Kolik bych měl utratit za matraci? Nejlepší průvodce

Pokud vás zajímá otázka, kolik bych měl za matraci utratit, bude to záležet na typu matrace a vašich očekáváních. Promluvíme si o každém materiálu matrace a o tom, co můžete očekávat v každém cenovém rozpětí. Pamatujte, že matrace se vyplatí investovat, pokud to znamená kvalitní a nepřerušovaný spánek.

I slavné značky jako Tempurpedic vyžadují po několika letech výměnu. Je však pravděpodobné, že vám vymění postel mnohem dříve, pokud jste zaplatili za něco nekvalitního. Ušetříte více, pokud získáte něco, co vydrží dlouho.

Kolik byste měli zaplatit za matraci?

Za novou postel můžete zaplatit pouhých 500 $ nebo až 2 000 $. Některé materiály mohou lépe vyhovovat vašemu typu těla a kondici, nebo možná budete chtít vzít v úvahu velikost matrace podle vašeho prostoru. Zmínka o konkrétní ceně matrací by proto byla nemožná, protože můžete platit, kolik chcete.

200 $ nebo méně

Klíčem není utrácet příliš mnoho za matraci, pokud můžete získat podobný spací zážitek s něčím dostupnějším. Očekávejte však, že pokud dostanete matraci za 200 $ nebo nižší, nebude to stejně podpůrné a pohodlné. Toto levné lůžko se stane pouze tehdy, když je používáno, a musíte zvážit, zda je jeho struktura stále neporušená a zda je dezinfikována.

600 $ a více

Menší matrace jako dvojče nebo dokonce královna obvykle přicházejí s touto cenovkou. Pokud získáte něco kolem 900 $, můžete očekávat, že vydrží déle než pět let, v závislosti na kvalitě produktu a způsobu jeho použití. Některé typy, které v této cenové kategorii budou, jsou futonové, pružinové a pěnové matrace.

900 $ a více

Pokud máte rozpočet na to, abyste si mohli dopřát větší matraci vyrobenou z hybridní a vysoce kvalitní pěny, může to být dobrá investice. Užitečným tipem je pořídit si postel s prodlouženou záruční dobou, což prokazuje důvěru značek v kvalitu jejich výrobků. Nepotřebujete však utratit až 2 000 $, pokud najdete něco, co stojí polovinu z toho s vlastnostmi, které potřebujete.

Stojí za to utratit peníze za matraci?

Stojí za to utratit peníze za matraci, protože to ovlivňuje kvalitu vašeho spánku. Pokud se probudíte s bolestmi zad nebo jste přerušili spánkové vzorce, může to ovlivnit vaše zdraví. Naše postele proto stojí za investici stejně jako gadgety, které používáme.

To však neznamená, že si musíte pořídit nejdražší matraci. Drahé se nemusí nutně rovnat lépe, protože špičkové postele mohou mít funkce, které ani nepotřebujete. Některé funkce mohou být zbytečné nebo vhodné pouze pro konkrétní podmínky.

Protože obvykle budete muset matraci vyměnit po sedmi letech, rozumná cena bude 900 $. Považujte to za průměrné náklady, které jste ochotni utratit za kvalitní postel. Můžete očekávat, že se snadno nepoškodí, a tím vám z dlouhodobého hlediska ušetří více peněz.

Jaká je nejlepší matrace za peníze?

Zmínka o konkrétní matraci by byla nespravedlivá a nemožná, pokud chcete vědět, co vám dá nejlepší poměr cena / výkon. Místo toho zvažte své spánkové návyky a osobní pohodlí a změřte, zda jsou vlastnosti produktu uspokojivé. Také si chcete pořídit postel s rozumnou zkušební dobou, abyste po několika použitích toho nelitovali.

Každá postel, která trvá dlouho, než bude nutné ji vyměnit, stojí za peníze. Může vás to okamžitě stát 900 $ a více, ale pokud to po několik let neklesne, ušetříte více babek s něčím, co vás zpočátku stojí levněji. Pokud máte pocit, že nemáte dostatek rozpočtu na získání dobré matrace, je lepší počkat, až si trochu dovolíte správnou postel, abyste neztratili peníze.

Kolik průměrný člověk utratí za matraci?

Hlavním důvodem, proč byste měli do dobré postele investovat, je to, že jí věnujete spoustu času. Pamatujte, že musíme spát 7 až 9 hodin denně a pokud to spočítáte podle svého věku, strávíte podstatnou část svého života v posteli. Nemluvě o tom, že tentokrát jde pouze o spánek, a nějaký čas strávíte také v posteli lenošením, čtením nebo sledováním televize.

Kolik byste měli zaplatit za použitou matraci?

V závislosti na předpisech a zákonech ve vašem státě možná budete moci použitou postel prodat. Ale pokud jde o nákup, je nejlepší zkontrolovat značky maloobchodníka, které naznačují, že matrace je skutečně používána a dezinfikována. Pokud kupujete jednotlivci, měly by být transparentní s ohledem na problémy a věk postele.

Použitou matraci můžete získat za 20 až 30% původní maloobchodní ceny, v závislosti na jejím stavu a dalších výhodách, které může prodejce nabídnout. Mohou být ochotni dodat vám to také. Pokud ale uvažujete o průměrné ceně, kterou lze od použité postele očekávat, může to být kolem 250 $.

Závěr

Potřebujete koupit novou postel? Pokud ano, pravděpodobně vás zajímá, kolik bych měl utratit za matraci. Doporučujeme jít za průměrnou cenu 900 $, v závislosti na celkové kvalitě postele.

Ze svých peněz získáte maximum, pokud je matrace po dlouhou dobu uspokojivá než ta, která jsou levná, ale vyžadují častou výměnu.