Jak si vyrobit fleecový polštář bez šití ve 4 krocích

Šití polštáře není vždy snadný výkon, takže se většina domácích dekoratérů ve Velké Británii naučí, jak místo nich vyrobit polštář bez šití.

Co potřebujete vědět o rounu

Pokud se vám líbí většina lidí, určitě jste rychle předpokládali, že rouno je ten pravý ovčí kabát, který je teplý i nadýchaný. Neradi bychom rozbili vaši bublinu, ale rouno je materiál vyrobený člověkem, který náhodou pochází z plastu. Vzhledem k tomu, že je fleece, je při každém dotyku rozmazaný, tento mimořádně měkký a prodyšný zázračný výrobek se používá hlavně k výrobě svrchního oblečení nebo polštářů.

Předtím vyrábějí výrobci polyesterová vlákna chemickou reakcí, která zahrnuje ropu a několik ropných derivátů. Odborníci na tyto chemické látky aplikují teplo za vzniku sirupu silné konzistence.

Když hustý sirup ztuhne, lze z nich vytvořit nitě jejich odstředěním. Díky přírodní struktuře, kterou tato vlákna vytvářejí, je konečný produkt nejen teplý, ale také prodyšný.

Pokud jde o jeho původ, rouno je zde již od 70. let. Během této doby společnost Malden Mills již vyvinula polyesterové rouno.

Váš průvodce výrobou fleecového polštáře bez šití

Ne, šití fleecových polštářů je mnohem jednodušší ve srovnání s ostatními druhy polštářů. Jak název napovídá, k tomu nepotřebujete šití. Vše, co potřebujete, je nekomplikovaná technika k vytvoření útulného a nadýchaného polštáře, který chcete pro jakoukoli oblast vašeho prostoru.

Fleecový polštář bez šití může odrážet vzory v různých barvách, tvarech a designech, což mu dodává umělecký nádech. Podívejte se na tento podrobný návod, jak dosáhnout polštáře bez šití, ať už jde o vázaný typ, tkaný typ nebo tvarovaný typ.

Krok 1: Připravte si potřebné materiály

Potřebné materiály byste měli mít po ruce. Nejprve si připravte polštář. Tento formulář je možné zakoupit v jakémkoli místním řemeslném obchodě. Nebo si můžete koupit vláknitou výplň a zvolit si, abyste do ní polštář naplnili. Pak si vezměte nůžky nebo rotační nůž, pravítko a nějakou křídu.

V neposlední řadě připravte rouno. Pokud plánujete vytvořit jednoduchý polštář, vyberte dvě různé plné barvy. Nebo pokud chcete uplatnit svoji kreativní stránku, pořiďte si pro jeden typ rouna jednu plnou barvu a pro druhý uveďte odpovídající vzor.

Tento typ látky je jednou z nejoblíbenějších možností, protože je známá svou odolností.

Bez ohledu na vámi zvolenou velikost polštáře bude pro vaše rouno typické měření asi 1 yard (asi 0,92 metru) pro každý typ.

Krok 2: Odstřihněte si látku

Spojte své dva kusy rouna dohromady a ujistěte se, že pravá strana směřuje ven (ne naopak). Toto pravidlo je důležité si pamatovat, zejména u vzorovaného rouna, protože poté již není třeba polštář obracet. Můžete skončit s prázdným vzorem.

Nakrájejte látku na 4 palce delší a širší než na polštář. Udělejte to současně, aby byly dva kusy v podstatě stejné. Pokud máte obří polštář nebo chcete, aby vaše třásně visí déle, udělejte to o 8 palců delší a komplexnější pro obě strany.

Krok 3: Práce na okraji

Nakreslete 2-palcové čtverce na rohy svého rouna, aby byly rovnoměrné, a poté pokračujte v řezání. Buďte opatrní, protože křivé čtverce snižují přitažlivost vašich třásní. Pokud dáváte přednost delší hraně obklopující polštář, vytvořte místo toho čtverce 4 palce.

Krok 4: Vytvořte si polštář bez šití

Spojte horní a spodní část svého rouna dohromady a svázejte třásně pomocí těsného dvojitého uzlu. Musíte to udělat jen pro tři strany látky (čtvrtou stranu zatím nechejte odvázanou).

Vložte svůj polštář do nevázané strany. Pokud jste zvolili vláknitou výplň z kroku 1, můžete spojit čtvrtou stranu spolu s ostatními, ale ujistěte se, že necháte nejméně čtyři třásně uvolněné. To je místo, kam jde náplň do polštáře. Nezapomeňte dokončit vázání všech uzlů poté.

Jak si vyrobit fleecový polštář No Sew – tkaný styl

První tři kroky jsou stejné jako vázaný typ, kromě toho, že by vaše tkanina měla být vystřižena o 8 palců více, než je zamýšlený rozměr vašeho polštáře. Stejně jako v kroku 3 vyřízněte namísto 2palcových čtverců 4palcové čtverce. V tomto bodě se proces trochu odchyluje.

Vyřízněte štěrbiny o šířce 1,5 palce a hloubce 4 palce do všech stran a současně to rovnoměrně proveďte na obou tkaninách. Zkontrolujte, zda jsou střapce správně vyrovnány.

Poté se štěrbinou uprostřed vyřízněte palec svisle, kde se setkávají třásně a polštář.

Začněte v levém dolním rohu a zatlačte horní a spodní střapce do štěrbiny o průměru 1 palce. Neoddělujte tyto dva kusy a jemně zatáhněte. Udělejte to pro všechny tři strany a nechte poslední odepnut, aby polštář mohl proklouznout. Poté zbytek utkejte, abyste zavřeli otvor.

Závěr

Navzdory množství vzorů polštářů vám znalost toho, jak si vyrobit polštář z fleece bez šití, pomůže přidat styl a téma vašeho pokoje. Jednoduchost tohoto typu polštáře, plus průvodce s průvodcem, z něj činí ideální domácí kutilský úkol pro dospělé i děti.