Jaké jsou magické vlastnosti bazalky

Kouzelné vlastnosti bazalky jsou různé, od kulinářských po zdravotní účely. Bazalka může stimulovat a uklidňovat žaludek před křečemi, zažívacími potížemi, nadýmáním nebo plynem. Aromatický účinek byliny také léčí špatný dech, zatímco šťáva z listů může urychlit léčbu kousnutí hmyzem, bodnutí atd.

Basil je chutná zelená bylina, která se vyznačuje svými listovými vlastnostmi a pochází z kontinentů Afriky a Asie. Bazalka, která je členem druhu máty, má po celém světě několik odrůd. Je velmi oblíbený v kuchyni, protože se používá k dochucování receptů. Můžete však také mít tuto aromatickou bazalku na doplňky a čaje pro větší přínos pro zdraví.

Listy bazalky jsou dokonalou pomůckou pro pokožku, která se používá k ochraně před hmyzem. Na druhou stranu, na rozdíl od sladké bazalky, máte také svatou bazalku, která podporuje vyvážení cukrů v těle, což je výhodný přínos pro zdraví pro osoby s diagnostikovanou cukrovkou. Kromě toho se také používá k léčbě bronchitidy, kašle, vysokého cholesterolu a dalších.

V dnešním příspěvku se dozvíte o odrůdách, procesu sklizně, magických výhodách a léčivých vlastnostech bazalky s rychlým pohledem na její historii. Jsme rádi, že vás v tomto blogu máme.

Odrůdy

Četli jste o sladké bazalce a svaté bazalce, dvou z odrůd bylin. Ale v seznamu je více, o čem byste chtěli vědět.

Sladká bazalka

Bazalka, která se pěstuje nejčastěji, se zdá být nejoblíbenější odrůdou používanou v několika italských receptech.

Bush nebo řecká bazalka

Na druhou stranu je řecká bazalka, jinak známá jako Bushova bazalka, pozoruhodná svou silnou vůní, ale jemnou chutí. Toto je nejčastěji doporučovaná náhrada sladké bazalky. Je známo, že řecké odrůdy produkují kompaktní keř s malými listy, které dobře rostou v květináči.

Thajská bazalka

Tato odrůda bazalky, která je více spojena s pokrmy jihovýchodní Asie, zejména thajskými, se vyznačuje svou příchutí anýzu a lékořice.

Skořicová bazalka

Z Asie existují odrůdy bazalky v Latinské Americe, zejména v Mexiku. Skořicová bazalka má skořicovité vlastnosti a aroma. Podává se nejlépe na restované zelenině, kořeněných pokrmech a receptech s luštěninami.

Bazalka salátová

Mezitím je salátová bazalka známá tím, že má velké, měkké a vrásčité listy, aniž by rozdávala výraznou chuť bazalky podobné lékořici. Salátová bazalka se používá v kuchyni se saláty podávanými s olivovým olejem a rajčaty.

<;Historie

S těmito odrůdami, než se vydáte k magickým vlastnostem bazalky v tomto článku, můžete dojít k závěru, jak se bazalka nachází v různých částech světa.

Přítomnost Asie v bazalce vám může poskytnout představu o historii této byliny. Známý mnoha jako thajská bazalka nebo sladká bazalka, je součástí druhu a rodiny bylin, včetně šalvěje, levandule a rozmarýnu, proslulých ingrediencí v kuchyni.

Počátky bazalky sahají až do Indie, ale věří se, že se pěstuje více než 5 000 let a rozšířila se do celého světa. Počátky mohou být dokonce dále na východ od Indie, přičemž starodávné historické záznamy z roku 800 n.l. naznačují, že bazalka byla využívána v čínské oblasti Hunan. Poté se bylina rozšířila na západ, kde se pěstuje uvnitř a v chladnějším podnebí.

Ve staroegyptské civilizaci byla bazalka používána k uchování mrtvých, protože výzkum hrobek odhalil, že uvnitř jsou bazalkové komponenty. V Řecku, možná kvůli tomuto použití, byla bylina symbolem smutku za mrtvé. Termín „basilikon phuton“ je řecký pro „velkolepý“ nebo „královský“.

Kromě použití v indické medicíně má bazalka v židovských tradicích hluboký symbolický a kulturní význam. Ve svém folklóru je bylina dobrým zdrojem živin pro půst. V Portugalsku může být bazalka věnována vaší milence nebo jiné významné osobě na náboženských oslavách.

<< Propagace

Než se vydáme k magickým vlastnostem bazalky, je důležité nejprve se podívat na to, jak se rostlina množí. Existují tři hlavní přístupy nebo kroky: dělení rostlin z obchodů s potravinami, řízky a setí semen. Začněme se učit o prvním.

Rozdělení rostliny

Chcete-li začít, budete potřebovat rostlinu v supermarketu, půdní zalévací směs, nůžky, květináče s odtokovými otvory a podšálky.

Nejprve budete muset rostlinu postupně vyjmout z původního úložiště a umístit ji na čistý stůl nebo povrch. Pomocí prstů musí být kořenový bal na dvě poloviny. Rozdělte je ještě jednou a odřízněte slabší výhonky, abyste získali dva různé trsy se třemi až čtyřmi listovými výhonky pro každý trs.

Poté musíte být schopni zasadit každý shluk do příslušných nádob čerstvou půdou pro zalévání, kterou lze zalévat vlažnou vodou. Jak možná dobře víte, bazalka dává přednost tomu, aby zůstala teplá a vlhká, takže zalévání každý den přibližně jeden až dva palce týdně je bude lépe šířit. Propagace je důležitá, aby vám poskytla masivní produkci.

Nyní můžete vodu nalít na půdu a vyhnout se listím, abyste předešli problémům s houbami. Vylijte kapalinu, která prosakuje do drenážní misky, po každém zalévání. Rostlina pak dostane to, co potřebuje, zbytek nechá do odtoku a pamatujte, že rostliny nesmí sedět na promočené půdě.

Nakonec položte hrnec na slunce přímo na parapet vašich bytů nebo bytových jednotek.

Řezání rostliny

Pro tento krok v šíření budete potřebovat bazalku, čerstvou vodu ve sklenici a volitelný práškový kořenový hormon.

Začněte oříznutím listů bazalky o dva palce od kroku, ale ujistěte se, že jste odřízli od jeho základny. Poté umístěte oříznuté řezy do čirého skla se sladkou vodou a na parapetu najděte místo, kde může získat více slunečního světla.

Co můžete udělat, je ponořit spodní část stonku bazalky do vody a poté ji přetočit směrem k malému množství volitelné přísady, pokud chcete. Musíte však zajistit, aby množství aplikovaného prášku nebylo přehnané, a ujistěte se, že je konec řezání poklepán, aby se odstranila šance na přebytek. Tak snadné.

Výsev semen

Nyní přejdeme k části, kde zasejete semeno. Pokud chcete začít s klíčením rostliny, můžete ji namočit přes noc ve čtvrtém šálku vody o vlažné teplotě. Začněte zasít jedno nebo dvě semena z každého květináče a pokrýt je čtvrtým centimetrem půdy.

Jakmile semena vyklíčí nebo se rostliny dostanou do procesu, můžete je zředit nebo přenést do různých nádob. Když jste zasadili tato semínka, zalijte bazalku. Existují nadšenci pěstování, kteří používají hračky svých dětí do koupele, které mají pěkné postřikovače pro rovnoměrné zalévání. V tomto ohledu nepřejdete množství vody.

Vezměte na vědomí, že bazalka nevyžaduje světlo, aby začala klíčit. Potřebuje teplé světlo, které najdete všude kolem. Majitelé domů mohou také zabalit plast přes horní část rostliny, čímž udržují půdu vlhkou a teplou jako u ostatních kroků šíření.

Jakmile semena začnou klíčit, musíte kryt odstranit. Klíčení trvá dva týdny a po dokončení musí být sazenice opatřeny alespoň šesti hodinami slunečního světla nebo osvětlení každý den.

Jak se bazalka sklízí a skladuje

Dva z nejzajímavějších procesů, díky nimž oceníte magické vlastnosti bazalky, ještě více, je způsob, jakým je sklízena a skladována.

Sklizeň bazalky

Bazalka, která dělá dobrý salát, je ta, která se sklízí dobře a dokonale. Bylo řečeno, že ideální doba pro sklizeň byliny je, když jí narostlo několik listů a v tuto chvíli ještě nezačala mít květiny.

 • Pokud na bazalce začaly růst květiny, nebojte se, protože tyto listy budete moci sklízet i po rozkvětu těchto rostlin, protože z vaší sklizně možná nebudete tak velcí.
 • Chcete-li začít sklízet tyto listy, můžete každý list odtrhnout, abyste se mohli věnovat plísním. Tyto plísně mohou během sklizně představovat problémy, takže se s nimi chcete vypořádat brzy.
 • Poté musíte zkontrolovat každý list, který sklízíte, a zahodit ty, které vykazují známky problémů, nebo listy, které se chystají transformovat do hnědé nebo žluté barvy.

Bazalkové úložiště

I když jste rozmnožili nebo sklidili listy bazalky, ale bez správného skladování, možná nebudete schopni realizovat magické vlastnosti bazalky.

 • Uchovávejte je v chladničce a před uložením listů bazalky se ujistěte, že jsou úplně suché.
 • Pamatujte, že mokré listy mohou zhnědnout rychleji, než byste čekali, takže můžete tyto listy před uskladněním v chladničce využít k roztočení salátu.
 • Nechte je zůstat několik dní v ledničce a pomocí svého ošetřovatele bylinek tyto čerstvé listy uložte.
 • Blikání zmrazí každý z listů na listu cookie na 20 minut, než je umístíte přímo do mrazicího vaku, aby se zabránilo jejich slepení.
 • Pokud si chcete vyrobit bazalkové nanuky, můžete k zmrazení a skladování použít misky na bylinky nebo menší misky na kostky ledu.

Magické vlastnosti bazalky

Diskuse, které jste si přečetli výše, vám pomohou rozšířit způsob, jakým můžete maximalizovat magické vlastnosti bazalky. Ale jaké by mohly být tyto vlastnosti? Podívejme se na každou z těchto podrobností a zjistíme to.

Ideální pro trávení

Bylina může posílit a posílit trávicí systém i nervový systém, což z něj činí doporučeného léčitele bolestí hlavy, nespavosti a problémů trávicího traktu. Má silnou schopnost pomáhat udržovat hladinu pH v těle ve správné rovnováze.

Silný antioxidant

Boj proti rakovině je jednou z největších výhod bazalky oproti jiným bylinám. Obsahuje antioxidanty v kategorii ve vodě rozpustných flavonoidů. Tyto složky mohou posílit vaši imunitu, chránit strukturu buněk a oddálit příznaky stárnutí pokožky.

Skvělé pro péči o pleť

Tím se dostáváme k další ze svých magických vlastností, skvělému produktu péče o pleť. Pokud se při péči o pokožku rozhodnete jít přirozeně, zbavíte se negativních účinků škodlivých složek obsažených v produktech péče o pleť. Bazalka je nejlepší pro ošetření nečistot pokožky, pomáhá odstraňovat nečistoty a předchází ucpání pórů.

Správa diabetu

Toto onemocnění, cukrovka, je jednou z hlavních příčin úmrtí jednotlivců. Když budete mít v kuchyni snadno připravenou bazalku v kuchyni, pomůže vám to předcházet účinkům cukrovky nebo předcházet rizikům úplně. Protože bylina má velmi nízkou glykemickou zátěž, bazalka pomáhá regulovat hladinu cholesterolu, což vám umožní ještě lépe zvládat cukrovku.

Léčení atributů Basila: Domácnost, Kulinářství & amp; Doprovodná výsadba

Basil je dokonalým společníkem do kuchyně, protože nejen připravujete ta nejchutnější jídla pro vaši rodinu, ale také získáte zdravou přísadu.

Mezi recepty, které můžete připravit s bazalkou, patří:

 • Limetkový bazalkový koláč
 • Špenát-bazalka Lasagna
 • Basil & amp; Heirloom Tomato Toss
 • Pesto a další

Bazalky se v domácnosti používá mnoho. Pokud chcete v kuchyni používat bazalku, musíte dodržovat pokyny.

Použijte vodu pod tekoucí vodou a během oplachování bazalku osušte. Listy jsou nejlepší ingredience pro pizzu nebo ozdobu jídel. Zlikvidujte stonky a stonky, protože chutnají hořce, ale ty menší můžete zahrnout do různých receptů. Při přeměně bazalky na omáčku odstraňte velké žíly.

Pro intenzitu chutí přidejte čerstvou bazalku na konci fáze vaření. Je důležité si uvědomit, že dlouhodobé zahřívání může způsobit rozpad těkavých olejů byliny. Sušená bazalka musí být zpracována hned na začátku vaření.

Pěstování bazalky na Krostrade.com

Krostrade poskytuje skleníky pro vášnivého pěstitele bazalky. Díky široké škále trhů společnosti v Severní Americe a Evropě se jako zákazník nemusíte obávat nedostatku produktů ze skladu. Nakupujte ještě dnes a získejte požadované produkty.

Skleníky poskytnou těmto rostlinám bazalky ideální prostředí pro jejich dobrý růst. Tento poskytovatel různého vybavení pro domácnosti a podniky má sadu skleníků, ze kterých si můžete vybrat v katalogu. S Krostrade máte magické vlastnosti bazalky na dosah ruky. Další informace najdete na www.krostrade.com.