Jak vykořenit Schefflera. 2 Nejlepší metody

Pokud vás zajímá, jak zakořenit scheffleru, máte na výběr ze dvou technik. Neměli byste se cítit zastrašováni při zakořenění rostlin sami, protože prostředí můžete vždy upravit tak, aby podporovaly jejich rozvoj. Pokud je ve vaší oblasti nestabilní klima, zvažte pěstování v tunelu pro pohodlnější začátek schefflera.

Samotní Schefflerové se jen zřídka potýkají s problémy, aby je noví zahradníci mohli šířit bez mnoha nevýhod. Níže uvedené tipy můžete použít k zajištění zakořenění na vašich rostlinách bez ohledu na zvolený způsob. Poté poskytněte schefflerovi správný režim péče, který jim pomůže zůstat zdraví a prosperovat.

Řezy

Krok # 1. Řezání sběru a příprava

První metodou, kterou můžete udělat pro spuštění scheffleras, je použití řízků zdravých rodičovských rostlin. Proces množení schefflerů s využitím této techniky se nijak neliší, když kořenujete jiné rostliny z řízků. Nezapomeňte použít zdravou rodičovskou rostlinu a řezat pomocí ostrého a sterilního nože, abyste předešli chorobám.

Samotná část by také měla být bez jakýchkoli známek poškození a můžete ji řezat blízko základny. Zahradníci často zabalí konec do vlhkého papírového ručníku, aby byl vlhký, protože řízky jsou náchylné k rychlému úbytku vlhkosti. Poté můžete konec řezání ponořit do prášku kořenového hormonu, aby se urychlil vývoj kořenů.

Krok # 2. Údržba a zakořenění

Můžete použít hrnec s výběrem média a nařezat řez do středu. Řezání by mělo stabilně stát a okamžitě zalévat půdu, aby pomohla se založením. Udržujte půdní vlhkost a umístěte květináče na místo jasné, ale mimo přímé sluneční světlo.

Užitečným tipem je použití apolytunnel pro zakořenění schefflerů, protože podmínky jsou stabilní. Tvorbu kořenů byste měli očekávat po několika týdnech. Podporujte větvení odstraněním horních výhonků a přesazením řízků, jakmile pomine nebezpečí mrazu.

Vrstvení

Druhou metodou, kterou můžete udělat pro zakořenění schefflera, je vrstvení. Pokud trochu váháte s pěstováním řízků, možná je vrstvení pohodlnější a přímočarější způsob šíření těchto rostlin. Začněte přípravou pružného dříku a odstraňte jeho kůru těsně na konci.

Krok # 1. Umístění

To usnadní ohnutí stonku Schefflera na půdu sázecího stroje. Pamatujte, že vrstvení se týká podpory rozvoje kořenů stonku mateřské rostliny. Pokud však stonek ještě nedosáhne jiného květináče, můžete tuto oblast obalit vlhkým mechem sphagnum.

Zajistěte tuto část plastem a páskou a nechte kořeny růst v mechu. Tím se vytvoří nový schefflera, který můžete později znovu zasadit. Ale co když se vám podařilo ohnout dřík do jiného hrnce dříve?

Krok # 2. Pohřbívání a zakořenění

Jakmile umístíte stopku, chcete pohřbít řezanou část, abyste později vytvořili kontakt mezi kořeny a půdou. Mějte však na paměti, že zakopete listovou část, protože to může hnít. Udržujte stonek na místě, jak roste kořeny pomocí drátu, a zajistěte vlhkost půdy jako údržbu.

Poté můžete nový růst odebrat z mateřské rostliny a přenést jej do nové nádoby.

Péče o Scheffleru

Péče o schefflera je poměrně snadná, což je dokonce běžné jako pokojová rostlina. Pamatujte však, že i když některé rostliny nemají problémy snadno, je třeba udržovat ideální podmínky a postupy po celý rok. Pokud je ve vašem místě extrémní podnebí, je nejlepší použít k pěstování těchto rostlin apolytunnel.

Umístění

Scheffleras bude nejlépe prospívat ve volné, vlhké, úrodné a dobře odvodňující půdě, jako je písčitá hlína. Svou půdu můžete také otestovat, abyste zkontrolovali její hladinu pH a další složky, abyste mohli provést nezbytné úpravy. Samotné místo by mělo být jasné, ale mimo přímé sluneční světlo, aby se zabránilo spálení listů, ale mějte na paměti, že světlo je nezbytné, aby se zabránilo růstu nohou.

Scheffleras jsou přirozeně tropické rostliny, což znamená, že se jim bude nejlépe dařit v teplých a vlhkých oblastech. Chladné podmínky rostlinám škodí, takže si pamatujte, kam je umístíte. To platí také v případě, že jsou rostliny vystaveny průduchům a průvanu.

Voda a hnojivo

Podobně jako u jiných rostlin, i vy chcete své schefflery správně zalévat. Počkejte, až médium úplně zaschne, aby nedošlo k vytvoření vlhkého prostředí, které by mohlo rostliny zabít. Hrnce namočte a nechte dobře odtékat, až zaléváte, aby byly rostliny hydratované.

Na druhé straně je hnojení schefflerů zbytečné, ale můžete je posílit jednou za rok. K udržení zdraví těchto rostlin stačí zředěné ve vodě rozpustné hnojivo.

Prořezávání

Vyžadují schefflerové prořezávání? Prořezávání je rozumnou údržbovou praxí k omlazení dlouhonohých rostlin nebo k zabránění jejich přemnožení. Můžete je oříznout do požadovaného tvaru nebo oříznout a vytvořit tak plnější vzhled.

Závěr

Šíření rostlin, jako je schefflera, je snadno dosažitelné, pokud znáte správné techniky. Můžete se naučit, jak zakořenit schefflera pomocí dvou metod, kterými jsou řízky a vrstvení. Zakořenění schefflera z řízků je podobné tomu, jak byste z řízků zakládali jiné rostliny.

Propagujte řezání v polytunnel, abyste podpořili zakořenění, a jeho konec můžete také před výsadbou ponořit do kořenového hormonu, aby se proces urychlil. Na druhou stranu můžete umístit a ohnout stonek Schefflera na jiný hrnec a podpořit růst kořenů z oblasti, kde jste odstranili kůru.

Obě metody vyžadují půdní vlhkost a stabilní prostředí, proto je výhodné začít scheffleru ve skleníku. Jakmile jsou vaše rostliny ve správné fázi, můžete je trvale přesadit.