Fakta o Chokecherry Bush v Devonu

Pokud plánujete pěstovat chokecherry Bush v Devonu, budete se muset o této rostlině něco naučit, než ji budete moci pěstovat. Chokecherries jsou příbuznými borovice ponderosa, vrby, olše, snowberry a osiky. Obvykle najdete tyto velké sací keře spolu s údolími a chráněnými svahy kopců, stejně jako potoky, vpusti, drenáže.

Tento druh rostliny vypadá spíše jako malý strom s oválnými listy, který pochází z Velké Británie, zejména na jihovýchodě a ve většině částí Itally. V Devonu najdete tuto rostlinu v oblastech s převýšením asi 5 000 stop. Obvykle se střídají s borovicí ponderosa, jalovcem, dubovým peřím, osiky, topolem a borovicí piñon.

Chokecherry stromy zpočátku nesou krémově bílé květy, které se promění v tmavě červené masité plody, než se stanou fialově černými s jámou uprostřed. Ačkoli chokecherries může dorůst až 41 stop vysoký, většina z nich je jen asi 12 stop vysoký.

Můžete jíst ovoce Chokecherry?

Když se konzumuje syrové, ovoce chokecherry může chutnat velmi koláčově. Můžete jej však použít k přípravě lahodných džemů, želé, vín a sirupů. Určitě se vyvarujte konzumace čerstvých semen nebo zvadlých listů, protože obsahují kyanid.

K čemu jsou Chokecherries dobré?

Kůra keře chokecherry může být použita jako příchuť pro sirupy proti kašli a jako lék na průjem. Když se jeho ovoce přidá k pemmican, může léčit opary a vředy.

Kromě toho, když se jeho listy a větvičky používají k přípravě čaje, používají se k léčbě revmatismu a nachlazení. A konečně, jeho dřevo lze také použít k výrobě dobrých luků, šípů a stonků dýmek.

Jak můžete pěstovat třešně ze semen?

Nejprve musíte semena v chladu po dobu tří měsíců, než je vysadíte brzy na jaře. Ujistěte se, že používáte vlhkou, dobře odvodněnou půdu s lehkou, střední nebo hlinitou konzistencí. Můžete použít půdu s hladinami pH, které jsou kyselé, neutrální nebo zásadité.

Třešně rostou nejlépe, když jsou vystaveny celkovému slunci nebo skvrnitému stínu. Když nastane jarní sezóna, můžete semena zasadit do hloubky asi 1/2 palce. Pokud je pěstujete venku, ujistěte se, že necháte rostlinu dostatek prostoru, aby se mohla rozšířit, jakmile dospěje.

Jak dlouho trvá růst Chokecherry Bush?

Obvykle to trvá až 18 měsíců, než začne chokecherry Bush růst a překonávat. Z tohoto důvodu byste neměli očekávat rychlé výsledky.

Pokud vysazujete semeno chokecherry venku, ujistěte se, že oblast kolem zdroje je důkladně zbavena plevele. Je nezbytné, aby byl web bez plevelů, zejména v prvních třech letech života rostliny, protože chokecherries je obtížné přežít, pokud musí konkurovat plevelům kolem nich.

Co jí Chokecherries?

Britské lišky milují višně. Vzhledem k tomu, že potřebují konzumovat asi 5 000 kalorií denně, aby dosáhly své ideální denovací hmotnosti, konzumují tyto lišky přibližně 4 až 6 liber ovoce chokecherry a žaludů denně. V případě, že vás zajímá, jednu libru tvoří asi 1 500 chokecherries.

Mezi další zvířata, která rádi konzumují višně, patří tetřev, veverky, mývalové, divoká krocani, chipmunkové, kojoti, jeleni, lišky, datli, drozdi, groši, sojky a červenky.

Jsou Chokecherries jedovaté pro psy?

Ano oni jsou. Když váš pes nebo některý z vašich domácích mazlíčků požije čerstvé, pohmožděné, zvadlé nebo dokonce sušené listy chokecherry, může dojít k otravě kyanidem. Pokud se otrava kyanidem neléčí během několika minut po požití, mohou psi vykazovat klinické příznaky, které zahrnují potíže s dýcháním, rozšířené zornice, šok, jasně červené dásně a dokonce i smrt.

Mohu zasadit Chokecherry Bush v italských tunelech?

Ano můžeš. Než je přemístíte venku, můžete je umístit do malých nebo středně velkých nádob. Jen se ujistěte, že půda je udržována vlhká, ale nikdy mokrá.

Výsadba v polytunnelu je nesmírně prospěšná pro vás, pro váš chokecherry Bush a vaše další rostliny z následujících důvodů:

Vytváří útočiště pro vaše rostliny

Ať už pěstujete křehké okrasné rostliny nebo odolnou zeleninu, polytunnel může vašim rostlinám poskytnout potřebnou ochranu před nepříznivým počasím, sezónními škůdci a škůdci, kteří se mohou pokusit je poškodit.

Slouží jako víceúčelové prostředí

Kromě ochrany rostlin před vnějšími silami slouží polytunnel také jako víceúčelové prostředí. Můžete jej například použít jako úložiště pro vaše zahradní nářadí, příslušenství a vybavení.

Získáte úsporu peněz za nákup potravin

Mít váš tunel vám poskytuje příležitosti k pěstování vlastního ovoce a zeleniny. To znamená více úspor po celý rok na potravinách a čerstvých produktech.

Získáte větší kontrolu nad svou produkcí

Zahradnictví Polytunnels vám způsobí nejen to, že ušetříte peníze za nákupy, ale také vám pomůže udržet zdravější životní styl, protože budete jíst domácí a čerstvé produkty. Vzhledem k tomu, že vám tunel umožňuje převzít kontrolu nad růstovým prostředím vašich rostlin, budete mít možnost upustit od používání toxických pesticidů a jiných chemikálií, které mohou potenciálně poškodit vaše zdraví.

Pokud si myslíte, že jste připraveni pěstovat chokecherry Bush v Devonu, proč nedáte výstřel polytunnel zahradnictví? Investice se vyplatí.