Užitečný průvodce, jak uplést deku na tkalcovském stavu

Existuje řada jednoduchých kroků, když se učíte, jak uplést deku na tkalcovském stavu. Pokud se těšíte na vytvoření velkého projektu pletení nebo tkaní, možná jste se někdy v tomto procesu podívali. Nemusíte ani používat velký dřevěný tkalcovský stav, jak to dělají tradiční tkalci. V dnešní době existuje více moderních a přenosných verzí, a přestože existuje mnoho různých typů tkalcovských stavů, zaměříme se na používání tkalcovských stavů.

Krok za krokem průvodce, jak uplést deku na tkalcovském stavu

Tkaní deky pomocí klínového stavu může být relaxačním projektem. Pomocí jednoduchých tkacích nástrojů můžete snadno vyrobit i svou deku. Tady jsou kroky, které vám pomohou začít s tkáním deky:

Krok 1. Deformace tkalcovského stavu

Pokud používáte vázaný tkalcovský stav, začněte uvázáním uzlu na prvním zářezu tkalcovského stavu. Počínaje levou dolní stranou vytáhněte osnovní nit až k hornímu zářezu na tkalcovském stavu. Poté navlékněte až po horní zářez. Otočte nit a vraťte ji zpět dolů. Pokračujte v tomto cyklu od horní do dolní části tkalcovského stavu a vytvořte S vzor.

Krok 2. Použití technik tkaní

Zábavnou částí tkaní deky je kreativita, která k tomu patří. Najděte vzor, ​​který se vám líbí, pomocí různých technik tkaní a pletení. K vytvoření přikrývky můžete použít různé druhy vazeb, od jednoduché hladké po pletenou nebo řetězovou. Pomocí kombinace vazeb můžete dokonce vytvořit více textur a vzorů pro svou přikrývku.

Krok č. 3. Sundání vazby ze tkalcovského stavu

Práce na přikrývce může být relaxační nebo meditativní, takže až budete hotovi s procesem tkaní přikrývky, další věcí, kterou budete chtít, je dokončit tkaní tím, že celou věc sundáte ze tkalcovského stavu. Vazbu můžete dokončit jednoduše odříznutím osnovních nití z rámu a jejich spojením.

Existují terminologie, kterých bychom si měli být vědomi?

Zde je stručný průvodce, na kterého se můžete obrátit pro ty, kteří nejsou obeznámeni s různými terminologiemi tkaní.

  • Tkalcovský stav- Tkalcovský stav je struktura, kterou použijete k vytvoření podpory a napětí vašich vazeb.
  • Osnovní vlákno- Jedná se o svislé řetězce na tkalcovském stavu, které udržují napětí materiálu při tkaní.
  • Útek útku – Toto je vlákno mezi osnovními vlákny, které vám pomůže vytvořit vzory a struktury ve vaší vazbě.
  • Shed- Slouží k oddělení osnovních nití a vytváření horních a dolních osnovních sad, kterými můžete projít své útkové vlákno. Vytvoření přístřešku mezi vašimi osnovními nitěmi může pomoci urychlit vaše tkaní.
  • Heddle- Toto funguje s tkalcovským stavem při vytváření boudy v podprocesech. Každé osnovní vlákno prochází nitěnkou, kterou pak můžete použít k oddělení osnovních nití. Heddles mohou být rotující tyčinky s drážkami nebo dráty a provázky, které mohou oddělit pomocí osnovních nití.

Jaké nástroje potřebujeme pro tkaní?

Pravděpodobně již máte tkalcovský stav, který můžete použít k zahájení tkaní. Pokud máte klínový stav, pak je to skvělé. Zde jsou další věci, které budete potřebovat, abyste mohli začít s projektem tkaní /

Jehla na tapisérii

Můžete jej použít k tkaní ve volných koncích a při dokončování tkaní. Můžete jej také použít k začlenění různých vzorů do deky. Gobelínová jehla funguje jako běžná šicí jehla. Místo piercingové tkaniny se však používá k tkaní příze do vaší osnovní nitě.

Bouda hůl

Jedná se o kus dřeva, který se používá k propletení mezi osnovními nitěmi.

Nitky a příze

Pro warp můžete použít různé nitě. Silná osnova vám pomůže přidat do projektu spoustu těžkých vrstev a textur, takže najděte kvalitní vlákno, které by se při častém používání nezmenšilo ani nezkroutilo.

Existují další triky, které můžeme při tkaní použít?

Tam mohou být složité problémy týkající se tkaní, zejména pro začátečníky. Zde je několik tipů, triků a rychlých oprav, které můžete použít při tkaní.

Rozšíření deky

Přikrývky jsou obvykle široké látky a několik tkalcovských stavů je vyrobeno tak, aby byly velmi široké. Místo toho se můžete rozhodnout proplést deku do dvou nebo více panelů sešitých dohromady. Poté musíte přizpůsobit počet opakování vláken a pořadí barev ve warpu.

Oprava vln po sundání tkalcovského stavu

Když konečný produkt nedopadne úplně podle očekávání, najděte způsob, jak vlákna více podporovat. Nezapomeňte také vyžehlit svou vazbu, aby si udržela svůj tvar.

Oprava osnovních nití, která jsou od sebe příliš daleko

V takovém případě můžete svůj tkalcovský stav dvakrát zabalit, což vláknům umožní vytvořit pevnější vazbu.

<

Nyní, když víte, jak uplést deku na tkalcovském stavu, můžete zahájit svůj projekt. Může to být trochu ohromující, zejména pro začátečníky. Není třeba se obávat, protože proces vám může být pohodlnější, jakmile si zvyknete na různé techniky tkaní.