Jak Deadhead Penstemon

Chcete vědět, jak zabít penstemon? Odstraňování vašich rostlin z penstemonů je základním úkolem, aby vaše rostliny kvetly barevné květy po celé vegetační období.

Je snadné pěstovat a udržovat penstemony a daří se jim při hromadném výsadbě a ohraničení, což z nich dělá perfektní rostliny pro začátečníky. Nejlépe se jim daří pod plným nebo částečně zastíněným slunečním světlem. Také dávají přednost výsadbě ve vlhké, dobře odvodňující půdě.

Všechny tyto faktory mohou způsobit nebo zlomit růst vašich rostlin. Ale i když máte všechno v pořádku – vodu, půdu a sluneční světlo – vaše rostliny, které se dají pěstovat, mohou stále růst a být dřevité, pokud je nebudete každý rok stříhat a slepit.

Jak ořezávat rostliny Penstemon

Penstemons dobře rostou v zónách USDA 4 až 9. To znamená, že jsou odolné vůči suchu, ale některé hybridní rostliny možná bude nutné často zavlažovat. Každoroční prořezávání je také součástí správné péče o penstemon. Zahradníci hlavně stříhají své rostliny, aby jim vyrostly nové výhonky, a tím se prodloužilo období kvetení a ochrana rostlin před mrazem. Prořezávání je také skvělým způsobem, jak udržet vzhled vašich rostlin.

Prořezávání kamenů na jaře

Jarní prořezávání slouží hlavně ke zlepšení růstu nových výhonků. Odstraňte staré stonky, jakmile si vaše rostliny během jarní sezóny vytvoří nové. Tímto způsobem vaše penstemons zaměří svou energii na pěstování zdravých květin a výhonků.

Než začnete prořezávat, prohlédněte si svoji rostlinu, abyste zjistili, zda se nové výhonky vyvinuly ze základny rostliny nebo ze starých stonků.

Růst ze starých stonků

Pokud výhonky pocházejí ze starých stonků, ořízněte stonky těsně nad novými výhonky.

Růst ze základny rostliny

V tomto případě můžete staré stonky odříznout oříznutím na úroveň půdy.

Žádný nový růst

Pokud se výhonky nevytvořily, můžete odříznout celou rostlinu, jak byste normálně měli (nad nejnižší sadou pravých listů).

Prořezávání kamenů v zimě

Dalším důvodem prořezávání penstemonů je ochrana před mrazem a sněhem. Odřízněte své tužky na několik palců nad zemí a zakryjte půdu silnou vrstvou mulče, abyste udrželi teplo. Na místech s mírnými zimami můžete své rostliny snížit až o třetinu, jakmile dokončí kvetení. Nezapomeňte ponechat dostatek listů, které chrání vaše rostliny před chladem.

Jak zablokovat Penstemona

Mnoho zahrádkářů používá termíny zamíchání a prořezávání zaměnitelně; ale i když jsou si oba podobné, je mezi nimi mírný rozdíl: mrtvé oči se týkají odstranění použitých květů z rostlin. Na druhou stranu se prořezávání týká ořezávání jakékoli části rostliny.

Nyní, když víte, jak ořezávat rostliny, je dalším krokem naučit se zabít penstemona. Zde je postup:

Existují dva způsoby, jak mohou vaše penstemons těžit z mrtvého bodu: podporuje růst nových výhonků a více květů a zabraňuje tvorbě semen v nežádoucích oblastech vaší zahrady. Řez pod sadou zdravých listů umístěných pod květinami. Pokud chcete semena, můžete na svém penstemonovi nechat několik stonků květin.

Jak propagovat Penstemon

Penstemon můžete šířit prostřednictvím odřezků stonků, dělení kořenů nebo semen. Nejlepší doba pro zahájení šíření sedu je, když uplynul poslední strach z mrazu a půda je teplejší. Pokud chcete, aby vaše květiny kvetly brzy, můžete také začít s osivem uvnitř. Nezapomeňte je zasadit do dobře odvodněné půdy, zamlžit je a volně zakrýt své rostliny.

Na druhou stranu je nejlepším obdobím k rozmnožování prostřednictvím stonkových řízků léto nebo podzim. Odřízněte nekvitnoucí stonky pod uzly listů. Odstraňte špičky a sadu listů ve spodní části. Ponořte dno stonku do kořenového prášku, než je zasadíte do květináče naplněného kombinací kompostu a perlitu.

Dalším způsobem, jak šířit penstemon, je dělení kořenů. Rozdělíte kořeny, abyste vytvořili oddělené rostliny. Abyste zakořenili, budete muset svoji rostlinu každé dva až tři roky opatrně vyhrabat.

Péče o rozmnoženého penstemona

Udržujte kmenové řízky na zastíněném místě s dobrým větráním. Nezapomeňte své rostliny umístit do interiéru během chladnějších období. Jakmile z vašich penstemonů vyrostou nové listy, můžete je přesadit do své zahrady nebo do větší nádoby. Umístěte je do oblasti s částečným nebo plným sluncem. Nepřeplňujte své rostliny, abyste zabránili hnilobě kořenů. Nakonec přidejte vyvážené hnojivo každý rok během jarní sezóny.

Proč pěstovat své Penstemons ve mini skleníku?

Existuje několik důvodů, proč byste měli zkusit pěstovat své penstemony v mini skleníku. Zaprvé je můžete chránit před škůdci, kteří se rádi trápí s vašimi květinami a listy, jako jsou mšice, třásněnky a housenky. Jsou také zranitelné vůči hnilobě kořenů, rzi a padlí. Pěstování v uzavřeném prostoru snižuje riziko poškození vašich rostlin.

Mini skleníky jsou také užitečné při ochraně citlivých trvalek před špatným počasím. Jejich umístění dovnitř je chrání před ledem, sněhem, mrazem, silnými dešti a silným větrem. Mohou zůstat zdraví uvnitř minipolytunnel, dokud je nemůžete znovu nasadit venku, když se oteplí počasí.

Závěrečné úvahy o tom, jak zabít Penstemona

Penstemons se snadno pěstují a kultivují, protože nevyžadují velkou pozornost a údržbu. Pokud znáte základy a jak zabít penstemona, můžete jít. Penstemons jsou skvělou volbou pro barevné květy na jaře.