Kolik romských rajčat na rostlinu můžete vyprodukovat?

Kolik romských rajčat na rostlinu můžete vyprodukovat? V každé rostlině můžete očekávat, že přinese až 200 plodů; tato „zlatíčko“ přináší asi 15 cherry rajčat na klastr; to je hodně!

Pokud tedy chcete určit počet očekávaných plodů, pak spočítejte shluky květů rajčete, které se objevily na vinici.

Jedlé bobule, rajčata miluje většina lidí, od namáčení po pizzu, můžete říci, že rajčata se nacházejí ve většině potravin.

Bez ohledu na to, slyšeli jste o romských rajčatech?

Chcete-li se dozvědět více o tomto chutném, ale zdravém ovoci, čtěte dále!

Co jsou to romská rajčata?

Roma rajčata nebo Solanum Lycopersicum je americký hybrid, švestkový rajče, známý pro svou štiplavou, bohatou chuť a masitou dužinu.

Používá se na konzervování a rajčatovou pastu díky svému štíhlému a pevnému tvaru; běžně se v některých zemích vyskytuje v supermarketech.

Je známá jako italská švestková rajče a obecně rajčatová pasta.

Ano, čtete správně, nenechte se zmást jeho italským názvem, protože díky zemědělské výzkumné službě USDA byla romská rajčata vytvořena v roce 1955.

Uvedený hybrid je kombinací „Pan America“ a slavného italského „San Marzano“; stále má italské procento.

První odrůda „Roma VF“ se objevila v roce 1963 a byla vyvinuta s odolností vůči vadnutí fusarium i verticillium, což vedlo k tomu, že většina kultivarů (včetně dědictví) měla stejnou opozici.

Proč se liší od běžného rajčete?

Romská rajčata mají jedinečný tvar a chuť. Když si myslíte o rajčatech, obvykle jsou kulaté a plné. Romská rajčata však mají tento podlouhlý vejčitý tvar, který roste asi tři palce dlouhý.

Kromě toho je jeho barva stejná jako normální, což je jasně červená, ale je to hladká a silná kůže, která má masité maso s malými semínky, obsahuje vysokou hladinu kyseliny a cukru a nízký obsah vlhkosti, které se liší od ostatních odrůd rajčat.

Proto se romská rajčata používají k rajčatové omáčce nebo pastě.

Rostliny mohou být determinované nebo neurčité a tato rostlina odolná vůči chorobám je determinovaná.

Romská rajčata rostou v průměru ve výšce čtyři až šest stop; ovoce vystoupá do uvedené výšky a současně dozrává, což do konce sezóny vyprodukuje velkého policajta.

Uvedené ovoce se nejlépe konzumuje vařené, protože se objevuje jeho bohatá chuť – zejména při grilování, pražení nebo pomalém vaření.

Romská rajčata můžete stále jíst čerstvá, ale očekávejte, že budou sladká a chutná.

Kolik romských rajčat vyroste na rostlinu?

Kolik romských rajčat na rostlinu můžete vyprodukovat?

Romská rajčata jsou pouze jednou z 7 500 odrůd rajčat; pěstuje se pro určitý účel, poskytuje různé druhy ovoce a vyžaduje optimální podmínky pro růst.

Rostliny rajčat Roma však zase produkují 15 cherry rajčat na shluk, což z nich činí 200 plodů na rostlinu.

Odrůda rajčat je určena, takže každý květ se rovná jednomu plodu, a když vyroste asi čtyři až šest stop, je čas ovoce dát.

Daný počet plodů je však pouze odhadem; stále by to záviselo na jeho rostoucím stavu a distribuci pylu.

Musíte se tedy ujistit, že rostlina dostává dostatek vody a slunečního světla, aby měla zdravý výnos.

Tipy pro odhad ovoce na rostlině rajčete a zvýšení jeho výnosu

Rajčata jsou sdílena na salátech a na domácím zahradnictví, protože je snadné je pěstovat, pokud je zajištěno vhodné prostředí pro jejich pěstování.

Krok # 1. Znát počet květů rajčat

Díky tomu si budete jisti, že vám pomůže zjistit, kolik rajských plodů se vytvoří. Bude se také lišit podle druhu rajčat, které budete pěstovat.

Nemůžete však zajistit, že počet květů vytvoří stejné ovoce, protože některé mohou z rostliny spadnout nebo nemusí mít nedostatečné opylování, což může snížit její výnos.

Krok # 2. Zajistěte spravedlivé rozdělení pylu

Proč? Je zásadní pro tvorbu ovoce. Rajčata jsou samoopylující rostliny; aby se zvýšil jejich proces opylování, protřepejte rostlinu rajčete, aby se pyl distribuoval.

Krok # 3. Poskytněte svým rostlinám dostatek vody a slunečního světla

Rostliny vyžadují šest až osm hodin plného denního světla, výrazně, když plody rostou, rajčata by potřebovala více slunečního světla, aby se plody mohly plně rozvinout.

Krok č. 4. Mít skleník

Pokud ve vaší oblasti dojde ke změnám počasí, je nejlepší pěstovat rajčata uvnitř apolytunnel, abyste je chránili před počasím, zejména před mrazem, abyste zajistili požadovaný výnos.

Tipy pro pěstování

  • Sazenice vytvrzujte a přepravujte je během noci venku, ale dávejte pozor, aby teplota neklesla pod 50 ° F.
  • Před výsadbou byste chtěli nainstalovat klece nebo kůly, abyste zabránili možnému narušení kořenů.
  • Abyste se vyhnuli hnilobě na konci květu, přidejte do výsadbového otvoru vápno nebo soli Epsom; to pomůže rostlině absorbovat vápník.
  • Ideální pH půdy je mezi 6,2 a 6,5 ​​
  • Vodní rostliny hluboce jednou týdně zabraňují rozštěpení slupek a hnilobě květu, což jsou běžné problémy pro rostliny rajčete.
  • Zbavte se přísavek (sekundární větve, které se objevují mezi hlavní větví a stonkem), abyste nasměrovali energii produkce ovoce.
  • Rostlinu každé dva týdny nakrmte vhodným hnojivem, jakmile květy začnou tuhnout.

Závěr

Kolik romských rajčat na rostlinu můžete vyprodukovat?

Romská rajčata jsou hybridní odrůdou, která je také navržena tak, aby byla odolná vůči chorobám. Takové ovoce otevřelo více možností pro zlepšení výnosu rostlin pomocí vědy.

Nicméně doufám, že tento článek vyjde. Děkuji za přečtení!