Pěstování ostružin v Itálii

Pěstování ostružin v Itálii je jedním z nejvíce splňujících úkolů, které můžete udělat, ať už jste začátečník nebo pokročilý zemědělec. Itálie má spoustu míst, kde můžete pěstovat různé druhy ovoce a zeleniny, a dokonce i doma se sklízí.

Již více než 2000 let je známo, že lidé pěstují ostružiny a při sklizni se stávají jejich zdrojem potravy. Ostružiny se také používají k léčebným účelům nebo jako živé ploty, aby se zabránilo vetřelcům.

V zemi jsou ostružiny drobné ovocné plodiny a komerční rostliny, které mohou při správném hospodaření přinést až 6 000 liber na akr, přičemž produkce může zdvojnásobit výnosy z pole a dokonce vám může přinést značné zisky. Produkce těchto rostlin může trvat více než deset let, ale nejlepší produkt se stane ve třetím a osmém roce.

Jak pěstovat ostružiny v Itálii?

Chcete-li začít pěstovat ostružiny v Itálii, je třeba dodržovat tipy a postupy. Nejprve jste se rozhodli pro typ ostružiny, kterou chcete zasadit?

Jakmile se o tom rozhodnete, můžete nyní mít příležitost zasadit tyto ostružiny. Při pěstování těchto keřů je skvělý nápad dívat se dopředu a připravit se na místo rok před výsadbou.

Pravidlem je zajistit, aby ostružiny nebyly v doprovodné výsadbě s paprikou, lilkem, rajčaty nebo jahodami. Nebo jakákoli rostlina, která vyrostla během posledních tří let. Proč? Tyto výsadbové návyky se mohou vyvinout v problémy, které by vám mohly umožnit pěstování těchto rostlin, takže se ujistěte, že jste z těchto oblastí mimo.

Vyberte místo, kde můžete získat plné slunce, a nabídněte těmto rostlinám velký prostor pro růst. Pokud jsou v plném stínu nebo ve stinných prostorech, pak by nebyli schopni dát tolik ovoce. Půda musí mít dobře odvodňující písčitou hlínu o hodnotě pH maximálně 6,5. Pokud je nedostatek drenáže, možná nebudete moci pěstovat ostružinu na vyvýšeném lůžku.

Jakmile vyberete oblast, musíte ji zbavit plevele a nechat půdu doplnit organickým kompostem v létě nebo na podzim před výsadbou ostružiny.

Jak dlouho trvá, než ostružiny přinesou ovoce?

Pěstování ostružin v Itálii zahrnuje znalost doby, kterou tyto ostružiny potřebují k produkci ovoce. Trvá tři až čtyři dny, než mohou ostružiny mít plody.

Abychom to upřesnili, období plodení probíhá v létě, nebo zejména v měsících červenec, srpen a září. Pamatujte, že plody nemohou dále dozrávat, takže než je vyberete ze stonku, počkejte, až dozrají.

Můžete vidět, jak se ovoce změní z červené na černou, ale nevybírejte je, jakmile uvidíte, jak ostružiny v barvě projdou. Zahradníci mohou počkat maximálně čtyři dny, než si je vyberou pro použití v kuchyni.

Kolik by mělo ostružin růst v prvním roce?

Během prvního roku růstu s těmito ostružinami se může stát několik věcí. Přinášejí nejzdravější ovoce a hned po zasazení semen můžete vidět, jak mohou hole nejprve růst a z tohoto roku vyprodukovat listy.

Každá třtina může žít celé dva roky, se staršími netopýry, které možná budete muset ořezávat, abyste zabránili narušení růstu chorobami. Čím rychleji se tyto hole vyrábějí, tím rychleji uvidíte, jak nové klíčí.

Hned na konci léta můžete vidět, jak jsou ostružiny připraveny ke sklizni. Obvykle jsou v tomto stavu na začátku podzimu a poté je nutné je sbírat při nižší teplotě a poté je nechat vychladnout.

Který měsíc pěstujete ostružiny?

Je vhodné nechat si tyto ostružiny zasadit, zatímco ostružinové hole jsou spící, nejlépe během jarní sezóny. Důvodem je to, že výsadba může být dokončena také během posledních měsíců podzimu, ale musí být odložena až do začátku jara v chladnějších oblastech, protože teploty mohou narušit hybridní odrůdy.

Kde je nejlepší místo pro pěstování ostružin?

v Itálii rostou ostružiny nejlépe ve sklenících. Chcete-li pěstovat jen to nejlepší ovoce, musíte trénovat hole podél vašich drátů a sloupků, využít zahradní motouzy a nechat je uvázat na mřížoví.

Poté tyto plodiny zasaďte na slunné místo a použijte dobře propustnou půdu. Můžete přidat tolik kompostu, kolik byste si vzali přímo do výsadby. Ujistěte se, že jsou napojeny, dokud nenastavíte kořenový systém.

Můžete pěstovat ostružiny z ovoce?

Výsadba ostružin, stejně jako u jakékoli plodiny, probíhá ze semen, je to tedy možné u ovoce? Ostružiny mohou růst nejlépe tam, kde se Itally Agriculture Department nastavilo z pěti až 10 zón, i když jsou obvykle rozmnožovány divizemi nebo řízky. To poskytuje kopii bobulovitého keře.

Tyto keře můžete vypěstovat ze semen, ale můžete je pěstovat také z květů. Co můžete udělat, je sbírat tyto plody ostružinového ovoce s využitím čerstvých bobulí ke sběru semen a nikoli sušeného ovoce. Míra klíčení klesá, když kořeny vyschnou.

Dostanu ostružiny první rok?

V předchozích odstavcích jste se dozvěděli, co se stane s ostružinami v prvním roce, ale je třeba si položit otázku, dokážete tyto ostružiny získat hned od prvního roku? Odpověď je na vašem pozorování toho, jak semena rostou.

Jakmile jsou tato semena zasazena, můžete si uvědomit, jak mohou hole nejprve růst, obvykle od prvního roku produkují pouze malé dávky ovoce a listů.

Budou se ostružinové keře šířit?

Keře se mohou šířit pod zemí a zakořenit, kdekoli se réva začne dotýkat země. Ekosystém funguje tak, že zvířata jedí tyto bobule a šíří semena na vzdálených místech trávicím traktem. Sazenice mohou tvořit velkou houštinu.

Chcete vědět a dozvědět se více o pěstování těchto plodin? V tomto blogu toho budeme mít víc, takže zůstaňte naladěni na tyto.

Pěstování ostružin v Itálii bude určitě lepší díky skleníkům přímo na Krostrade.com. Tyto komerční skleníky mají nejvyšší kvalitu a různé typy podle vašich potřeb. Další informace najdete na www.krostrade.com.