Kopr listy na hubnutí a všechno kopr

Chtěli byste na vaření stříhat čerstvé koprové listy? Vzhledem k tomu, že vás tyto měkké železné čepele vábí, možná vás zajímá, jestli byste mohli použít koprové listy na hubnutí nebo si je vypěstovat ve svém vlastním dvorku. Kopr, známý také jako koprová tráva, je jednou z nejoblíbenějších bylin, které dodávají vašim sladkým okurkám, salátu, bramborám, jogurtovým omáčkám, marinádě a rybám extra sladkou chuť.

Doc Translator: Jak mohu použít p...
Doc Translator: Jak mohu použít překladač dokumentů?

Kromě toho, že vaše jídlo lépe voní a chutná, je kopr také nabitý živinami, které mohou přispět k vašemu celkovému zdraví a pohodě. Pokud se snažíte zbavit těchto nadbytečných kilogramů, začlenění kopru do vaší stravy vám pomůže bezpečně dosáhnout ideální hmotnosti. Kromě toho má také svůj vlastní podíl na léčebných účelech, které staří Egypťané používali v praxi.

Pokud toho o této jednoleté bylině, která patří do celeru čeledi Apiaceae, moc nevíte, dnes máte šťastný den. Čtěte dále a dozvíte se více o této zeleni a o tom, jak ji pěstovat ve vlastním skleníku.

Má kopr nějakou nutriční hodnotu?

Ano! Kdo by si myslel, že tato obyčejně vypadající bylina se štíhlými stonky, měkkými listy a hnědými oválnými semínky bude bohatým zdrojem vitamínů a minerálů? Pokud si nejste vědomi, šálek nebo 9 gramů čerstvě nasekaných větviček plevelů vám dá alespoň 8% doporučené denní hodnoty (DV) vitaminu C, 4% doporučené DV vitaminu A, 5 manganu, 3% doporučené DV pro železo, 3% doporučené pro folát a 1–2% DV pro měď, vápník, draslík, hořčík, riboflavin a zinek.

Na druhou stranu, jedna polévková lžíce nebo 6,6 gramů koprových semen vám může poskytnout 8% doporučené DV pro vápník, 6% doporučené DV pro železo a 1-5% doporučené DV pro mangan, hořčík, draslík, a fosfor.

Vitamin C

Ačkoli je vitamin C zodpovědný za zlepšení imunitního systému, je také důležitý pro tvorbu kostí, metabolismus a hojení ran.

Vitamin A

Vitamin A je základní živina, která také hraje zásadní roli při posilování imunitního systému, reprodukčního systému a zdraví očí.

Antioxidanty

Koprová tráva také obsahuje spoustu antioxidantů, které pomáhají bojovat s nestabilními molekulami zvanými volné radikály, které jsou primárně odpovědné za poškození buněk ve vašem těle.

mangan

Zatímco základní minerál zvaný mangan může být potřebný v malém množství, jeho hlavním účelem je udržovat normální fungování vašeho mozku. Mangan také pomáhá udržovat nervový systém ve tvaru špičky a reguluje metabolismus tuků a cukru v těle. Na druhou stranu by vaše krevní produkce v těle vyžadovala dostatečné množství železa, aby vaše červené krvinky a svalové buňky byly ve skvělé kondici.

Folát

Zatímco vitamin B nazývaný folát je potřebný k tvorbě DNA i dalšího genetického materiálu, měď je stopový minerál, který je nezbytný pro vstřebávání železa v těle, produkci energie, tvorbu kolagenu a přežití vašich tkání, nervových buněk a imunitní systém.

Vápník

Kromě toho, že vaše tělo potřebuje dostatek vápníku, aby vaše kosti, zuby a svaly byly silné, potřebuje také vápník k udržení zdraví vašich nervů, které jsou odpovědné za odesílání zpráv mezi mozkem a všemi částmi těla.

Hořčík

Kofaktor nazývaný hořčík je zodpovědný za regulaci různých biochemických reakcí vašeho těla, jako jsou funkce svalů, nervů, syntéza bílkovin, regulace krevního tlaku, kontrola hladiny glukózy v krvi, produkce energie, glykolýza a oxidační fosforylace.

Draslík

Draslík udržuje správnou funkci svalů a nervů, reguluje srdeční rytmus a vyrovnává škodlivé účinky sodíku na váš krevní tlak.

Riboflavin

Další vitamin zvaný riboflavin pomáhá v procesu štěpení bílkovin, tuků a sacharidů za účelem výroby energie.

Fosfor

Fosfor hraje důležitou roli v růstu, údržbě a opravě buněk a tkání vašeho těla.

Zinek

Úplně poslední stopový minerál, který se v kopru nachází, je zinek. Vaše tělo to potřebuje, aby udržovalo váš imunitní systém silný, napomáhalo odbourávání sacharidů, podporovalo hojení ran, růst buněk a udržovalo čichové a chuťové vjemy.

Jaké jsou potenciální přínosy pro zdraví Dilla?

Věděli jste, že kopr byl odvozen od „dilla“, staro norského slova, které znamená „uklidnit“? To pravděpodobně vysvětluje, proč lidé od starověku používali tuto bylinu k léčbě nemocí, které mají něco společného s trávicím systémem a kolikou u kojenců. Mimochodem, kopr byl také používán k tomu, aby pomohl kojícím matkám produkovat více mléka.

Ačkoli tato tradiční použití nepodporují žádné výsledky výzkumu, tato aromatická bylina nabízí další zdravotní výhody, které byste si neměli nechat ujít. Podívejte se na tyto:

Chrání vás před chronickými zánětlivými stavy

Vzhledem k tomu, že kopr obsahuje přirozeně se vyskytující sloučeniny zvané antioxidanty, které se specializují na ochranu vašich buněk před škodlivými volnými radikály, začlenění koprových listů a semen do vaší pravidelné stravy vám pomůže léčit nebo se vyhnout určitým chronickým zánětlivým stavům. Mezi tyto zdravotní stavy patří kardiovaskulární onemocnění, revmatoidní artritida, Alzheimerova choroba a další formy rakoviny.

Kromě toho obsahuje také důležité rostlinné sloučeniny, jako jsou flavonoidy, terpenoidy a třísloviny, které by mohly zlepšit zdraví vašeho mozku a chránit další životně důležité orgány v těle, včetně ledvin a jater.

Je to dobré pro vaše srdce

Podle Světové zdravotnické organizace lze zhruba 75% případů souvisejících se srdečními chorobami snadno předcházet, když lidé udržují zdravou stravu, přestanou kouřit a pravidelně cvičí. Pokud vás zajímá, rizikové faktory pro kardiovaskulární onemocnění zahrnují vysoký krevní tlak, zvýšené hladiny triglyceridů a hladinu LDL nebo špatného cholesterolu a chronický zánět. Výzkum prokázal, že pravidelný příjem koprového extraktu může snížit hladinu triglyceridů a špatného cholesterolu při zachování hladiny HDL nebo dobrého cholesterolu.

Snižuje hladinu cukru v krvi

Někdo, kdo má trvale vysokou hladinu cukru v krvi, je vystaven riziku rozvoje metabolického syndromu, inzulínové rezistence a diabetu 2. typu. Studie prokázaly, že kopr má vlastnosti, které snižují hladinu cukru v krvi nalačno.

Zabraňuje rakovině

Extrakt z kopru obsahuje přirozeně se vyskytující rostlinné sloučeniny z třídy terpenů nazývaných monoterpeny. Ačkoli jsou spojeny s antifungálními, antivirovými a protizánětlivými vlastnostmi, je o nich známo, že předcházejí rakovině. Studie prokázaly, že kopr obsahuje vysoké množství typu monoterpenu zvaného d-limonen, který pomáhá léčit a předcházet rakovině prsu, plic a tlustého střeva.

Je Dill diuretikum?

Kopr má shodou okolností vynikající přirozené diuretické vlastnosti, které zvyšují produkci moči, stejně jako četnost potřeby člověka používat toaletu. Protože kopr usnadňuje diurézu, pomáhá při odstraňování otoků při odstraňování odpadu a toxinů z těla.

Nejlepší na tom je, že na rozdíl od diuretik má kopr vlastnosti šetřící draslík, které zabraňují vyplavování draslíku v těle. V případě, že vás zajímá, když se z těla člověka vyplavuje draslík, prožívá tělesnou slabost.

Můžete použít koprové listy na hubnutí?

Ano, můžete použít koprové listy na hubnutí, protože obsahují vlastnosti, které pomáhají snižovat hladinu triglyceridů v těle a hladinu špatného cholesterolu. Chcete-li, aby váš metabolismus dobře nabral, zkuste si dát koprový čaj na spalování tuků. Jediné, co musíte udělat, je přidat čerstvé čerstvě nasekané koprové listy do horké vody, nechat vařit asi 5 minut a doušky po celý den.

Jak jíte koprové listy?

Koprové listy můžete použít jednotlivě nebo je můžete použít spolu s jinými léčivými bylinami. Nejlepší je dát si čerstvé lístky kopru a důkladně je umýt, než je nasekáte na jemno. Až budete hotovi, můžete je použít jako ozdobu sendvičů nebo si je přidat do polévek, salátů, kari, plochého chleba a dalších pokrmů.

Máte také možnost sušit koprové listy sušením na vzduchu nebo pomocí trouby, sušičky potravin nebo mikrovlnné trouby. Jakmile se koprové listy změní na práškové, můžete to použít k vylepšení chuti vašich oblíbených jídel.

Co mohu dělat s příliš velkým množstvím kopru?

Ačkoli kopr je něco, co používáte v malém množství, obvykle se kupuje hromadně. Pokud hledáte způsoby, jak využít zbytek zátahu, podívejte se na tyto recepty:

Kuřecí salát z řeckého jogurtu

Pokud o jogurtu potřebujete vědět něco, pak je to skutečnost, že vám může pomoci zkřehnout kuře. Nezáleží ani na tom, jestli jsou vaše kuřecí prsa mírně převařená – jogurtová zálivka maso zjemní. Přidejte do směsi kopr pro tuto jasnou a herby chuť.

Baby mrkev s koprovým máslem

Pokud nevíte, čerstvě vykopaná mrkev je přirozeně sladká a má nejtenčí slupky, proto ji nemusíte loupat. Jediné, co musíte udělat, je vydrhnout je zeleninovým kartáčem a udržet jejich krásné zelené vrcholy připojené, než je podusíte a glazujete margarínem, citronovou šťávou a čerstvým koprem, aby vám při každém sousto propukla herby chuť.

Kuřecí okurka

Kdo říká, že musíte nalít šťávu z okurky do odtoku, když můžete pomocí zbytku solanky přidat chuť svému pečenému kuře? Nikdy se nemůžete pokazit, pokud toto potěšující jídlo ozdobíte čerstvým koprem.

Plněné mušle Spanakopita

To je recept je ideální pro každého, kdo chce sýrovou a uklidňující pochoutku, která je plná spousty zelených. Navíc je to jeden z nejlepších způsobů, jak spotřebovat spoustu čerstvého kopru.

Jaké jsou výhody pěstování bylin ve skleníku?

Brzy zjistíte, že rostoucí shluky aromatického kopru ve vašem vlastním skleníku jsou jednou z nejuspokojivějších zkušeností, jaké byste mohli mít. Pokud chcete získat snadný přístup k čerstvému ​​kopru po celý rok, zvažte jeho pěstování ve skleníku. Zde jsou některé z nejlepších důvodů, proč byste měli:

Můžete prodloužit vegetační období

Jednou z nejlepších věcí na pěstování kopru ve skleníku je to, že vám umožňuje prodloužit vegetační období. To znamená, že váš kopr může pokračovat v růstu čerstvých výhonků po celé mrazivé měsíce roku.

Chrání vaše rostliny před erozí půdy

Pokud pěstujete ve skleníku kopr a jiné byliny, nebudete se muset bát přívalových dešťů ani přívalových povodní. Můžete si být jisti, že výběh ochrání vaše jemné rostliny před erozí půdy v důsledku náhlých změn počasí.

Chrání vaše rostliny před nepříznivým počasím

Nezáleží na tom, jestli žijete v oblasti, která je většinou mrazivá nebo spalující. Skleník může ochránit vaše jemné bylinky před krupobitím, vánicemi, silným větrem i prachovými bouřkami. Skleník může snadno poskytnout ideální prostředí pro pěstování vašich jemných rostlin a bylin, protože vám umožňuje ovládat stín, vlhkost i teplo vašich rostlin.

Jak pěstovat kopr ve skleníku

Nejprve budete muset zasít koprová semena do rýh, které jsou hluboké čtvrt palce a vzdálené asi 18 palců. Můžete také použít kontejner, když vysazujete kopr. Vzhledem k tomu, že kopr roste s pronikajícím taprootem, budete si muset vybrat kontejner, který je přibližně 12 palců hluboký.

Pokud používáte nádoby na pěstování kopru, ujistěte se, že dodržujete rozteč asi 12 až 24 palců. Pamatujte, že je pravděpodobné, že se semenáčky kopru objeví 15 dní poté, co jste je zasadili. Asi 15 dní poté, co vypučí, nebo když rostlina dosáhne asi stopy nebo dvou, můžete je ztenčit, aby mohly růst více.

Nezapomeňte obdělávat půdu, která je kolem vašeho závodu. Odstranění plevele je nesmírně důležité, protože tento druh rostliny nebude schopen prospívat, když bude přemožen plevelem.

Závěr

Ať už dáváte přednost použití koprových listů na hubnutí nebo k přidání chuti a aroma vašim oblíbeným jídlům (nebo obojím!), Je nejlepší, pokud k nim máte snadný přístup. Pokud hledáte skleník vyrobený ze silných, odolných a vysoce kvalitních materiálů, podívejte se na produkty společnosti Krostrade ještě dnes.