Top 8 nejlepších druhů zeleniny k pěstování v Exeteru ve Velké Británii

Některé z nejlepších druhů zeleniny k pěstování v Exeteru ve Velké Británii, včetně zelí, brokolice, řepy a dalších zelených. Exeter ve Velké Británii je známý svými malebnými výhledy, majestátními vodopády a malebnými turistickými stezkami. Mezi těmito věcmi je však Exeter také známý jako ráj zahradníka. Je to všechno kvůli široké škále rostlin, kterým se v této oblasti daří.

Ačkoli Exeter často zažívá studená kouzla trvající několik týdnů, teploty jsou po většinu roku mírné. Kromě klimatu, zavlažování, typů půdy, živin a péče ovlivňují růst vašich rostlin další důležité faktory.

Poloha je dalším důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu při plánování vašich zahradnických aktivit, zejména během podzimní a zimní sezóny. Aby vaše rostliny přežily, musí se přizpůsobit mikroklimatu a místnímu podnebí.

Můžete zkontrolovat mapu zóny odolnosti rostlin USDA, abyste poznali klima a zónu odolnosti vašeho regionu. Pomocí této mapy můžete vidět různé druhy rostlin, které nejlépe rostou ve vaší oblasti, a průměrné minimální teploty. Exeter má obecně horká, suchá léta a chladné, hořké zimy.

Nejlepší zelenina k růstu v Exeteru UK

Zde jsou některé z nejlepších druhů zeleniny k pěstování v Exeteru ve Velké Británii:

Brokolice

Pěstovat brokolici ve Velké Británii je snadné. Broccolis prospívá ve vynikajících oblastech a není fanouškem nadměrného tepla. Můžete ji pěstovat z transplantací, počínaje sazenicemi. Brokolice však potřebuje hodně vody. Půda by měla zůstat vlhká po celou vegetační dobu.

Brokolice přitahuje škodlivé škůdce, včetně červů zelných, kořenových červů a mšic, takže si na tyto zvířátka dávejte pozor.

Řepa

Stejně jako brokolice je řepa zeleninou chladné sezóny. Mohou dokonce přežít teploty blízké mrazu! Řepa roste rychle v dobře připravené půdě a můžete ji sklízet asi dva měsíce po výsadbě. Na rozdíl od jiných rostlin se při pěstování řepy nemusíte potýkat se škůdci a problémy s chorobami.

Zelení

Pokud si myslíte, že v chladném podnebí Exeteru nemůžete pěstovat zelení, zamyslete se znovu. V Exeteru dobře roste mnoho zelené listové zeleniny, například špenát, rukola, kel a mangold. Vzhledem k tomu, že pěstujete zeleň hlavně pro její listy, musíte se ujistit, že vaše půda obsahuje dostatek dusíku. Nezapomeňte je také zalévat, aby rostly rychle. Pokud vaše rostlina roste pomalu, její listy se mohou stát houževnatými.

Zatímco zelené mohou růst v Exeteru, mohou lépe prospívat ve sklenících. To umožní vašim rostlinám zůstat čisté a chráněné před deštěm a krupobitím.

Salát

Salát může snadno růst v Exeteru ve Velké Británii. Semena můžete zasadit přímo do své zahrady, ale je to jednodušší, pokud je zasadíte do interiéru. Saláty ke klíčení nepotřebují přímé sluneční světlo. Kromě toho můžete sazenice snadno přesadit.

Stejně jako u jiných druhů zelených je důležité chránit salát před silným deštěm a krupobitím. Vaše půda by měla být trvale vlhká a měla by obsahovat dostatek dusíku, abyste mohli pěstovat ten nejlepší salát. Jinak to nebude chutnat příliš příjemně.

Zelí

Zelí také dobře roste při nízkých teplotách. Jejich zvětšení ve vlhkých oblastech může způsobit, že se jejich hlavy rozdělí, než je začnete sklízet. Protože zelí potřebujete pro své listy, měla by mít půda také hodně dusíku a měli byste ji důsledně zalévat.

Brambory

Brambory se snadno pěstují, zejména na lehké písčité půdě s minimálním množstvím hnojiva a vody. Umístěte bramborovou záplatu na slunná místa, kde by (v ideálním případě) měli dosáhnout nejlepších výsledků alespoň šest hodin slunečního světla denně.

Mrkev

Mrkev dává přednost výsadbě v hluboké, volné půdě za chladných teplot, nejlépe brzy na jaře a pozdě na podzim. Pokud je zasazena do těžké půdy, bude vaše mrkev pomalu dozrávat, což bude mít za následek neatraktivní a drsné kořeny. Mrkev by měla být zaseta přímo a půda by měla být udržována vlhká, aby se povrch nikdy nepřekrýval. Na vrch můžete umístit kokosová vlákna, která udrží vlhkost.

Rajčata

Rajčata potřebují alespoň osm hodin pobytu na slunci. Tyto rostliny mají dlouhé vegetační období, proto je nejlepší je přesazovat, než je vysazovat přímo do zahrady. Chcete-li pěstovat sladká rajčata, ujistěte se, že máte správnou rovnováhu mezi sluncem a teplem. Protože Exeter má chladnější klima, je nejlepší pěstovat rajčata v polytunnel, takže budete moci regulovat teplotu.

Pěstování plodin ve skleníku

Skleníky vám umožňují ovládat klima uvnitř skleníku bez ohledu na aktuální počasí. To vám umožní pěstovat různé druhy rostlin, které by ve vaší oblasti nikdy nepřežily. Svůj polytunnel můžete dokonce upravit přidáním topného a chladicího systému, světel a odstínů a ventilace.

Pokud máte větší skleníky, můžete je rozdělit a vytvořit tak klimatické zóny. Tímto způsobem můžete pěstovat různé druhy rostlin ve stejné struktuře.

Mnoho rostlin nemůže přežít v teplotách pod bodem mrazu, takže si sklizeň vyberte okamžitě. Nezralé plody můžete ochránit před mírným mrazem pomocí košů, pytlů, přikrývek nebo plátěných pytlů. Protože Exeter je náchylný k silným dešťům, listové rostliny jsou náchylnější k škůdcům a chorobám.

Silné bouřky mohou nasycovat půdu, přitahovat slimáky a podporovat šíření listových chorob. Chraňte svou zahradu před nežádoucími škůdci, deštěm, větrem a krupobitím pomocí skleníků.

Mezi další výhody pěstování rostlin ve skleníku patří následující:

  • delší vegetační období
  • vytvořit ideální prostředí pro růst
  • pěstujte rostliny bez nebezpečných pesticidů
  • šetřit energii

Podívejte se na skleníky z Krostrade

Pěstování nejlepší zeleniny v Exeteru ve Velké Británii může být náročné kvůli počasí ve městě. Chladné teploty, vítr a déšť mohou zpomalit růst vašich rostlin. Na druhou stranu by Exeterovy slunečné dny mohly spálit vaše jemné plodiny. Je nezbytné sladit vaše rostliny s počasím, abyste očekávali vynikající výnos i přes chladné období.

Pokud chcete pěstovat nejlepší zeleninu v Exeteru ve Velké Británii, můžete zvážit investici do polytunnelů po celý rok. Krostrade nabízí cenově dostupné, ale vysoce kvalitní skleníky pro zahradníky a majitele domů. Naše skleníky se snadno montují a demontují a skládají se z plně žárově pozinkovaných trubek, které vydrží drsné povětrnostní podmínky. Chcete-li se dozvědět více o produktech, které nabízíme, neváhejte nám zavolat nebo nám poslat e-mail.