Jak daleko od sebe zasadit papričky Jalapeño

Jalapeño papriky je třeba zasadit 20 palců od sebe, aby byl dostatek prostoru pro růst. Pokud nevíte, jak daleko od sebe pěstovat papričky jalapeño, vaše šance na sklizeň bohaté sklizně jsou velmi malé.

Rostliny pepře jalapeño zpočátku klíčí pomalu, takže je dobré začít je pěstovat v interiérech po dobu dvou až tří měsíců, než je znovu vysadíte ven. Půdu udržujte neustále vlhkou, ale dávejte pozor, aby do ní nebylo příliš vody, a rostliny umístěte na teplé, slunné místo.

Prostor mezi vašimi rostlinami pepře jalapeño do značné míry závisí na tom, kam je zasadíte. Je důležité ponechat správné množství prostoru, protože vaše rostliny potřebují prostor pro růst svých listů a kořenů. S tím bylo řečeno, kolik místa vaše rostliny jalapeño potřebují:

Zahradní postele

Nejlepší čas na výsadbu sazenic na vyvýšených zahradních záhonech je, když se oteplí počasí a teploty stoupnou na 65 F. Vaše sazenice jalapeño by měly být vysazeny nejméně 19 palců od sebe a řádky by měly být od sebe vzdáleny 25 až 35 palců.

Když vaše papriky dorostou do výšky nejméně jednoho až dvou palců, nezapomeňte rostliny zasadit, protože váha paprik může zlomit stonek.

Zahradnictví kontejnerů

Pokud nemáte dostatek místa na zahradní postel, je další nejlepší věcí kontejnerové zahradničení. Nejlepší je zasadit papričky Jalapeño do 8 až 12palcového květináče, aby mohly růst kořeny. U větších nádob zasadte sazenice nejméně jednu stopu od sebe a šest palců od stran.

Nezapomeňte věnovat zvýšenou pozornost úrovni vlhkosti, protože kontejnerové zahrady často vysychají rychleji než zahradní postele. Půda musí být vlhká, ale ne promočená.

Kdy byste měli sázet papričky Jalapeño?

Rostliny pepře jalapeño můžete ihned vysadit po posledním mrazu. Stejně jako ostatním paprikám se i jalapeño rostlinám daří nejlépe na přímém slunečním světle po dobu nejméně šesti hodin denně. Zkuste umístit své pepřové rostliny tam, kde mohou mít dostatek slunce.

Rostliny pepře jalapeño mají rády jemnou písčito-hlinitou půdu, která je volně zabalená. Nezapomeňte propíchnout do půdy jemnější díru, která bude fungovat jako drenáž. Mezi řádky můžete přidat čtyři palce mulče, abyste udrželi vlhkou půdu a zabránili růstu plevele.

Zalévejte své rostliny jalapeño každý třetí den a přidejte organické hnojivo. Po třech až čtyřech měsících budou vaše papričky jalapeño připraveny ke sklizni. Zralé jalapeños jsou obvykle tři palce dlouhé a mají sytě zelenou barvu. Barva jalapeña se mění z jasně zelené na tmavě zelenou a poté na červenou. Zelená jalapeños jsou mírnější, zatímco tmavší mají sladkou / horkou chuť.

Co byste měli sázet vedle Jalapeños?

S papričkami jalapeño můžete pěstovat různé druhy rostlin. Například výsadba bazalky v blízkosti vaší pepřové náplasti zlepší chuť vaší sklizně.

Pokud chcete zlepšit zdraví svých rostlin jalapeño pepře, můžete zasadit květiny jako měsíček a heřmánek. Tyto květiny mohou odpuzovat škůdce, jako jsou eelworms a hlístice, které mohou zničit vaše rostliny. Pokud uvažujete o výsadbě bylin poblíž vašich paprik, můžete zkusit vysadit pažitku, majoránku, oregano, kopr, petržel a koriandr.

Kromě své papričky jalapeño můžete také zasadit další zeleninu včetně mrkve, lilku, okurek, chřestu a dalších paprik. Doprovodná výsadba přináší vaší zahradě řadu výhod. Správné rostliny mohou zlepšit chuť, odpudit škodlivý hmyz a ušetřit místo na zahradě.

Co byste neměli vysazovat poblíž svých Jalapeños?

Některé z rostlin, které byste neměli vysazovat v blízkosti svých paprik, zahrnují fazole, hrášek a vše z čeledi brassica (zelí, růžičková kapusta, kel, květák atd.). V případě, že vás zajímá, tyto rostliny poškodí váš pepřový náplast jalapeño více než dobře. Některé z těchto rostlin jsou těžkými krmiči půdních minerálů a mohly by negativně ovlivnit chuť vašich jalapeños.

Rostou spolu rajčata a jalapeňos dobře?

Ačkoli rajčata a papriky spolu dobře rostou ve stejné zahradě, neměli byste je vysazovat hned po sobě do stejné postele. Nejlepší je otočit je na jiné místo v příští sezóně výsadby. Je skvělé pěstovat rajčata poblíž paprik, protože to může pomoci zajistit půdě stín a chránit vaše papriky před žhnoucím teplem.

Proč byste měli investovat do skleníku?

Investice do apolytunnelů znamená, že si užíváte delší vegetační období a zároveň chráníte své rostliny před nepříznivými povětrnostními podmínkami, škodlivým hmyzem a zvířaty. Většina skleníků je sice značná investice, ale stojí za to.

Málo majitelů domů / zahradníků přemýšlí o investicích do skleníku. Většina z nich automaticky předpokládá, že skleníky jsou drahé. Pokud jste stále na plotě, podívejte se blíže na nejlepší důvody, proč byste měli uvažovat o koupi skleníku:

Ochrana před nepříznivým počasím

Silný déšť, sníh a nadměrné teplo mohou vašim rostlinám ublížit. Jejich umístění dovnitř je chrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Pokud jsou vaše rostliny nechráněné, mohou snadno uschnout a zemřít.

Průsvitný kryt skleníku rozptyluje sluneční světlo a poskytuje dostatečné větrání v celém prostoru. I když venku leje, můžete si odpočinout s vědomím, že vaše rostliny jsou v bezpečí a chráněné.

Delší vegetační období

Díky apolytunnel vám umožní pěstovat různé druhy rostlin a prodloužit jejich příslušná vegetační období. Skleníky vám umožňují ovládat klima, takže pokud žijete v chladnějších oblastech, můžete ve svém polytunnel vytvořit teplé prostředí, abyste mohli pěstovat tropické rostliny. Pokud žijete v tropech, můžete vytvořit prostředí coolpolytunne pro pěstování plodin za chladného počasí.

Odpuzuje škodlivý hmyz a zvířata

Škodliví škůdci a tvorové mohou zničit vaše rostliny. Králíci, jeleni, mývalové a další zvířata mohou být roztomilá, ale budou vaše rostliny žvýkat, pokud je necháte bez dozoru. Umístění rostlin do apolytunnelů je chrání před hmyzem a zvířaty.

Výsadba vašich papriček Jalapeño ve skleníku

Nyní, když víte, jak daleko od sebe chcete zasadit jalapeños, jeho doprovodné rostliny a jiné než doprovodné rostliny, je dalším krokem je zasadit je do skleníku! Zatímco nákup apolytunnel vyžaduje počáteční investici, peníze, které utratíte předem, budou časem stát za to. Pokud hledáte cenově dostupné a vysoce kvalitní skleníky, Krostrade nabízí praktické a snadno sestavitelné skleníky pro majitele domů a zahradníky.