Walk-in Polytunnel vs Mini Polytunnel: Což je lepší pro zakládání rostlin

Pokud plánujete koupit skleník, pravděpodobně vás zajímá: „Walk-inpolytunnelvs. mini skleník, který je lepší pro spouštění rostlin? “ Nejlepší volba nakonec závisí na tom, co potřebujete.

Pokud máte velký dvorek nebo pokud vám cena nehrozí, můžete si pořídit otevřený skleník. Na druhou stranu, mini-skleníky jsou skvělé pro ty, kteří právě zahájili zahradničení ve skleníku, nebo pro ty, kteří nemají dostatek prostoru pro otevřený skleník.

Co je dobrá velikost pro skleník?

Existují tři hlavní velikosti skleníků: mini, střední a velké.

Mini skleník

I když pro malý skleník neexistuje pevná velikost, nejoblíbenější velikost je 6×8 stop. To vám dává dostatek prostoru pro pohyb a umístění více rostlin, pokud je to potřeba. Pokud je pro vás 6×8 příliš velký, můžete se rozhodnout pro popuppolytunnelor nebo stolní skleník.

Minipolytunnelor nebo indoorpolytunnel je lepší volbou, pokud máte velmi omezený prostor nebo nemáte dostatek venkovního prostoru. Je to roztomilé, zábavné a ekonomické. Je to také skvělý způsob, jak zjistit, zda vám apolytunnel funguje, než investujete do většího a trvalejšího.

Střední skleník

Standardní velikost pro střední skleníky je 8×12 stop. Tato možnost vám dává více prostoru pro práci, takže budete moci pěstovat více ovoce, zeleniny a dalších rostlin. Mediumpolytunnelis je skvělou volbou pro ty, kteří jsou ochotni utratit více, aby více rostli.

Velký skleník

Pokud to myslíte se zahrádkováním na tunel opravdu vážně a máte spoustu místa, je velký tunel skvělá volba. Rozdíl mezi velkým a středním polytunnelem je ten, že velké skleníky jsou širší, což vám umožní maximalizovat celý prostor. Obecně platí, že velké skleníky jsou 10 stop široké a 16 až 24 stop vysoké.

Jak pro vás vybrat tuhý tunel?

Bez ohledu na velikost, kterou si vyberete, je nákup apolytunnel investice. Chcete-li vybrat ten nejlepší pro vás, zde jsou další faktory, které musíte vzít v úvahu:

Tvar

Štíhlá, tradiční a osmihranná jsou tři z nejpopulárnějších tvarů polytunnelů. Pro modernější styly si můžete vybrat skleník ve tvaru kopule.

Rámeček

Dřevěné rámy jsou nákladově nejefektivnějším a přitom odolným materiálem. Pokud dáváte přednost kovovým rámům, můžete zkusit hliník nebo ocel. Hliník je lehký, ale také odolný. Navíc je odolný vůči rzi. Na druhou stranu je ocel těžší, ale pevnější, což je lepší volba pro velké skleníky.

Zasklení

Zasklení je polytunnelcover, který chrání vaše rostliny. Máte několik možností, včetně zahradnického skla, tvrzeného skla, polykarbonátového plastu atd.

Pokud je estetika hlavním faktorem, je pro vás sklo skvělou volbou. Jsou odolné a pokud jsou poškozené, můžete je snadno vyměnit. Prosklení skla je však drahé.

Pro ekonomičtější řešení je polykarbonátový plast levnější a nabízí lepší izolaci ve srovnání se sklem. Plast však může při silném větru vyskočit z rámů. Lepší je nechat si nainstalovat odborníka.

Cena

Před průzkumem skleníků nezapomeňte vzít v úvahu svůj rozpočet. Plánujte pečlivě, vězte, co potřebujete, a uveďte všechny potřebné materiály, abyste nepřekročili rámec toho, co si můžete dovolit.

Jsou Mini skleníky lepší volbou?

Jak jsme již stanovili, nejlepší tunel pro vás závisí na vašich potřebách a preferencích. Mini-skleníky jsou však obzvláště skvělé pro nové zahradníky nebo fandy, kteří se chtějí pustit do zahradničení na tunel.

Pokud jste stále na plotu, zde je několik důvodů, proč byste si měli pořídit mini skleník:

Nejlepší pro zahradníky s omezeným prostorem

Ne každý z nás má dostatek prostoru pro pěstování plné zahrady. Pokud si chcete pěstovat vlastní ovoce a zeleninu, ale máte omezený prostor, je minipolytunnel perfektním řešením. Minipolytunnelin můžete umístit na své terasy, paluby a dokonce i na své stoly.

Prodlužte své období výsadby

S mini skleníkem můžete začít s výsadbou ještě předtím, než začne chladné období. Jakmile se počasí ohřeje, můžete rostliny ve svém polytunnelinu převést do své zahrady. Prodloužením sezóny výsadby sklidíte rostliny dříve než obvykle.

Chraňte své rostliny před špatným počasím

Rostliny ve vaší zahradě jsou neustále vystaveny špatnému počasí. Když je udržíte ve skleníku, vaše rostliny zůstanou v bezpečí před silným deštěm, silným větrem, sněhem a nadměrným teplem.

Odpuzujte hmyz a zvířátka

Určité druhy hmyzu, jako jsou mšice a brouci, se rádi listí na vašich rostlinách. Jiná zvířata, jako jsou králíci a jeleni, také rádi jedí vaše plodiny. Jejich udržováním v uzavřeném prostoru ochráníte své rostliny před otravným hmyzem a zvířaty.

Vytvořte ideální klima

S mini skleníkem můžete vytvořit ideální vnitřní klima pro vaše rostliny. To znamená, že během zimy budete moci pěstovat plodiny za teplého počasí a naopak.

Závěrečné myšlenky na Walk-inpolytunnelvs. Minipolytunnel – což je lepší pro zakládání rostlin

Walk-inpolytunnelvs. mini skleník, který je lepší pro spouštění rostlin? Minipolytunnel je lepší volbou pro nové zahradníky. Získáte stejné výhody, aniž byste museli rozdělovat tisíce dolarů. Velké skleníky vyžadují značné investice. Údržba bude také časově náročná a pro otevřený skleník budete potřebovat obrovský venkovní prostor.