váš region zažívá krutou zimu, měli byste nechat velikonoční lilie uvnitř, aby vydržely, a poté růst, když se oteplí.

Pokud udržujete velikonoční lilie ve stabilním prostředí, ať už ve vašem domě nebo ve skleníku, můžete očekávat, že v dalším roce znovu rozkvetou. Zajistěte vlhkost půdy a chraňte své rostliny před extrémními teplotami. Jinak je můžete nechat vyblednout a šířit se pomocí žárovek.

Jak rozšířit velikonoční květy lilie

Pokud pěstujete velikonoční lilie komerčně, můžete použít apolytunneland a donutit tyto rostliny rozkvétat v březnu pro rozsáhlé velikonoční použití. Velikonoční lilie však přirozeně kvete uprostřed sezóny od začátku do poloviny léta kolem června a července. Mohli by se nazývat velikonoční lilie, protože jsou populární na začátku jara během Velikonoc, ale musíte si všimnout těchto standardních období kvetení, abyste věděli, jak to prodloužit.

Vyberte zdravou rostlinu

Jak lze rozšířit květ velikonoční lilie? Pokud máte své rostliny v plastu, chcete je z něj odstranit, abyste zabránili vodě v kořenech. Spíše chcete zkontrolovat kvalitu rostliny, protože nažloutlé opravdu nebudou mít dlouhou dobu kvetení. Zelená rostlina s několika neotevřenými květy je ideální a můžete prodloužit životnost květin odstraněním žlutých prašníků.

Odstraňte prašníky a přemístěte rostliny

Přemýšlejte o této praxi jako o prevenci setí kvetoucích rostlin, ale naopak bráníte produkci pylu. Když se květiny otevřely, dejte si pozor na tyto prašníky. Poté umístěte velikonoční lilie do světlé oblasti a mimo průvan.

Voda a udržujte stabilitu prostředí

Studený a horký průvan a přímé světlo jsou častými viníky, které zkracují květy. Můžete také nastavit teplotu na 65 ° F v polytunnel, abyste dále podporovali květiny. Nakonec nezapomeňte udržovat vlhkost média, aniž byste riskovali přetečení.

Nádobu můžete namočit a nechat ji odtéct do velikonoční lilie. Před zaléváním se ujistěte, že je povrch suchý, abyste zabránili chorobám udržet rostlinu ve stojaté vodě. Postupem času můžete zjistit, zda můžete velikonoční lilie znovu vysadit venku.

Chcete, aby listy v létě zhnědly a padaly poté, co květiny odumřou. Zahradníci je často umístí někam se 6 hodinami slunečního světla. Zatímco samotná rostlina vypadá mrtvá, využijte tuto příležitost k zajištění světla a vlhkosti pro podporu kvetení v příštím roce.

Vysazování velikonočních lilií po rozkvětu

Po ponechání svých velikonočních lilií v interiéru můžete zkontrolovat svůj kalendář, pokud pominulo nebezpečí mrazu, a poté je vysadit venku. Vyberte oblast s plným sluncem a případně upravte půdu. Chcete, aby byly někde dobře odvodněné a úrodné, aby podporovaly růst.

Otvor by měl být dostatečně široký a hluboký, aby přijímal žárovky a aby měl kořeny roztažené. Ujistěte se, že nejsou žádné vzduchové kapsy a rostliny jsou stabilní. Chcete-li pomoci s udržením vlhkosti, zalévejte hluboce.

Prostor 18 palců mezi velikonočními liliemi je ideální pro předvídání jejich růstu. Můžete také mulčovat, abyste zajistili stín na jejich kořenech a znovu v zimě, abyste je chránili před chladnou teplotou. Zahradníci pak na jaře oplodní, když se objeví nový růst, a můžete je snížit na podzim ve výšce 3 palce nad půdou.

Závěr

Na rozdíl od svého jména nejsou velikonoční lilie rostlinami omezenými na Velikonoce. Ale jak dlouho vydrží velikonoční lilie? Velikonoční lilie může trvat roky, pokud je udržíte v ideálním prostředí.

Můžete je také nechat rozkvétat odstraněním prašníků a jejich umístěním někde v chladu a mimo průvan. Pokud má váš region náročné podnebí, můžete je pěstovat v oblasti Polytunneland a dokonce je donutit kvést na velikonoční použití. Hlavní cestou je, že životní prostředí a postupy budou diktovat životnost vašich velikonočních lilií.