Jak vyléčit bakteriální skvrny na paprikách

Možná se divíte, jak léčit bakteriální listové skvrny na paprikách poté, co uvidíte malé skvrny na listech. Bohužel neexistuje žádný lék na listové skvrny, jakmile se příznaky projeví, ale existují určité kroky, které můžete podniknout, abyste zabránili tomu, aby infikoval vaše rostliny.

Než můžete této nemoci zabránit, musíte vědět, co to je. Bakteriální listová skvrna je onemocnění listů, které může trvale poškodit vaše rostliny pepře. Je to jedna z nejčastějších chorob rostlin pepře ve Spojených státech.

Jaké jsou příznaky bakteriálních skvrn od listů?

Jakmile si pod listy pepře všimnete malých skvrn nasáklých vodou, může to být známka bakteriální listové skvrny. Tyto skvrny se mohou snadno zvětšit a listy zhnědnou a mírně se zvednou. Také si všimnete, že některé skvrny v horní části listů s béžovými středy a tmavě hnědými okraji.

Když skvrnité listy začnou žloutnout, začnou padat na zem. Ztráta listů může vystavit vaše papriky přímému slunečnímu záření a způsobit sluneční záření. Bez dostatečného množství listů nebudou vaše rostliny pepře schopny správně růst a rozvíjet chutné ovoce.

Bakteriální listová skvrna se může rozšířit i na vaše papriky. Zbývající plody nemusí být sklizitelné, protože infikované papriky jsou menší a někdy mají deformity. Bakteriální infekce není hlavní příčinou rozpadu pepře, ale poškození plodu je činí náchylnými k dalším patogenům, které mohou způsobit rozkládání a další nemoci.

Jak zabránit bakteriálním skvrnám z listů

Pamatujte, že bakteriální listová skvrna nemá žádnou léčbu. To znamená, že pokud se příznaky začnou šířit, je příliš pozdě na to, abychom je zastavili. Jak již bylo zmíněno, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste zabránili rozvoji bakteriálních listových skvrn.

Jedním ze způsobů, jak zabránit šíření bakteriální listové skvrny, je střídání plodin. Během posledních čtyř až pěti let nezapisujte papriky na stejné místo.

Po celé vegetační době vyhoďte ze zahradních záhonů veškeré zbytky plodin. Nepřeměňujte je na kompost, protože tyto zbytky mohou obsahovat infekční nemoci, které mohou poškodit vaše nové rostliny, jakmile vše vyčistíte, dokud se půda nezbaví zbývajících bakterií.

Bakteriální listová skvrna je obvykle způsobena vlhkou půdou, která se dostane na listy, obvykle zaléváním nad hlavou. Zabraňte nadměrnému postříkání zaléváním rostlin pepře pomocí hadičky nebo vhodného zavlažovacího systému. Pokud je to možné, také nepijte vodu nad hlavou.

Nemoc se může šířit také kontaminovanými semeny. Chcete-li zajistit, aby vaše semena a sazenice neobsahovaly choroby, nakupujte je v důvěryhodném místním zahradním obchodě. Nepoužívejte pepřová semínka, pokud jste dříve měli problémy s bakteriální skvrnitostí listů.

Další způsoby, jak zabránit bakteriálním skvrnám olova

Existují i ​​jiné způsoby, jak zabránit bakteriální skvrnitosti listů. Patří mezi ně varianty výsadby rezistentní na pepř; používání mulčovacích rostlin s organickými materiály; přepnutí na kapkovou závlahu; vyloučení extra vlhkosti; pravidelně kontrolujte, zda vaše rostliny pepře neobsahují plevel, a namočte semena do roztoku chloru po dobu dvou minut.

Pokud vás zajímá, pokud nevíte, jak připravit roztok chloru, zkuste smíchat 1-dílné bělidlo a 9 dílů vody. Před zasetím se musíte ujistit, že jsou vaše semena dobře opláchnuta a dobře vysušena.

Proč se vyplatí pěstovat papriku ve skleníku

Existuje několik důvodů, proč je pěstování papriky v apolytunnel dobrý nápad. Zde jsou některé z výhod minipolytunnelgardeningu:

Chraňte své rostliny před škůdci a chorobami

Brouci, červi, mšice, vrtáky kukuřice a mouchy jsou některé z brouků, které poškozují vaše papriky. Kromě bakteriální listové skvrny mohou vaše rostliny škodit i dalším chorobám, jako je plíseň jižní, padlí a virus mozaiky. Jejich umístění do uzavřeného tunelu snižuje riziko přitahování škůdců a jiných infekčních chorob.

Chraňte své rostliny před nepředvídatelným podnebím

Bouře, vánice, nadměrné teplo a silný vítr mohou snadno vyhladit celou vaši zahradu. Je těžké pěstovat plodiny v nepředvídatelném podnebí, ale není to nemožné. Minipolytunnel usnadňuje zahradníkům pěstování plodin bez ohledu na venkovní počasí. To znamená, že i když sněží, můžete pokračovat v pěstování plodin. (Možná však budete potřebovat doplňkové materiály, jako jsou pěstební světla a izolace.)

Začněte s výsadbou brzy

Věděli jste, že mini-skleníky můžete použít k zahájení růstu rostlin brzy? S výsadbou semen a sazenic můžete začít ještě předtím, než začne ve vaší oblasti chladné období. Jakmile se počasí vyčistí a oteplí, můžete své plodiny přesadit do své zahrady a užít si časnou sklizeň.

Ideální pro lidi s omezeným prostorem na zahradě

Pokud se věnujete zahradnictví, ale nemáte zahradu, je smallpolytunnel perfektním řešením. Můžete pěstovat téměř cokoli, navíc jsou kompaktní a pohodlné. I když jsou malé skleníky malé, nabízejí stejné výhody jako větší skleníky.

Závěrečné úvahy o tom, jak vyléčit bakteriální skvrny od listí na paprikách

Abychom rekapitulovali, jak léčit bakteriální listové skvrny na paprikách, první věc, kterou musíte vědět, je, že není léčitelná, pokud se příznaky začínají šířit. Rozhodně se tomu však dá zabránit. Nezapomeňte pěstovat odolné odrůdy pepře a ujistěte se, že semena jsou čistá a bez chorob. Před výsadbou na zahradě izolujte své transplantáty a zkontrolujte, zda nemají příznaky jakéhokoli druhu onemocnění.