Nejlepší způsob, jak pěstovat fazole v květináčích v malém polytunnel

Pokud vás zajímá, jaký je nejlepší způsob pěstování pólových fazolí v květináčích v smallpolytunnelis, jste na správném místě. Výběr nejlepší nádoby při pěstování fazolových bobů je skvělý způsob, jak si užít chutnou úrodu.

Ano, chápete to správně; je to proto, že pólovým fazolím se v příslušném hrnci dobře daří. A je to pravda se správným množstvím půdy zadržující vlhkost, obvykle bohaté na organický obsah. Ve skutečnosti se dobře přizpůsobují nádobám, díky nimž se daří jak uvnitř, tak venku.

Kroky k pěstování fazolí v květináčích

Pokud se vám však pěstování fazolí ve vašem malém skleníku těžko daří, příprava některých kroků vám to usnadní. Níže uvádíme nejpohodlnější průvodce pěstováním zelených fazolí v nádobách, které vám mohou pomoci zmírnit vaše obavy.

Tady jsou kroky:

# 1 Výběr správného kontejneru pro pěstování fazole

Při rozhodování o přípravě správných květináčů pro výsadbu pro začátečníky budete mít vždy na hlavě pochybnosti a otázky.

„Budou mé rostliny dobře růst v tomto kontejneru?“ a „Je to opravdu nejlepší hrnec pro mé rostliny?“ jsou společným dilematem mezi začátečníky rostlinné maminky a rostlinného otce. Ale nebojte se, všichni, protože vám jde o to, jak nejlépe pěstovat fazole v květináčích v malém skleníku.

Hloubka kontejneru

Nádoba by měla být dostatečně hluboká. Vezměte na vědomí, že fazole vyžadují hloubku nádoby nejméně 8 až 9 palců. Na druhé straně fazole Bush vyžadují hloubku nádoby nejméně 6 až 7 palců.

Pokud vás zajímá, jak nejlépe pěstovat fazole v květináčích v malém skleníku, měli byste zvážit hloubku květináče.

Velikost kontejneru

Pokud plánujete koupit nádoby / hrnce, nejlepší je větší, protože to umožní komplexnější prostor nezbytný pro růst fazolí. Větší kontejnery zabírají obrovské množství půdy a udržují vlhkost po delší dobu.

Vypouštění otvorů

Vámi vybrané hrnce by také měly mít proporcionální odvodňovací otvory. Každý secí stroj musí mít 2 až 3 otvory, ale ujistěte se, že otvory nejsou příliš velké.

Kryt otvoru

Zakrytí otvorů plastovým nebo drátěným pletivem zabrání úniku vody na dně. Alternativně můžete také dno hrnce obložit asi centimetrem malých kamenů.

Možnosti banku

Máte různé možnosti pěstování pólových fazolí pomocí vhodných nádob, jako jsou terakotové květináče, sudy a dřevěné bedny.

Jen se ujistěte, že používáte možnosti bez prosklení, kde je to možné. Neglazované nádoby jsou mnohem lepší při regulaci vlhkosti. Umožňují odpařování přebytečné vody a zabraňují nadměrnému utonutí rostlin.

# 2 Příprava zalévací směsi

Rostliny jsou samozřejmě také jako lidé, kteří potřebují dostatek živin k udržení svého růstu. Protože požadujeme zdravé jídlo a dostatečné množství vody, potřebují rostliny také úrodnou půdu, dostatek vody a množství slunečního světla.

Pro větší pohodlí si můžete koupit hotovou zalévací směs; ale vždy máte možnost vytvořit si vlastní. Vytvoření vaší zalévací směsi je lepší nápad, zatímco trávíte čas důležitou záležitostí.

Jeden z nejlepších způsobů, jak pěstovat pólové fazole v květináčích v smallpolytunnelis, abyste vytvořili směs pro zalévání. Tady je několik věcí, které si musíte při vytváření pamatovat:

Při výrobě zalévací směsi musíte rovnoměrně kombinovat části zahradní hlíny, kompostu a hrubého písku stavitele. Do půdy můžete přidat trochu organického hnoje a poté ji důkladně promíchat.

Používejte organické materiály s pasterizovanou půdou; rašelina je také další alternativou. S pomocí pasterizované půdy se sníží riziko plevelů a mikroorganismů přenášejících choroby do zalévací směsi.

Výhodně jsou nutné neutrální až slabě kyselé půdy (s hodnotami pH v rozmezí 6,0 až 7,0). Svou zalévací směs můžete otestovat, zda je v rozmezí doporučeném pomocí proužků pH.

Před výsadbou můžete do směsi přidat nějaké organické hnojivo pro lepší růst rostlin.

# 3 Rozhodněte se, jaký druh fazolí bude růst

Pole fazole jsou podlouhlé, vinné fazole v přírodě. Naše momenty z dětství nikdy nebyly nezapomenutelné bez pohádek na dobrou noc; jedním příkladem je příběh o Jackovi a stonku fazole.

Je zřejmé, že fazole jsou úplně stejné jako stonky vyprávěné v příběhu. Tento druh rostliny roste svisle se zkroucenými vinicemi, které se vkrádají do pólů.

Trellises se běžně používají jako nosné tyče pól fazole, zatímco rostou. To je pravděpodobně důvod, proč jsou ideální pro domácí zahrady. Zabírají spíše vertikální prostor než boční prostor a přežívají na omezených a minimálních místech.

Pokud vás zajímají vhodné odrůdy fazolí pro pěstování v nádobách, zde je seznam:

  • Modré jezero
  • Kentucky Wonder
  • Algarve
  • Golden Gate

# 4 Zvažte nezbytné podmínky pro růst fazolí

Fazole se pravděpodobně snadno pěstují. Ale někdy naše očekávání nejsou taková, jaká se zdají být. Pěstování fazolí ve vašem polytunnellu vyžaduje správnou podmínku, aby se mu dobře dařilo.

Můžete zvýšit své šance na bohatou sklizeň poskytnutím mladých rostlin vhodným podmínkám, které jsou pro ně nezbytné. Ve svém původním prostředí by tedy fazole měly každoročně růst v mírném nebo subtropickém podnebí.

Ideální podmínkou pro fazole je teplé počasí s okolními teplotami mezi 65 ° F a 85 ° F; zatímco teplota předepsaná pro půdu, takže fazole bude klíčit mezi 70 ° F a 80 ° F.

Kromě toho teplá teplota z plného slunečního záření ovlivňuje prosperitu fazolí. Jako denní požadavek se doporučuje, aby fazole měla maximálně osm hodin a minimálně šest hodin přímo na sluneční světlo.

Závěr

Nyní, když se chystám uzavřít tento článek, doufám, že jste získali a naučili se, jak je nejlepší pěstovat fazole v květináčích v malém skleníku. Můžete si být tak jisti, že výše uvedené tipy provedete tím nejlepším, co můžete udělat.

Pevně ​​věřím, že existují rostliny, které můžete pěstovat ve svém skleníku, ale samozřejmě počínaje fazolemi. Přeji hezký den a šťastnou výsadbu!