Jak dlouho trvá růst jahod v hydroponii

Odpověď na to, jak dlouho trvá pěstování jahod v hydroponii, se liší, protože to může trvat měsíce až roky v závislosti na použité odrůdě. Ale abych měl obecnou představu, můžete začít sklízet své plody čtyři týdny poté, co otevřou své květiny. Tento následující článek pojednává o tom, jak můžete zkrátit hydroponické pěstování vašich jahod.

Dobrou zprávou je, že jahodám se daří prakticky kdekoli v USA, a pokud máte skleník, můžete jej použít se svým hydroponickým systémem. Tato kombinace usnadňuje udržování ideálních podmínek růstu hydroponických jahod a brání nevýhodám růstu a produkce.

Jak dlouho trvá růst jahod v hydroponii: rychlejší řešení

Jak již bylo zmíněno dříve, pěstování hydroponických jahod může trvat stejně rychle jako měsíce nebo stejně dlouho jako roky. Po otevření květů však spolehlivé znamení, že vaše jahody jsou připraveny na sklizeň, čeká. Počkejte po čtyřech týdnech, než si všimnete květů, a vaše plody by měly být v dokonalé zralosti.

Jaké jahody rychle rostou v hydroponii?

Chcete vědět tip, jak zkrátit časovou osu hydroponických jahod? Vaše postupy ovlivňují konzistenci systému, ale jahodová odrůda je významným faktorem, pokud je nezbytný čas. Univerzita Upstart University pro toto nastavení doporučuje stále rodící nebo denně neutrální jahody.

Kromě toho používejte pro hydroponii jahody z podnože místo těch ze semen. Koneckonců, běžci budou z hlediska produkce trvat rychleji než semena. Proto může použití specifických odrůd vegetativního růstu zkrátit vegetační období o měsíce nebo dokonce roky.

Proč pěstovat jahody v hydroponii?

Než se odradíte, když zjistíte, že bobule mohou v hydroponii růst roky, je důležité si uvědomit, že tento systém je stále účinným řešením pro jejich sklizeň dříve. Vaše zahrada bude ještě produktivnější a produkce vysoce kvalitních jahod mimo jejich sezónu je možná.

Přeskočíte potřebu je neustále zalévat a šetřit vodou, abyste se vyhnuli chybám způsobeným nadměrným nebo podmáčením jahod. Další potenciální nevýhodou, které můžete zabránit pěstováním jahod v hydroponii, je omezení prostoru. Pamatujte, že tyto rostliny mají požadavky na rozestupy, a pokud je jejich plocha nedostatečná, může dojít ke zpoždění růstu a produkce.

Kombinace polytunnelandského vertikálního stohování hydroponických jahod toto dilema řeší a vede k vysokému výnosu. Když už mluvíme o výnosu, hydroponický systém také usnadňuje přidání živného roztoku, který podporuje růst a produkci. A konečně schopnost vyhnout se půdním škůdcům a chorobám přeskočí účinky, které mohou zpomalit vývoj vašich jahod.

Jak pěstovat hydroponické jahody

Spuštění

Je zásadní se naučit několik tipů, jak je pěstovat pro úspěch, abyste se vyhnuli zpožděním u hydroponických jahod. Pokud chcete, aby rostliny nepřetržitě produkovaly plody, vyberte si vždy únosnou nebo den neutrální odrůdu. První vám může dát tři sklizně za rok, zatímco denně neutrální jahody mohou pěstovat ovoce po celý život.

Jak již bylo zmíněno dříve, začněte u řízků nebo klonů místo semen pro hydroponii. Tím se zkrátí čas před sklizní a ušetříte také úsilí a náklady na měsíce při čekání na růst semen. Existuje mnoho transplantací, z nichž si můžete vybrat, takže buďte strategičtí s tím, co použijete pro zahájení hydroponických jahod.

Roste

Teplota

Hydroponickým jahodám se bude dařit nejlépe v interiérech, což vám dává výhodu, protože prostředí můžete ovládat pohodlněji. Arizonská univerzita zmínila podmínky, které jsou ideální pro hydroponické jahody. Začněte udržováním denní teploty mezi 68 až 75,2 ° F, ale tento rozsah můžete vždy upravit podle toho, co je vhodné pro rychlost fotosyntézy vašeho kultivaru.

Světlo

Hydroponické jahody budou také těžit z pěstování světla, protože délka dne hraje roli v klidu plodů. Někteří zkušení zahradníci doporučují vydávat 10 až 12 hodin světla pomocí LED. Při používání pěstebních světel však buďte opatrní, protože mohou někdy ovlivnit vnitřní teploty.

Relativní vlhkost a CO2

Jaká je ideální vlhkost pro hydroponické jahody? Pokud má polytunnel příliš mnoho vlhkosti, riskujete, že na vašich jahodách bude plíseň. K vyřešení tohoto problému můžete zlepšit proudění vzduchu uvnitř nebo použít odvlhčovač.

Je také zásadní používat mlhu ve dne, protože jahody mají tendenci bojovat se suchým podnebím a nízkou relativní vlhkostí, zejména v noci, kde je to také škodlivé. University of Arizona řeší tyto problémy pomocí vysokotlakého zamlžování ve dne a nízkotlakého zamlžování v noci. Nakonec zkontrolujte koncentraci CO2 uvnitř, abyste zajistili, že při fotosyntéze nedojde k problémům.

Údržba

Při údržbě je třeba nejprve zkontrolovat, zda voda neobsahuje nečistoty a zda je systém v rozmezí pH mezi 5,8 až 6,2. Po těchto podmínkách hydroponie můžete ořezávat běžce, listy nebo květiny, které vám pomohou s vegetativním růstem rostlin. Poté můžete zkontrolovat zralost čtyři týdny po otevření květů, abyste zjistili, zda jsou připraveny ke sklizni.

Závěr

Hydroponie a jahody tvoří rozumnou kombinaci. Ale jak dlouho trvá, než jahody rostou v hydroponii? Časová osa může trvat od měsíců do let, v závislosti na odrůdě. Kromě toho musíte být opatrní s postupy, abyste zajistili žádnou nevýhodu v růstu a produkci.

Čekací dobu můžete zkrátit tím, že místo semen použijete běžce. Univerzitní rozšíření také doporučují používat denně neutrální a stále rodící odrůdy.