Zahradnictví 101: Jak pěstovat rostliny kurkumy

Pokud hledáte pokyny, jak pěstovat rostliny Curcuma ve vašem dvoře nebo ve skleníku, jste na správném místě. Rostliny Curcuma (také známé jako kurkuma) patří do čeledi Zingiberaceae, stejné čeledi, do které patří zázvor. I když neprodukuje zázvor, vytváří Curcuma v zahradě krásnou ozdobu, a pokud se o ni budete starat správným způsobem, si můžete po celý rok užívat krásy své rostliny Curcuma.

Rostliny patřící do rodu Curcuma se obvykle snadno pěstují a starají se o ně, protože mnoho z nich má podobné potřeby. Dva nejběžnější druhy rostlin Curcuma jsou Curcuma longa, také známý jako „kurkuma obecná“ a Curcuma zedoaria, nebo „bílá kurkuma“. Kořeny Curcuma longa se často používají k výrobě zlatého koření, kurkumy.

Úspěšné pěstování rostlin kurkumy

Při plánování pěstování Curcumy se musíte ujistit, že používáte půdu bohatou na živiny, která je neustále vlhká. Musíte také mít na paměti, že tyto rostliny musí dostat hodně slunečního světla. Ve většině částí Spojených států se rostliny kurkumy nejlépe usilují, pokud jsou umístěny uvnitř po celou zimní sezónu. Jakmile se počasí oteplí a mráz zmizí, můžete kurkumu umístit zpět ven a užít si sluneční světlo. Zde je několik důležitých aspektů, které musíte mít na paměti při plánování Curcuma ve vaší zahradě nebo ve skleníku:

Přípravy

Chcete-li zahájit proces výsadby kurkumy, musíte získat holé oddenky zavedených rostlin kurkumy. Některé snadno najdete na místním zemědělském trhu nebo ve školkách ve vaší lokalitě. K výsadbě jsou obvykle nejlepší oddenky se spoustou hrbolů nebo pupenů na bocích.

Rostliny kurkumy nebo kurkumy rostou asi deset měsíců, počínaje výsadbou až po sklizeň. Při určování času na výsadbu musíte počítat 10 měsíců, než se na podzim objeví první mráz. Pokud se například ve vaší oblasti vyskytne první mráz obvykle v polovině října, pravděpodobně budete muset začít s výsadbou od prosince do března.

Typ půdy

Curcuma se nejlépe snaží v dobře odvodňovaných půdách. Z tohoto důvodu při výsadbě kurkumových rostlin používejte dobře odvodňovací půdy smíchané s kompostem nebo humusem. Organická hmota, kterou přidáte do půdy, poskytne další mikroby, které by mohly být prospěšné pro růst a šíření vaší rostliny Curcuma.

Je také důležité vyhnout se zalévání rostlin, protože by to mohlo změnit listy vaší kurkumy na žluté. Jednou za čas (asi 5 až 7 dní) ponořte prst do půdy, abyste cítili jeho vlhkost, pokud je suchý asi 1 ½ palce, rostlinu okamžitě zalijte, aby nedošlo k vysušení.

Světlo a teplota

Curcuma rostlinám se nejlépe daří v teplých oblastech, kde mohou přijímat plné slunce. Obvykle se jim daří v teplotách od 68 ° F do 95 ° F. Během extrémních letních podmínek může půda vaší rostliny Curcuma snadno vyschnout, proto je důležité ji občas zkontrolovat, abyste mohli zajistit vodu a zabránit dehydrataci rostlin.

Během zimního období je běžné, že teploty v některých částech Spojených států klesnou pod 50 ° F. V důsledku toho by vaše rostliny Curcuma mohly trpět. V takovém případě je lepší je přivést do interiéru nebo je přenést na minipolytunnel, pokud je máte.

Výsadba

Při zasazování kurkumy je lepší začít rašit oddenky v samostatné malé nádobě. Jakmile máte svůj oddenek, rozdělte jej do sekcí a ujistěte se, že každá sekce má alespoň 2 až 3 pupeny. S připravenou půdou na ni položte svůj oddenek, poté jej přikryjte další zalévací půdou a poté do ní přidejte vodu.

Jakmile jsou vaše oddenky na místě, zakryjte nádoby čirým plastem a umístěte je do oblasti s vysokou teplotou (ideálně kolem 90 ° F). Pokud umístíte své rostliny Curcuma na chladnější místo, povede to k pomalému klíčení, nebo se klíčení někdy nemusí stát. Pro dosažení nejlepších výsledků umístěte nádoby do apolytunnelů, kde můžete regulovat teplotu.

Když vaše rostlina Curcuma vyrostla a je vysoká asi 6 až 8 palců, dalším krokem je její přesazení do jiné větší nádoby nebo květináče. Díky tomu získá větší plochu a zajistí, že rostlina bude mít více prostoru pro růst.

Výhody používání minipolytunnelů pro vaši závod Curcuma

Rostliny Curcuma se nejlépe snaží v teplém prostředí. Pokud žijete v oblasti, kde jsou neustále chladné noci nebo zimní období může způsobit extrémní pokles teploty, jedním ze způsobů, jak zajistit, aby vaše rostlina Curcuma přežila drsné povětrnostní podmínky, je umístit ji do skleníku.

Zde jsou hlavní výhody mini skleníku:

Výhoda č. 1. Své rostliny můžete pěstovat v ideálním pěstitelském prostředí

Můžete mít plnou kontrolu nad interním prostředím. To vám umožní manipulovat s úrovněmi teploty a vlhkosti, kterým jsou vaše rostliny vystaveny. Pokud vaše rostliny potřebují extra teplo, můžete tuto potřebu snadno zajistit pomocí topných rohoží.

Výhoda č. 2. Budete růst déle po delší dobu

Pěstování vašich oblíbených rostlin v minipolytunnellead k vyšším výnosům, stejně jako vysoce kvalitní plodiny. Vzhledem k tomu, že minipolytunnel vám umožní nepřetržitě zahradit bez ohledu na venkovní počasí, můžete snadno prodloužit vegetační období pro vaše plodiny.

Výhoda č. 3. Své rostliny můžete chránit před nepříznivým počasím a škůdci

Vzhledem k tomu, že minipolytunnel slouží jako ochranná vrstva mezi vašimi rostlinami a vnějším prostředím, můžete si odpočinout s vědomím, že budou chráněni před nepříznivými povětrnostními podmínkami, stejně jako před ničivými škůdci a zvířaty, která mohou všechny vaše zahradnické úsilí promarnit.

Naučte se, jak pěstovat rostliny kurkumy nejsnadnějším způsobem

Rostliny kurkumy nebo kurkumy nabízejí vaší zahradě více než jen krásu. Můžete také sklízet kořeny a přeměnit je na kurkumový prášek, který můžete použít k různým účelům, jako je vaření nebo vaření čaje. Nyní, když víte, jak pěstovat rostliny Curcuma, zkuste to v minipolytunnelso, takže můžete mít neomezený přísun kurkumy k dispozici.