Jak přirozeně snížit krevní tlak

Musíme udržovat náš krevní tlak mezi 90 / 60mmHg a 120 / 80mmHg, abychom snížili riziko kardiovaskulárních onemocnění, duševního poškození, problémů s ledvinami a poškození zraku. Před užitím pilulky však můžete přirozeně snížit krevní tlak snížením hmotnosti, zdravou výživou, omezením alkoholu, nikotinu a kofeinu a pravidelným zvládáním stresu a spánku. Lze konstatovat, že provádění těchto postupů sníží krevní tlak bez nutnosti užívání léků.

Zhubnout

První způsob, jak snížit krevní tlak bez užívání tablet, je hubnutí. Zejména byste se měli snažit udržovat zdravou tělesnou hmotnost cvičením a zdravým stravováním. Hypertenze a nadváha spolu souvisejí, proto byste měli udržovat ideální váhu pro svoji výšku a věk.

Čím vyšší je vaše váha, tím vyšší bude váš krevní tlak. Při udržování zdravé tělesné hmotnosti udržujte svůj krevní tlak v doporučeném rozmezí. Studie prokázaly, že úbytek hmotnosti sníží jak systolický, tak diastolický krevní tlak.

Různé studie prokázaly pozitivní vztah mezi tělesnou hmotností a krevním tlakem. Obézní lidé, kteří podstoupili úbytek hmotnosti, by měli pokles krevního tlaku. Současně je u lidí s nadváhou pravděpodobnější hypertenze.

Jak zhubnout?

Pravidelně cvičte

Spolu se zdravou stravou bude hubnutí možné pouze v případě, že máte aktivní životní styl. Na stránkách SEWIM.pl a www.fobar.pl se dozvíte více o různých typech cvičebních pomůcek, které vám pomohou začít s hubnutím. Je to důležité, i když nejste začátečník cvičit, aniž byste se cítili pod tlakem nebo ohromeni, takže průzkum předem vás připraví.

V závislosti na zvoleném cvičení nebo vybavení můžete spalovat kalorie, které udrží vaši váhu pod kontrolou. Uvědomte si, že můžete spalovat kalorie, i když je to jen chůze mírným tempem nebo pomocí vybavení pro posilování. S tím druhým také zvyšujete rychlost metabolismu, takže vaše tělo spaluje kalorie i po cvičení.

Kardio, silový a silový trénink, aerobní cvičení a vysoce intenzivní intervalový trénink patří mezi nejběžnější způsoby, jak se aktivně zbavit kilogramů. Protože všechny účinně spalují kalorie, můžete si vybrat, která fyzická aktivita odpovídá vašim schopnostem. Nenechte se přemoci okamžitým výběrem něčeho na konci stupnice obtížnosti, abyste se nenechali odradit nebo zranit.

Usilujte o zdravou stravu

Zdravá výživa přirozeně přinese krevní tlak, a to nejen proto, že hraje roli při udržování ideální tělesné hmotnosti. Zdravá výživa tedy znamená konzumaci potravin nabitých živinami a složkami, které mají přímý vliv na snížení krevního tlaku.

Abyste se mohli zdravě stravovat, musíte každý den sledovat, co jíte. Začněte tím, kolik kalorií denně máte, a ujistěte se, že je spálíte. Současně snižte spotřebu potravin s vysokým obsahem sodíku a místo toho věnujte jídlo různým druhům ovoce a zeleniny.

Co jíst, aby se přirozeně snížil krevní tlak?

Zelená listová zelenina, česnek, rajčata, červená řepa, bobule, meloun a ořechy jsou potraviny, které mohou přirozeně snižovat krevní tlak. Jsou bohaté na sloučeniny, které přímo ovlivňují krevní tlak těla. Pomohou také při udržování hmotnosti, která hraje roli v krevním tlaku.

Jíst čerstvé produkty složené z různých druhů ovoce a zeleniny přirozeně sníží váš krevní tlak. Pomohou vám zůstat pocit sytosti, takže je méně pravděpodobné, že budete toužit po nezdravém jídle. Chcete obohatit svůj jídelníček zeleninou bohatou na draslík, protože přímo pomáhá ledvinám vylučovat sodík močí.

Zelená listová zelenina

Zelená listová zelenina, jako je kale, špenát, římský salát, rukola, zelená zelenina, tuřín a mangold jsou vynikajícími zdroji draslíku. Snižují váš krevní tlak a jsou plné živin, které chrání kardiovaskulární systém. Jíst je každý den je ideální, takže si pěstujte plodiny sami na apolytunnel pomocí Krostrade.com.

česnek

Česnek je populární lék na snížení krevního tlaku. Důvodem, proč je efektivní, je obsah alicinu, který v těle vytváří různé mechanismy. Podle studií zvyšuje oxid dusnatý, snižuje vazokonstrikci a hyperpolarizuje buňky hladkého svalstva cév.

Rajčata

Další easypolytunnelcrop, ze kterého může mít váš krevní tlak prospěch, je rajče. Rajčata jsou bohatá na lykopen, který je výhodný pro kardiovaskulární zdraví. Lykopen může dokonce snížit

krevní tlak u pacientů se střední hypertenzí.

Řepa

Jíst čerstvé produkty, jako je řepa, sníží krevní tlak, protože obsahuje vysoké množství dusičnanů. Oxid dusnatý ovlivňuje krevní tlak, protože otevírá krevní cévy. Tato vazodilatace zase pomůže zmírnit hypertenzi.

Bobule

Jíst ovoce místo cukru a zpracovaných potravin vám pomůže zhubnout. Ovoce jako bobule a meloun jsou však také prospěšné pro osoby s hypertenzí. Bobule jsou dobrým zdrojem flavonoidů, které pomáhají snižovat míru hypertenze.

Cantaloupes

Cantaloupes jsou bohaté na srdce milující živiny, jako je vitamin C, cholin, vláknina a draslík. Jíst potraviny bohaté na tyto živiny pomůže tělu podstoupit procesy, které sníží krevní tlak. A protože vitamin C působí jako diuretikum, vaše tělo bude mít také snadnější čas při vylučování tekutin.

Ořechy

Zdravá svačina, kterou můžete vyzkoušet a prospět svému krevnímu tlaku, jsou ořechy. Studie dospěly k závěru, že konzumace ořechů významně snižuje krevní tlak. Zahrnují arašídy, mandle a pistácie, které jsou také dobrým zdrojem hořčíku, který dále pomáhá při zdraví cév.

Jakým potravinám se při vysokém krevním tlaku vyhnout?

Snižte příjem sodíku

Sodík má přímý účinek na váš krevní tlak a snížení příjmu sodíku přirozeně sníží váš krevní tlak. Vztah mezi nimi je ten, že vaše ledvina nebude tak účinná při odstraňování vody. Cévy proto budou muset pracovat tvrději a nakonec vést k vysokému krevnímu tlaku.

Chcete-li snížit příjem sodíku, přestaňte jíst zpracované potraviny, protože obsahují více soli. Tímto způsobem můžete ve své stravě udržovat 1 500 až 2 300 mg sodíku denně. Držte se čerstvého zboží a zkontrolujte štítky, abyste věděli, kolik sodíku je v tom, co jíte.

Můžete také nahradit přísady do jídla jejich verzemi s nízkým obsahem sodíku. Například při vaření místo solení používejte bylinky a koření. Můžete také přeskočit hranolky, konzervovaná jídla a dezerty a místo toho zvolit ovoce a zeleninu.

Jaká další jídla byste měli jíst méně?

Mastné potraviny, jako je slanina, máslo, margarín a smažené pokrmy, jsou zdrojem nasycených tuků. Tím se zvýší vaše hladina cholesterolu, což vás vystaví riziku kardiovaskulárních onemocnění. Lidé, kteří již mají vysoký krevní tlak, by se měli těmto jídlům vyhýbat nebo je konzumovat s mírou.

Kromě sodíku a nasycených tuků mohou diety s vysokým obsahem cukru způsobit komplikace krevního tlaku. Hrají významnou roli při přírůstku hmotnosti, což může vést k obezitě a dalším stavům. Snažte se mít pouze 6 čajových lžiček cukru denně.

Omezte alkohol, nikotin a kofein

Aktivní životní styl a zdravá strava skládající se z čerstvého ovoce a zeleniny pomůže snížit krevní tlak. Některé návyky, jako je pití alkoholu, kouření a pití kofeinu, však také ovlivňují krevní tlak. Omezte svůj příjem následujících látek, aby se váš krevní tlak dostal přirozeně.

Účinky alkoholu na krevní tlak

Alkohol je faktorem krevního tlaku v těle a nadměrné pití ho může zvýšit na nezdravou hladinu. Nejlepší je omezit příjem pouze na dva nápoje denně. Nadměrné pití každý den může způsobit dlouhodobou hypertenzi kvůli jejím účinkům na tepny.

Dalším důvodem, proč alkohol ovlivňuje krevní tlak, je to, že ovlivňuje přírůstek hmotnosti. Alkoholické nápoje jsou plné přebytečných cukrů a kalorií, které mohou zvýšit tělesný tuk a vést ke špatné stravě. Ovlivňuje životní styl těžkých pijáků, což ztěžuje zůstat aktivní a jíst zdravě.

Účinky nikotinu na krevní tlak

Dalším zlozvykem, který nezdravě ovlivňuje krevní tlak, je zvyk kouřit. Je to proto, že obsah nikotinu zužuje tepny, zvyšuje srdeční frekvenci, průtok krve a krevní tlak. Kouření cigaret zároveň podporuje nezdravé návyky ve stravě a cvičení, které člověku znesnadňují snižování krevního tlaku.

Když kouříte, nikotin není jediným faktorem, který může zvýšit krevní tlak. Také budete vdechovat oxid uhelnatý, který může způsobit ztvrdnutí tepen. To vede k vyššímu riziku dalších kardiovaskulárních onemocnění.

Účinky kofeinu na krevní tlak

Palpitace, kterou pociťujeme při pití kofeinovaných nápojů, ukazuje na jejich účinek na krevní tlak. Toto zvýšení se může zdát krátkodobé, ale pravidelná konzumace kofeinu povede obecně ke zvýšení krevního tlaku. Různé studie ukázaly, že kofein může způsobit vysoký krevní tlak, a vědci to považovali kvůli vazokonstrikci.

Zatímco u dlouholetých pijáků kávy nedojde k výraznému zvýšení krevního tlaku, může mít tento nápoj na tělo nepřímé účinky. I bez kofeinu si můžete kávu vychutnávat více s velkým množstvím smetany a cukru. Tyto přísady nepomáhají udržovat zdravou váhu, což znamená, že můžete být vystaveni riziku hypertenze, pokud budou splněny další podmínky.

Pravidelně zvládejte stres a spejte

Po hubnutí, zdravé stravě, omezení alkoholu, nikotinu a kofeinu je dalším přirozeným způsobem, jak snížit krevní tlak, zvládání stresu a pravidelné spaní. Tyto každodenní návyky často přehlížíme, ale jejich sledování také souvisí s naším krevním tlakem. Stres a spánek jsou dva faktory, které je třeba vzít v úvahu při snaze o zdravý krevní tlak.

Jak stres ovlivňuje krevní tlak

Stres ovlivňuje krevní tlak kvůli hormonům, které vaše tělo produkuje ve stresových situacích. I když je to jen krátkodobý stres, studie ukázaly, že to může dlouhodobě ovlivnit vaše tělo. Proto nemůžeme zanedbávat správné zvládání stresu.

Reakce a mechanismy zvládání, které děláme ve stresových situacích, mohou také zvýšit krevní tlak. Patří mezi ně přejídání nezdravých potravin a neřesti, jako je kouření a pití. Když jste ve stresu, jste také náchylní k rozvoji stavů, jako je deprese, která vás vystavuje vyššímu riziku kardiovaskulárních onemocnění.

Jak spánek ovlivňuje krevní tlak

Množství spánku, které pravidelně dostáváte, hraje roli ve vašem krevním tlaku. Například nedostatek spánku může vést k vysokému krevnímu tlaku kvůli stresovým hormonům v těle. Současně se zvyšuje váš krevní tlak, pokud máte špatnou kvalitu spánku.

Měli byste se snažit každý den spát 7 až 9 hodin. To vám poskytne dostatek odpočinku, abyste se vyhnuli stresu a také snížili riziko hypertenze. Kromě příliš krátkého spánku může být problémem našeho krevního tlaku také příliš dlouhý spánek.

Sečteno a podtrženo

Na snížení krevního tlaku se nemusíte vždy spoléhat na léky. Můžete jej udržovat ve zdravém tempu přirozenými prostředky, jako je hubnutí, zdravá strava, omezení alkoholu, nikotinu a kofeinu, zvládání stresu a pravidelné spaní. Začlenění těchto návyků do každodenního života vám umožní řídit hladinu krevního tlaku a zabránit rozvoji dalších nemocí.

Pravidelným cvičením si můžete udržet ideální tělesnou hmotnost a snížit riziko vzniku hypertenze. Je také důležité, aby se vaše strava skládala z různých druhů čerstvého ovoce a zeleniny, které poskytují živiny, jako je draslík, alicin, lykopen, dusičnany, flavonoidy, cholin, vláknina, vitamin C a hořčík, které regulují krevní tlak. Pravidelná konzumace alkoholu, nikotinu a kofeinu jsou faktory, které zvyšují krevní tlak, takže umírněnost je jedinou možností dobrého zdraví.

A konečně, špatné zvládání stresu a nepravidelný spánek jsou praktiky, které ovlivňují hormony. Rovněž podpoří nezdravé mechanismy zvládání, které tělu znesnadňují snižování krevního tlaku. Celkově může náš životní styl diktovat zdravou rychlost krevního tlaku a přírodní postupy, jako jsou tyto, mohou vaši rychlost snížit.