Jak přinutit tulipány kvést uvnitř

Věděli jste, že se můžete naučit, jak donutit tulipány kvést uvnitř? Pokud se nemůžete dočkat až do příštího jara, než uvidíte tyto barevné květiny ve vaší zahradě, pak čtete správný článek.

Průvodce, jak donutit cibule tulipánů kvést uvnitř

Tulipány jsou nepochybně jednou z nejkrásnějších květin, které kdy zdobí každou zahradu. Cibule tulipánů si můžete koupit na podzim a můžete je přinutit kvést během zimního období. Chcete-li vynutit tulipány, postupujte takto:

Krok 1: Vyberte správný typ tulipánů

Kratší druhy tulipánů, jako Tulipa humilis nebo Tulipány Červeného kříže, se nejsnadněji pěstují uvnitř. Ale pokud dáváte přednost vyšším tulipánům, můžete zkusit Apricot Beauty. Obecným pravidlem je vybrat si velké a pevné cibule a vyhnout se měkkým a malým odrůdám. Cibule uchovávejte na chladném místě, dokud nebudete připraveni je zasadit.

Krok 2: Vynucení rozkvětu tulipánů ve správný čas

Pokud chcete, aby vaše tulipány kvetly do Vánoc nebo do pozdního podzimu, je nejlepší je přinutit během října. Tulipány obecně potřebují ke kvetení asi tři až čtyři měsíce, pokud je začnete vysazovat v říjnu nebo v září, ale pokud je začnete nutit do prosince, bude trvat jen 8 až 10 týdnů, než začnou kvést.

Krok č. 3: Vyberte si nejlepší místo pro vaše tulipány

Tulipánům se nejlépe daří v hliněných nádobách. Pokud jste se rozhodli vysadit vyšší odrůdy, ujistěte se, že používáte hlubší hliněné květináče. Na druhou stranu, mělké fungují nejlépe pro kratší tulipány. Ujistěte se, že používáte hrnce s otvory ve spodní části. Naplňte hrnec do poloviny vlhkou bezodolnou zalévací směsí.

Krok č. 4: Použijte tolik žárovek, kolik chcete

Do jednoho květináče můžete zasadit co nejvíce cibulí, abyste dosáhli krásného a barevného rozkvětu. Chcete-li je zasadit do hliněných nádob, umístěte cibule kořeny dolů a horní část by měla být umístěna pod okrajem. Zakryjte je směsí bez půdy, ale ujistěte se, že stále vidíte špičku nosů žárovky. Cibulky dobře zalévejte a berte na vědomí datum a odrůdu výsadby.

Krok č. 5: Zahajte období chlazení

Aby vaše cibule kvetly, musíte je umístit do prostředí, které simuluje zimu. Pokud své žárovky nechladíte, nebudete moci vyrábět krásné a vysoce kvalitní květiny. Umístěte žárovky v temné, nevytápěné oblasti s teplotou kolem 32 stupňů F.

Nejlepší je umístit je do mini skleníku, ale pokud žádný nemáte, můžete je umístit do chladničky s ostrými hranami, do nevytápěného sklepa nebo garáže. Pokud je plánujete umístit do chladničky, nedávejte je vedle ovoce, které produkuje ethylen – plyn, který zabraňuje rozkvětu vašich cibulí.

V teplejším podnebí můžete nechat své květinové cibulky venku, ale ujistěte se, že teplota nepřekročí 50 stupňů F nebo je pod bodem mrazu. Zkontrolujte rostliny v květináči a ujistěte se, že jsou vždy vlhké. Jak již bylo zmíněno, cibule obvykle kvetou po dvou až čtyřech měsících, ale to záleží na době výsadby a typu tulipánů, které pěstujete.

Pokud si všimnete, že kořeny se vyvinuly a klíčky začínají růst, pak vaše tulipány dost ochladily.

Krok č. 6: Vynucení cibulí tulipánů na květ

Po uplynutí doby chlazení dejte svůj hrnec na 14 dní do místnosti s jasným nepřímým světlem. Teplota v místnosti by měla být kolem 50 až 65 stupňů F, ale čím vyšší teplota, tím kratší stonky a rychlejší kvetení.

Jakmile jsou výhonky vysoké nejméně 2 palce, přesuňte květináče venku nebo na slunné místo s teplotou kolem 68 stupňů F. Měli byste je vidět vidět kvetnout do týdne nebo dvou. Pokud je teplota chladná, tím déle vaše tulipány vydrží.

Proč byste měli pěstovat rostliny pomocí mini skleníku?

Díky mnoha krokům, které přinutily tulipány kvést, je nejlepší je zasadit do mini skleníku. Žárovky tulipánů vyžadují období ochlazování a poté je budete muset přenést na slunečnější místo. U skleníku je nemusíte přesouvat z jednoho místa na druhé.

Skleníkové zahradničení vám dává možnost kontrolovat vnitřní teplotu. Pomocí přírodních a mechanických chladicích a topných systémů, jako jsou ventilátory, objekty tepelné hmoty, mokré stěny, větrací otvory, clony atd., Budete moci simulovat zimní a slunečné povětrnostní podmínky.

Kromě toho jejich udržování uvnitř apolytunnel chrání vaše rostliny před chorobami, které by mohly vaše rostliny infikovat. Můžete je také chránit před škůdci a zvířaty, která chtějí žvýkat vaše květiny. Nakonec můžete své tulipány chránit před nepředvídatelnými povětrnostními podmínkami, které by mohly okamžitě poškodit vaše květiny.

Závěrečné úvahy o tom, jak donutit tulipány kvést v interiéru

Nyní, když víte, jak donutit tulipány kvést v interiérech, měli byste také vědět, jak se o ně starat, jakmile rozkvetou. Pokud je půda suchá, tulipány zalévejte a chraňte je před průvanem a přímým světlem. Když donutíte rozkvétat tulipány, budete si moci užít dotek léta během dlouhých zimních měsíců.