Co se stane, když si na matraci nalijete jedlou sódu

Co se stane, když na matraci nalijete sódu bikarbónu, bude deodorizovat a osvěžit vaši postel. To je důvod, proč máme rádi jedlou sódu, kterou vždy přidáváme do našich průvodců, když vylučujeme nepříjemné pachy na matraci. Potřebujete odstranit pachovou vůni na posteli?

Soda na pečení pomáhá! Níže si povíme více o tom, jak můžete využít tento předmět pro domácnost. Určitě pokračujte ve čtení a možná se ocitnete v zásobě police sodou bikarbónou.

Co se stane, když si na matraci nalijete jedlou sódu?

Získejte čerstvější postel

Rychlá odpověď na to, co se stane, když si na matraci nalijete sódu bikarbónu, bude vůně čerstvější. Pokud má nějaký přetrvávající zápach, jedlá soda jej neutralizuje. Je to důvod, proč je jedlá soda užitečná při údržbě nebo dokonce po důkladném vyčištění matrace.

Jak tedy používáte tento šikovný předmět do domácnosti? Chcete-li postel udržovat, musíte ji nejprve vysát, abyste odstranili veškerý prach a nečistoty. Někteří majitelé domů dokonce přímo nasypou sódu na celou matraci, než ji vysají.

Chcete však nechat sódu bikarbónu několik hodin odstát, abyste zápach odstranili. Zajistí také, že vaše postel zůstane suchá, protože po vyčištění nebo zamlžení postele absorbuje zbývající vlhkost, aby odstranila skvrny. Pokud chcete, můžete do prášku přidat také několik kapek preferovaného éterického oleje.

Je v pořádku nechat na své matraci sódu na pečení?

Jedním z nejbezpečnějších prostředků pro domácnost, které lze použít k deodoraci a čištění matrace, je jedlá soda. Intenzita vůně také určuje, jak dlouho musíte sodu bikarbónu nechat sedět na posteli, než ji vysát. O délce trvání a dalších použitích jedlé sody na matraci si povíme později.

Existují další způsoby, jak bezpečně vyčistit matraci?

Pokud máte problémy s močí nebo potem v posteli, můžete odstranit skvrny a pachy smícháním jedlé sody s peroxidem vodíku a mýdlem na nádobí. Tři polévkové lžíce jedlé sody s šálkem peroxidu vodíku a pár kapek mýdla, abych byl přesný. Zamlžte toto řešení na postižené oblasti, abyste namočili skvrny a nechali postel uschnout na vzduchu.

Jak dlouho necháváte jedlou sódu na matraci?

Neexistuje žádné určité období, které musíte dodržovat při používání jedlé sody na posteli. Může se pohybovat od 30 minut až po celý den, zvláště když je vůně obtížně odstranitelná. Pro rychlé osvěžení matrace každý týden si můžete udělat dobře 30 minut před vysátím matrace.

Ale u tvrdších pachů, jako je moč, průjem nebo dokonce zatuchlý pach, to může trvat několik hodin až celý den. Také doporučujeme prosít jedlou sódu přes matraci, abyste ji rovnoměrně rozložili po povrchu. Dále pamatujte na to, že doba, kdy necháte sódu bikarbónu sedět, by měla být pro obě strany jednotlivě stejná.

Co dělá jedlá soda pro matraci?

Absorpce zápachu

Nejběžnějším způsobem použití jedlé sody na matraci je její deodorace. Nepotřebujete žádné jedinečné přísady nebo nástroje, kromě svého vysavače, síta a éterického oleje, pokud chcete. Před vysátím pouze prášek proosejete a necháte ho půl hodiny sedět.

Dalším způsobem, jak bojovat proti pachům pomocí jedlé sody, je kombinace s octovým sprejem, protože neutralizuje zápach z kyselin. Chcete vytvořit roztok vody a octa ve stejných částech a poté jej zamlžit po celé posteli. Pokud je to nutné, zasažte postižená místa a poté na matraci nasypte sódu bikarbónu, abyste odstranili kyselý zápach.

Odstranění skvrn

Věděli jste, že jedlá soda je také užitečná proti skvrnám? Můžete si vyrobit pastu z vody, jedlé sody a soli. Poté pastu natřete přímo na zbarvení.

Abyste zajistili, že budou pracovat i na skvrnách prosakujících vlákny, nechte pastu půl hodiny odstát. Poté si můžete všimnout některých bílých zbytků, ale stačí je otřít čistým vlhkým hadříkem.

Jak dlouho trvá, než sodu na pečení zabijete ploštice?

Věděli jste, že jedlá soda je účinná při zabíjení ploštic? Můžete vytvořit pastu a použít ji na štěrbiny v rámu nebo v blízkosti postele, kde by se mohly schovat. Můžete dokonce pokropit velkou část jedlé sody po celé posteli a každé tři dny vysávat, abyste snížili jejich populaci a usnadnili kontrolu.

Pokud však chcete rychlejší způsob vymýcení těchto tvorů, musíte vše umýt při vysoké teplotě nebo při teplotě 140 ° F nebo více. U matrace může fungovat napařovač, protože doporučujeme kontaktovat odborníka, který bude manipulovat s chemikáliemi.

Závěr

Potřebujete rychlou rekapitulaci tohoto článku? Co se stane, když na matraci nalijete sódu bikarbónu, je to, že absorbuje zápach. Můžete také připravit pastu na ošetření skvrn nebo silně používat sódu bikarbónu na kontrolu štěnice.