Kolik hrubé příze potřebuji na přikrývku: 6 základních tipů

Kolik hrubé příze potřebuji na přikrývku? Odpověď spočívá ve velikosti vašeho projektu.

Mít masivní cívku nití k pletení na paži odhalí typ pletařky, který jste, ať už těsný nebo volný.

Masivní deka je vynikajícím doplňkem vaší kolekce přikrývek, které můžete vystavit nebo uklidnit. To, co vyniká, je samozřejmě robustní příze.

Deku jako takovou je drahé koupit, ale kdo řekl, že musíte, když si ji můžete vyrobit sami?

Co je třeba vzít v úvahu?

Jakmile velikost nepřipadá v úvahu, můžete si nyní dělat starosti s nákupem samotné příze. Ve většině případů obchody prodávají husté příze podle hmotnosti v jedné délce.

Typickým materiálem je vlna, jinak jej najdete ve směsi.

Jak robustní chcete, aby se vaše deka stala? Při výběru velikosti použijte štítky „super objemné“ nebo „jumbo“, abyste měli jistotu, že prameny jsou silné.

Víte, co můžete očekávat, protože vlněná příze je na dotek polštářová, zatímco směsné směsi jsou pevné a kompaktní.

Obchodníci měří kuličky příze podle objemu, v librách nebo kilogramech. Vzhledem k tomu, že robustní deka je velká, nákup více kuliček příze v menších velikostech se stává zbytečným, když dojdou do poloviny.

Jedna řada nití odstraňuje potřebu spojovat konce a šetří vám potíže s maskováním uzlů, které jsou u silnějších přízí evidentní a problematické.

Tipy na pletení paží

  • Jděte na autentickou vlnu přes syntetickou. Po delší době může umělá příze svou abrazivní povahou dráždit a zarudnout pokožku. Nebo můžete provést test ovinutím vlny kolem sebe a zjistit, zda je nějakým způsobem drsná.
  • Chcete-li dosáhnout rovnoměrně vypadající deky, rozhodněte se znovu pro přírodní vlnu. Nit vychází nadýchanější a vytváří jednotné stehy. Konzistence vlny umožňuje chmýří expandovat a zabírat místo a skrýt nedokonalosti.
  • Nejste si úplně jisti, jak začít? No, nikdo vám nebrání v experimentování jako první. Zkuste si představit akt pletení deky – únavný proces až do jeho dokončení.
  • Vždy věnujte pozornost zbývající přízi. Mějte na paměti pevný plán, jak chcete deku dokončit. Dávejte pozor na každý krok toho, jak se nit zmenšuje, abyste nebyli šokováni, když se chytíte s prázdnou rukou.
  • Zaměřte se na úkol! Mysl má tendenci bloudit, když dělá bezduchou rutinu. Je pochopitelné, že pletení je formou volného času, ale s obrovskou nití, o kterou by mohlo soutěžit o vaši pozornost, by televize mohla skončit katastrofickými změnami.
  • A konečně, i když se nedoporučuje, bez přestávek se neobejde, udělejte to. Hledejte něco, co udrží všechny smyčky na svém místě, když ji odpojíte od paže. Po zajištění můžete smyčky bezpečně přenést na jiné místo.

Cítíte se dost sebevědomí, abyste mohli začít? Než budete pokračovat v krocích uvedených níže, proveďte ještě jednou rychlý průzkum základních informací.

Poslední varování: Připravte si paže a připravte je tak, aby vydržely váhu vlny.

Návod, jak uplést robustní deku do paží

Krok 1. Poskytněte dostatek prostoru pro rozpletení příze

Krok 2. K pletení deky použijte paže

Krok č. 3. Vytvořte prokluzový uzel pro zahájení řetězu

Krok č. 4. Přidejte řetězy pro požadovanou šířku a délku

Krok č. 5. Přeskočte steh na konci řetězce a přetáhněte přízi skrz smyčky (velké smyčky pro volné pletení; malé smyčky pro pevné pletení)

Krok č. 6. Opakujte postup pro každý řetěz a opačným směrem

Krok č. 7. (Volitelné) Přidejte pro variace řádky barevné příze

Krok # 8. Zajistěte okraje deky

Kolik hrubé příze potřebuji na přikrývku?

Obecné projekty mají standardní opatření, ale pro každý případ si vezměte s sebou přízi navíc.

Abychom vám pomohli vizualizovat, robustní deka do postýlky sní 4 libry vlny. Zdvojnásobte to a můžete vytvořit přikrývku pro postel velikosti twin.

Naštěstí se můžete obrátit na společnost, která vám poradí ohledně vlastních velikostí, a ona se ráda podělí o své odborné znalosti.

Jako odhad pro větší projekty potřebuje přikrývka velikosti královny 14 liber. Pokud jste ambiciózní, neuvěřitelných 18 liber vyprodukuje přikrývku velikosti King.

Mohu umýt svoji robustní deku?

V závislosti na typu příze, kterou používáte, je odpověď buď ano, nebo ne.

Nejprve se podívejte na štítek, abyste zjistili, zda praní v pračce nepoškodí přikrývku. V opačném případě, protože vlákna jsou měkká a obrovská (a navíc se rychle erodují), musíte tak činit střídmě.

Jak dlouho bude projekt trvat?

Projekty jsou od přírody jednoduché a jejich dokončení bude trvat jen hodiny. Protože však paže nahrazuje jehlu, nemůžete projekt jen tak opustit kvůli náhlému výletu do koupelny.

Zdržte se výletů do koupelny, aby projekt nezačal znovu.

<

Kolik hrubé příze potřebuji na přikrývku? Vše záleží na požadovaném koncovém produktu. Na svém dalším projektu zvažte tento článek jako průvodce při pletení dokonalé robustní deky!