2 jednoduché značky, jak zjistit věk deky Pendleton

Může to být docela složité, ale existuje několik způsobů, jak to udělat, pokud vás zajímá, jak zjistit věk deky Pendleton. Vlněné deky jsou cenným kouskem domu, který mnoho lidí v průběhu let milovalo a zbožňovalo.

Abychom vám pomohli rozlišit hodnotu vaší deky Pendleton, pokračujte ve čtení článku níže.

Jak přesně zjistit věk deky Pendleton?

Přikrývky Pendleton, které byly navrženy v průběhu let, mají různé řady, které zahrnují různé vzory. Od roku 1915 do roku 1940 byly nejběžnějšími vzory okraje a třásně z textilních pásů.

V roce 1916 začali vyrábět kultovní přikrývky řady národních parků. Začalo to nejprve jako provize, ale kvůli jeho jedinečným designům a popularitě pokračovali ve výrobě až dodnes.

Určení vzoru a designu deky Pendleton vám pomůže rozhodnout se, zda je to ročník nebo ne.

  • << Štítek

Štítky se často časem mění. Tyto úpravy nejsou velkolepé a příliš se neliší od předchozích, ale stále uvidíte drobné rozdíly.

Dřívější štítky Pendleton, konkrétně kolem 50. až 60. let, jsou často umístěny v pravém dolním rohu. Můžete také identifikovat nepatrné odchylky v použitých formulacích a písmech.

  • <

Podmínkou je hlavně snazší určování věku přikrývek Pendleton. Tyto položky jsou známé svým kvalitním materiálem, který může vydržet i po letech. Stále je však možné vidět menší lomítka a nedostatky ve starších verzích, zvláště pokud se jedná o rodinný poklad předávaný po generace.

Můžete také zkontrolovat živost barvy deky. Vybledlé jsou pravděpodobně staré, zatímco syté barvy mohou znamenat novější verze.

Co je deka Pendleton?

Pendletonské přikrývky pocházejí od společnosti známé dnes jako Pendleton Woolen Mill, kterou vlastní Thomas Kay. Výroba byla zahájena v roce 1909 v Oregonu v USA a od té doby slouží nejkvalitnějším vlněným výrobkům.

Proč jsou přikrývky Pendleton tak populární?

Pendleton zavedl nejvyšší kvalitu, pokud jde o přikrývky. Je to docela drahé, ale je to investiční část. Designy a vzory, které do svých řad vkládají, jsou nadčasové a budou i po letech výroby stále považovány za majestátní.

Někteří lidé jej rádi používají jako nástěnné dekorace, zejména na chatách a chatových hotelech, než aby jej používali k zachování své kvality. Nejdůležitější na nich je, že jsou po neustálém používání měkčí. Jsou neuvěřitelně odolné a robustní.

Stejně jako klasická investice dostávají větší hodnotu než ta stará. O tyto značkové deky mají velký zájem lovci a designéři.

Z čeho jsou vyrobeny deky Pendleton?

Tyto vysoce kvalitní přikrývky tvrdí, že používají pouze špičkové vlasy a vlnu, aby byla zajištěna měkkost a nejlepší stav produktů.

  • Merino

Merino vlna pochází od ovce pocházející z Nového Zélandu a Austrálie. Ve srovnání s průměrnou vlnou jsou mnohem tenčí, takže jsou méně svědí, pružnější a měkčí.

Je to velmi oblíbený materiál a společnost Pendleton zajišťuje, že spotřebitelé nebudou litovat nákupu přikrývek vyrobených z této vlny. Jemná merino vlákna mají průměr pouze 19,5 mikronů, zatímco ultrajemné merino měří méně než 15 mikronů. Merino je podstatně tenčí ve srovnání s většinou vlněných vláken s 25 mikrony.

  • <

Jehněčí vlna, nazývaná také panenská vlna, se odebírá z jehněčího masa během prvního stárnoucího věku ve věku 6 až 7 měsíců. Materiál má tendenci být rafinovanější a měkčí, přičemž je stále odolný. Tato vlna je známá svou pevnou, ale hladkou povahou – důvod, proč ji většina přikrývek, zejména Pendleton’s, používá jako primární materiál.

Lambswool je hypoalergenní a udržuje roztoče pryč. Pomáhá regulovat teplotu těla díky jeho prodyšnosti, jako je merino a všechny druhy vlny.

  • Shetlandy

Shetlandské vlny pocházejí z druhu ovcí pocházejících ze Shetlandských ostrovů ve Skotsku. Jeho hedvábná struktura, síla a přirozená bělost jsou chváleny již více než 200 let. Vlákna shetlandské vlny měří 23 mikronů, což je definitivně silnější než merino.

Tento materiál je ideální pro chladné podnebí, protože může tělu poskytnout dostatečné teplo. Jediným problémem této vlny je, že může být docela drsná pro lidi s citlivou kůží.

  • << Kašmír

Kašmír je populární druh vláken známý svou nepopiratelnou měkkostí. Většina špičkových módních kousků upřednostňuje tento materiál, protože bez námahy poskytuje jemnost a luxus.

Kašmír pochází z konkrétní kozy nalezené v poušti Gobi, která se táhne přes Čínu a Mongolsko. Dodává svetrům a přikrývkám extra měkkost a izolaci.

Položky vyrobené z kašmíru bývají kvůli své vzácnosti mnohem dražší než jiné vlny a vlákna a způsob jejich sklizně vyžaduje hodně práce.

  • Alpaka

Vlasy alpaky jsou hedvábné, odolné a silné. Nejčastěji se nacházejí v Jižní Americe, konkrétně v Andách v Peru. Jejich vlasy jsou 100% hypoalergenní, a proto se většina lidí alergických na vlnu uchýlí k tomuto vláknu.

  • <

Mohér je vlákno, které pochází z angorské kozy. Jeho vlákna měří v průměru 25 až 40 mikronů. Má tendenci být dražší než vlna díky své hladké struktuře a měkkosti, stejně jako Cashmere.

Přírodní srst angorské kozy je hrubá a načechraná, takže je toto vlákno docela rozmazané.

Stojí přikrývky Pendleton za to?

Přikrývky Pendleton jsou hodnou investicí. Je to nadčasový kousek, který by byl cenný i po 100 letech. Většina rodin je má jako dědictví, které předávají nejnovějším rodinám, zatímco stále vypadají tak krásně, jako by to bylo nové.

Pendletonské přikrývky jsou klasickým kouskem, který můžete vlastnit ve svém milovaném domě.

<

Přikrývky Pendleton jsou nepopiratelně jedním z nejlepších produktů pro svou kvalitu materiálu a schopnost poskytovat pohodlí. Diskutovali jsme o typech vlny používané v těchto trvalých kusech a několika způsoby, jak zjistit věk deky Pendleton.