Jak pěstovat okurky v polytunnel

Okurky jsou perfektní zeleninou pro pěstování a sklizeň v létě. Pokud chcete vědět, jak pěstovat okurky ve skleníku, tento článek hovoří o výsadbě okurek ve sklenících.

Stejně jako u jiných druhů ovoce a zeleniny si i vaše vlastní okurky chutnají lépe, sladší a svěžejší. Je to také více naplňující. Díky mini skleníku budete moci pěstovat různé druhy okurek.

Jak můžete pěstovat okurky ve skleníku?

Výsadba okurek v apolytunnelis je mnohem snazší, než si myslíte. Zde je postup:

Výsev

Naplňte malý hrnec organickým kompostem, do každého hrnce zasejte dvě semínka okurky a zalejte je. Okurkám se nejlépe daří v teplejším podnebí, takže semena potřebují teplo, aby rychleji vyklíčily. Pokud vše půjde dobře, semena by měla začít klíčit za 7 až 10 dní.

Péče

Jak již bylo zmíněno, okurky milují teplo a vlhkost. Pokud žijete v chladnějších oblastech nebo chcete pěstovat okurku po celý rok, je nejlepší pěstovat je ve skleníku.

Pokud uvidíte dva až tři listy, vysaďte sazenice. Pravidelně je zalévejte a ujistěte se, že je půda vlhká a bez plevelů. Pokud je pěstujete ve skleníku, můžete dále zvýšit teplo obalením bublinkové fólie kolem polytunnelandu a zamlžováním rostlin okurky vodou.

Jak vaše rostliny rostou, přidejte podporu pro jejich koncové stonky pomocí bambusových holí nebo síťoviny. Pravidelně je zalévejte a krmte, až začnou kvést.

Co můžete pěstovat vedle okurek?

Nejen, že se okurky snadno pěstují, ale jsou také připraveny ke sklizni během 50 až 70 dnů. Proto jsou pro mnoho zahradníků nejlepší volbou. Je však důležité chránit je před chorobami. Jinak budou trpět padlí, bakteriálním vadnutím, virem mozaiky nebo útokem škodlivých škůdců.

Společná výsadba může těmto výzvám zabránit. Některé z rostlin, které můžete umístit poblíž okurek, jsou zelí, květák, brokolice, kukuřice, hrášek, salát, luštěniny, ředkvičky, slunečnice, cibule, měsíčky a oregano.

Tyto rostliny mohou pomoci odradit otravné brouky, jako jsou mravenci, mšice, brouci a další. Společenské rostliny mohou pomoci udržovat půdu zdravou, podporovat růst a produkovat chutnější produkty.

I když existují skvělé doprovodné rostliny na okurky, jsou některé, které byste neměli vysazovat poblíž vašich cuket. Melouny, brambory a šalvěj nejsou kompatibilní s okurkami.

Brambory soutěží s vašimi okurkami o živiny a vodu a šalvěj přitahuje škůdce, kteří mohou vašim rostlinám ublížit. Na druhou stranu, rostliny s pozemní vinicí budou také konkurovat vašim okurkám.

Je nákup minipolytunnely dobrý nápad?

Minipolytunnel je nezbytnou součástí zahradníků, zejména těch, kteří jsou novým topolytunnelgardeningem. Tady je několik důvodů, proč je nákup minipolytunnel skvělý nápad:

Různé velikosti na výběr

Věděli jste, že jednou z nejčastějších mylných představ o sklenících je, že jsou velké a prostorné? Zatímco některé jsou velké jako malý dům, většina typů má všechny tvary a velikosti. Mini skleníky jsou nejvhodnější díky své malé velikosti. Pokud svůj polytunnel nepoužíváte komerčně, bude vám lépe s mini verzí.

Chraňte své rostliny před zvířaty a škůdci

Zvířata a škůdci, jako jsou housenky, mšice, brouci, hlodavci, mývalové a další zvířata, si rádi hrnou na vašich listech a produkují. Jejich udržování v bezpečí uvnitř apolytunnelis zabraňuje hmyzu a zvířatům ovlivnit vaše rostliny. Kromě toho je také chrání před chorobami, které se mohou přenášet ze sousedních rostlin.

Chraňte rostliny před nepříznivými povětrnostními podmínkami

Silný déšť, silný vítr a nadměrné teplo mohou rostlinám škodit, zejména těm citlivějším. Minipolytunnelcan účinně chrání vaše rostliny před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Budete moci pěstovat zdravé rostliny bez ohledu na venkovní počasí.

Nejlepší pro zahradníky s omezeným prostorem

Chcete si vypěstovat vlastní produkci, ale nemáte dostatek místa? Minipolytunnel je skvělé řešení pro zahradníky s omezeným prostorem. Standardní velikost pro mini-skleníky je obvykle šest stop, ale existují kompaktnější řešení pro ty, kteří dávají přednost menším. I když jsou mini-skleníky menší, fungují stejně jako skleníky běžné velikosti.

Skvělé pro začátečníky

Pokud se chcete dozvědět více o zahradnictví na tunel, ale nejste připraveni investovat do velkého skleníku, jsou ideálním řešením mini skleníky. Než si koupíte trvalejší, můžete se naučit, jak funguje apolytunnel, a dozvědět se více o ideálních podmínkách růstu vašich rostlin.

Prodlužte vegetační období

S mini skleníkem můžete začít s výsadbou ještě předtím, než začne chladné období. Ve skutečnosti můžete pěstovat rostliny kdykoli chcete. Jakmile se počasí oteplí, můžete rostliny ve svém polytunnelinku přesadit do své zahrady. Tímto způsobem budete moci zasadit více a sklízet dříve než obvykle.

Sečteno a podtrženo, jak pěstovat okurky ve skleníku

Znalost pěstování okurek v polytunnel vám umožní zasadit je kdykoli během roku. Umístění rostlin do minipolytunnel je chrání před škůdci, nepříznivým počasím a dalšími. Budete si moci vychutnat chladné a křupavé okurky, které jsou ideální pro saláty a studené nápoje.