Co je přijímací deka? Všechno, co je třeba vědět

Odpověď na to, co je přijímací deka, je již zmíněna ze samotného názvu. Přijímací deka se nazývá proto, že přijímá novorozence. Je to tedy první přikrývka, kterou použijete k zabalení dítěte a nezaměňujte ji s dětskou přikrývkou.

Stejně jako ostatní přikrývky najdete i různé materiály pro přijímací přikrývku. Existuje dokonce několik barev a designů, takže je skvělý nápad na dárek. Pokračujte ve čtení níže a dozvíte se více o tomto produktu.

Na co se používá přijímací deka?

Pokud si nejste jisti přijímací přikrývkou, samotné jméno vám dá vodítko, když ji dítě použije. To je to, co novorozence po narození dostává , aby se cítil teplý a zabezpečený . Většina rodičů vlastní více přijímacích přikrývek, které mají obvykle rozměry 30 x 40 palců.

Jak jsme již zmínili, rodiče používají tuto přikrývku k přijetí svého novorozence. Proto používá pohodlné a teplé materiály, jako je flanelová bavlna, a dokonce se dodává v různých barvách a vzorech. Díky tomu, že jsou deky příjemné pro novorozence, je to, že jsou odolné pro těžké použití a různé teplotní podmínky, aby zajistily, že se vaše ratolest bude vždy cítit útulně.

Jak se liší přijímací deka od zavinovací deky?

Dečku na zavinování snadno rozeznáte od deky na přijímání podle toho, jak je roztažitelná. Má také další funkce, jako jsou chlopně a suchý zip, které jsou navrženy tak, aby bylo balení účinnější. Příjem přikrývek je však také užitečný u zavinování novorozenců, protože se jedná o víceúčelový předmět.

Jednoduše řečeno, zavinovací deka je navržena s jediným cílem a to, aby bylo na zavinutém dítěti pohodlně. Na druhou stranu budete potřebovat správné techniky skládání, když používáte přijímací přikrývku na zavinování, protože nemá další funkce, jako je suchý zip nebo klopny. Více řečeno, přijímací deka má jiné využití.

Jak používat přijímací deku?

K mazlení novorozence

Okamžitě zabalíte svého vlnitého novorozence do přijímací deky, abyste ho uklidnili a mazlili. Ale po nějaké době jej můžete použít také k tomu, aby byl po koupeli v teple. Někteří rodiče dokonce používají přijímací přikrývku, když jsou se svým dítětem venku.

Pro krytí během procházek a ošetřovatelství

Může například sloužit jako zakrytí ošetřovatelství, které matkám poskytne soukromí při kojení. A v závislosti na materiálu lze deku použít také k účinnému zakrytí kočárku během slunečného dne. Pamatujete si, že přijímací přikrývky jsou odolné?

Pro udržení čistoty vašeho dítěte

Snadno se také čistí, takže jsou ideální pro přebalování, stravování a hraní. Pohodlně je můžete nosit s malou velikostí a nemusíte si dělat starosti s nosením dalších věcí.

Jaký má smysl přijímací deka?

Dělá vnější svět méně děsivým pro novorozence

Hlavním bodem přijímací deky je ulehčení novorozence v jeho novém prostředí. Pamatujte, že prostředí se může cítit ohromující, zejména pocházející z dělohy s konstantní teplotou, tichým hlukem a temnou atmosférou. Přijímací deka poskytne pocit tepla a bezpečí, jak se váš novorozenec přizpůsobí.

I když je to tradiční účel přijímací deky, je užitečný i pro jiné věci, jak již bylo uvedeno výše. Proto lze říci, že přijímací deka se během této rané doby přizpůsobení stane vaší dětskou stálou společností. V dnešní době přijímání přikrývek není jen pro přijímání novorozence, ale také zůstane po celou dobu prvních dnů, aby se vaše malá cítila bezpečně.

Kolik přijímacích přikrývek potřebuje novorozenec?

Kvůli svému primárnímu účelu a jinému použití na boku můžete pro svého drobce získat alespoň čtyři přijímací deky . Ve skutečnosti můžete získat tolik, kolik chcete, takže budete mít vždy na dosah doplňky. Jeden by se mohl zašpinit nebo ztratit, takže je vždy příjemné mít v plenkové tašce další přikrývku.

Přijímání přikrývek se obecně snadno čistí a můžete je prát tak často, jak je potřeba. Pokud nejsou znečištěné, můžete je umýt každé dva týdny, abyste zajistili, že vaše dítě bude vždy používat čistý. A možná budete muset vyměnit dětskou přikrývku, pokud již není tak měkká nebo pokud byla opotřebovaná.

Dává vám nemocnice přikrývky?

Bylo by lepší připravit jednu nebo dvě přijímací deky v den porodu, ale nemocnice obvykle poskytují přijímací přikrývku. Vždy se však musíte zeptat, zda potřebujete vrátit nemocnici deku, abyste se vyhnuli nepříjemným okamžikům, kdy je čas odejít. Každá nemocnice je jiná, proto se neváhejte zeptat, jaké věci si budete muset přivézt pro příjezd svých miminek.

Proč jsou všechny přikrývky stejné?

Když už mluvíme o přikrývkách, které dostávají nemocnice, můžete si všimnout, že všechny přikrývky používají stejnou. Tyto deky z měkké flanelové bavlny pocházejí od americké společnosti Medline. Medline nazývá tyto přikrývky Kuddle-Up a nejběžnější v nemocnicích jsou snadno rozpoznatelné pruhované.

Závěr

Položkou, kterou musíte pro své novorozence připravit, je přijímací deka. Co je přijímací deka? Od samotného jména přijímá vaše dítě, aby mu pomohlo přizpůsobit se vnějšímu světu.

Má také různá použití, takže nezapomeňte mít na skladě alespoň čtyři deky.