Jak úspěšně pěstovat kale v polytunnelu

Čerstvý přísun dokonalé zelené superpotraviny můžete získat, pokud víte, jak pěstovat kapustu ve skleníku, který zahrnuje pouze čtyři témata. Každý krok je snadno srozumitelný a vnitřní podmínky, které thepolytunnelprovides umožňuje, jak pěstovat kapusta v otázce polytunnela, na kterou můžete rychle odpovědět a naučit ostatní zahradníky. Jakmile získáte obecnou představu o pěstování kapusty ve vnitřních prostorách, můžete vyzkoušet jiné zahradnické metody kale čtverečních stop.

Proč se ale stále více a více zahradníků a zahradníků zajímá o pěstování kapusty ve skleníku? Kale je více než jen trendová přísada do smoothie. Je to jedna z potravin, které můžete pěstovat v boji proti infekci, a díky tunelům je kultivace jednoduchá i pro začínající zahradníky.

Definitivní průvodce, jak pěstovat kapustu ve skleníku

Vědět, jak pěstovat kapustu v tunelech znamená naučit se, kde a kdy pěstovat kapustu, optimální teplotu pro kapusta, zalévat a krmit kapusta a sklízet kapusta. Těmto čtyřem tématům se lze snadno učit, ale pro dosažení dobré sklizně je nezbytná konzistence v celém procesu pěstování kapusty v interiéru. Jakmile si na tyto informace zvyknete, můžete začít přidávat do svých každodenních jídel čerstvě sklizenou kapustu a zlepšit tak své zdraví.

Kde a kdy pěstovat kapusta

U kapusty si chcete vybrat oblast v polytunnel, která poskytne zeleným 6 hodin přímého slunečního světla, aby byl zajištěn dobrý výnos. Půda, kterou použijete, by měla mít také pH 6 až 7,5 a je bohatá na dusík, fosfor a draslík. Podle toho, co si myslíte, že bude pro váš skleník pohodlnější, můžete ke spuštění kapusta ve skleníku použít buď semena, nebo transplantace.

Michiganská státní univerzita doporučuje zasít semena kapusty v polovině června až srpna, zatímco s transplantacemi můžete začít v březnu až červenci, abyste mohli vysadit v dubnu až srpnu. Klíčení může trvat až 10 dní a růst transplantátů může trvat šest týdnů. Pro rozestup přidělte jednu čtvereční stopu na rostlinu a je také možné provést společnou výsadbu s alliem a bylinami.

Optimální teplota pro kapusta

Optimální teplota pro pěstování kapusta je chladnější než většina plodin, a to může dokonce tolerovat mráz, pokud polytunneldosáhne 75 ° F. Zralé rostliny kapusty jsou jednou z nejtvrdších plodin, takže pokud jste v pěstitelských zónách 2 až 8, neměli byste čelit problémům s pěstováním kapusty. Cornell University dokonce zmínil, že „polibek“ mrazem zlepšuje chuť kapusty.

Tato tolerance vůči chladným podmínkám je také jedním z důvodů, proč byste měli zasít a přesadit 4 až 5 týdnů před posledním datem mrazu. V závislosti na vašich rostlinách mohou některé tolerovat 10 ° F a udržovat své listy bez dalšího růstu. A protože používáte skleník, nemusíte dosáhnout tohoto bodu extrémních teplot, takže vaší kapustě bude prospívat po celý rok.

Uvědomte si, že zatímco kapusta roste za chladných podmínek, vysoké letní teploty budou škodlivé. V létě sledujte teplotu polymeru. V opačném případě riskujete nekvalitní plodiny s hořkou chutí a sníženým růstem.

Zalévání a krmení kapusty

Stejně jako většina zelených musíte své rostliny během vegetačního období pilně zalévat. Správné měření dává jeden až jeden a půl palce vody za týden. Palec pod povrchem půdy by měl být vlhký, takže dávejte pozor, abyste rostliny nepřeplnili.

Tyto požadavky na vodu se po prvním mrazu sníží. A co krmit kapusta ve skleníku? Krmení vyváženým hnojivem by mělo během vegetačního období stačit jednou za měsíc.

University of Minnesota také doporučuje přidávat kompost na jaře nebo na podzim, aby se zlepšila kvalita půdy.

Kdy sklízet kapusta

Kel můžete sklízet, když jsou listy velké jako ruka. Za předpokladu, že budete sklízet během mrazu, nezapomeňte nejprve vzít listy ze základny, protože ty, které se dotýkají země, nebudou později užitečné. Potrhané nebo žluté listy ignorujte a za každou sklizeň vyberte hrst.

Vzhledem k tomu, že se kapusta pěstuje každoročně, musíte se vyvarovat výběru horního středu vaší rostliny. Jinak rostlina přestane vyrábět. Svou sklizeň můžete také rozšířit, protože rostlina roste až do 20 ° F.

Závěr

Kale je pravděpodobně jedna z nejoblíbenějších zelených listů. A pokud vás zajímá, jak pěstovat kapustu ve skleníku, potěší vás, že se tato plodina pěstuje relativně snadno, většinou v interiérech, kde máte kontrolu nad podmínkami. Nezapomeňte studovat, kde a kdy pěstovat kapusta, jaká je optimální teplota pro kapusta, zalévání a krmení kapusta, a kdy sklízet kapusta.

Tyto čtyři oblasti by vám měly pomoci zajistit dobrý a kvalitní výnos. Pamatujte na požadavky na kapustu z kvality a rozestupu půdy, umístění, krmení a napájení a optimálních teplot. Jelikož se jedná o mrazuvzdornou plodinu, neměli byste čelit žádným nevýhodám, i když žijete v chladné oblasti.

Stále udržujte optimální teplotu kale v polytunnel, aby byl stále rostoucí a produktivní. I když je to bienále, většina zahradníků ve všech zónách odolnosti rostlin USDA roste kale jako ročníky. Celkově byste měli být tím, kdo plánuje vaše vegetační období a bude vhodné pro vaši oblast.