Jak založíte nový závod Poinsettie

Nespočet zahradnických nadšenců se ptá: „Jak založíte novou rostlinu vánoční hvězdy?“. Když svátek končí, možná si budete chtít nechat své vánoční květiny.

Pro některé domácnosti se skutečně stalo rutinou, že každé Vánoce zdobí své domovy vánočními hvězdami. Protože jejich barvy nebudou po prázdninách tak zářivé, někteří se je rozhodnou vyhodit, když je mohou znovu použít pro příští rok.

Jako alternativu k nákupu vánočních hvězd každé Vánoce je můžete místo toho propagovat a začít znovu, až se veselý svátek v následujících letech znovu objeví. Tímto způsobem můžete ušetřit zdroje a mít nekonečnou zásobu vánočních hvězd.

Jak propagovat nové rostliny vánoční hvězdy

Vánoční hvězdy jsou přirozeně krátkodobé rostliny. Možná nemůžete mít stejnou rostlinu naživu po mnoho let. Můžete však prodloužit jeho životnost a pěstovat pro něj náhrady. Při správném způsobu množení a zahradnictví je to možné.

Jak založíte novou rostlinu vánoční hvězdy?

Rozmnožování vánočních hvězd lze rozdělit do dvou nejpoužívanějších technik, kterými jsou řezání kořenů a setí. Je zaručeno, že budete mít náhradu za své vánoční hvězdné květiny bez ohledu na metodu, kterou používáte.

Pokud by běžnější řezání bylo, pak je tato metoda jednodušší a rychlejší než druhá a máte jistotu, že máte nový růst, který vypadá stejně jako jeho rodič. Pokud však chcete novou odrůdu, budete mít tu šanci, pokud si ji vypěstujete ze semen.

Jak lze vánoční hvězda šířit z řízků?

Stejně jako při řezání kořenů na jiných plodinách byste měli oddělit minimálně tři až maximálně šest palců stonku. Pokud chcete, aby se kořeny objevovaly rychleji, můžete zkusit namočený konec namočit do kořenového hormonu a poté je přesadit.

Abyste dosáhli lepších výsledků, použijte pro svoji rostlinu pasterizovanou půdu. Vytlačte díru do vlhké půdy pro výsadbu a nalepte tam své vánoční hvězdy. Proveďte to v dřívějších letních dnech a zajistěte rostlinám ideální podmínky.

Asi po měsíci se kořeny měly vyvinout a bylo by na čase rozdělit vánoční hvězdy do jejich jednotlivých nádob. To proto, aby sousední kořeny nezasahovaly do jejich růstu, tím spíše, pokud jste do jedné nádoby zasadili četné řízky.

Jak se pěstují semena vánoční hvězdy?

Pěstování ze semen naopak může být poměrně složité. Než začnete s procesem šíření, jejich hledání už může být obtížné. Z pěstovaných můžete získat semena nebo si je objednat online, i když není snadné je najít.

Na druhou stranu neexistují žádné další procesy. Nemusíte je zmrazovat ani je nechat sedět v řešeních vhodných pro osivo. Musíte je jen zasít a na rozdíl od kořenových řízků byste měli do každé nádoby umístit pouze jedno semeno.

Stejně jako u jiných technik šíření je však chraňte před přímým slunečním zářením. Poinsettie ji skutečně potřebují k růstu. Jejich vystavení slunci však může být nevýhodné pro jejich vývoj a kvalitu barev.

Pokud nemáte v interiéru žádný prostor, zajistěte mu stín, pokud je umístíte venku. I když přímé světlo může být škodlivé, jeho nedostatek může být také smrtelný. Můžete jej zakrýt plastovým sáčkem nebo pod boudu.

Výhody pěstování vánočních hvězd a jiných rostlin uvnitř mini skleníku

Pěstování vánočních hvězd a dalších rostlin v mini skleníku má tolik výhod. Mnoho lidí je však zavěšeno na ceně nákupu nebo výstavby skleníku. Mini skleníky jsou nákladově efektivní, přesto by mohly poskytovat stejné výhody jako skleník běžné velikosti.

Skleníkové zahradničení vám umožňuje pěstovat krásné květiny a další rostliny a plodiny, které v nich můžete pěstovat. Zde je několik výhod používání mini skleníku:

Mini skleníky jsou skvělé pro začátek semen

Apolytunnel je skvělé místo pro zahájení výsadby semen před jejich přesazením do vaší zahrady. Můžete zajistit, aby vám váš polytunnel poskytl teplo a ochranu, kterou potřebují k růstu. Semena nebudete muset začínat ve sklepě, bahně nebo v garáži.

Mini skleníky udržují škůdce daleko

Hrozba škůdců může být pro zahradníky skličující. Králíci, mývalové, jeleni, zvířata, mšice, zelní červi, třásněnky a další zvířata a škůdci mohou snadno poškodit vaši zahradu, pokud ji necháte bez dozoru. Můžete použít apolytunnelk ochraně svých rostlin před těmito otravnými zvířaty.

Prodlužte vegetační období svých rostlin

Jedním z hlavních důvodů, proč zahradníci používají mini skleníky, je prodloužit vegetační období a pěstovat více rostlin. Skleníky vám umožňují ovládat rostoucí prostředí úpravou vnitřní teploty. Pokud žijete v chladnějších oblastech, budete moci vytvořit teplejší prostředí, abyste mohli vysazovat rostliny v teplém počasí. Vaše rostliny porostou déle a na výběr budete mít více možností rostlin.

Sečteno a podtrženo: Jak založíte nový závod Poinsettia?

Bez ohledu na metodu šíření, která vám nejlépe vyhovuje, není zaručeno, že budete vědět, jak založit novou rostlinu vánoční hvězdy. Pamatujte, že světlo a vodu udržujte v odpovídajícím množství a nikdy nevynechávejte údržbu.