Jak pěstovat bylinky v Mini Polytunnel

Hledáte způsoby, jak pěstovat bylinky v mini skleníku? Jste na správném místě! Byliny se snadno pěstují při správné péči. Jen se ujistěte, že: používáte nejlepší půdní typ, pravidelně prořezávejte a zalévejte a věnujte přiměřené množství slunečního záření.

Mini skleníky však budou vyžadovat větší péči. Rovněž nemůžete ovládat úrovně vlhkosti, proto pečlivě sledujte úrovně teploty a vlhkosti.

Mini skleník má mnoho velkých výhod, jako je prodloužené vegetační období a zdravější výnos. To vše zabírá jen minimální prostor ve vaší domácnosti. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak pěstovat bylinky v mini skleníku, čtěte dál!

Co je mini skleník?

Mini skleníky jsou, jak naznačuje jejich název, malé. Obvykle široký 10 čtverečních stop. Je ideální pro pěstování sazenic nebo rozmnožování. Mohou přicházet jako jedna police nebo více polic.

Některé dokonce přicházejí jako stolní desky pro snadný přístup. Pokud tedy plánujete pěstovat bylinky, zkuste mini skleník. Můžete je umístit do kuchyně a použít čerstvé bylinky.

Tipy, jak pěstovat bylinky

Určitě vás pobaví, pokud víte, jak pěstovat bylinky v mini skleníku. Pojďme se ponořit hlouběji!

# 1 Výběr toho, co se má pěstovat

Než skočíme na odpověď, jak růst, pojďme si odpovědět na to, co má růst. Při výběru toho, co chcete pěstovat, zvažte následující: typ půdy, preference slunečního záření, typ růstu (trvalý, roční) a potřebné množství vody.

Zde je seznam bylin, které je nejlepší pěstovat:

  • Oregano
  • Tymián
  • Levandule
  • Rosemary
  • Petržel
  • Máta
  • šalvěj

Většina bylin udržuje škůdce sama. Pokud však existují škůdci, nikdy nepoužívejte agresivní chemické pesticidy. Pokud neplánujete bylinu konzumovat, chemikálie ji učiní toxickou.

# 2 Půda a květináče

Typ půdy je klíčovým faktorem růstu bylin. Většina bylin potřebuje vlhkou, volnou, dobře odvodňující a organicky bohatou půdu s 6,0 – 7,0 úrovněmi pH.

Kombinace zestárlého kompostu, zalévací půdy a dalších organicky bohatých látek bude dobře fungovat. Předtím na dno kontejneru položte oblázky, rozbitou keramiku nebo štěrk, abyste pomohli s odvodněním.

Typ použitého květináče nebo nádoby závisí na bylinách. Byliny, jako jsou máty nebo citronový balzám, jsou invazivní a ke své kontrole potřebují vyšší nádoby. Vyberte si ten, který se vejde do vašeho mini skleníku.

Kontejnery také dobře udržují půdní vlhkost.

Naplňte nádobu až do vzdálenosti 2 palce od okraje pro zalévání prostoru. Seskupující bylinky můžete umístit do jedné nádoby. Každá bylina vyžaduje různé typy půdy, ale pokud jsou jejich potřeby dostatečně podobné, mohlo by to fungovat.

Některé bylinky spolu dobře rostou a zlepšují vlastnosti svého společníka. Přidejte hnojivo na podporu růstu. Většina bylin nepotřebuje velké množství hnojení. Pokud to není vegetační období, pak by krmení pomohlo prospívat.

# 3 Zalévání bylin

Byliny obecně potřebují méně vody než plodiny nebo květiny. Každá bylina dává přednost tomu, kolik vody potřebuje. Zde je místo, kde seskupování vašich bylin přijde vhod. Spojením bylinných bylin je jejich zalévání pohodlnější.

Byliny jako máta nebo citronový balzám milují vlhkost, takže zalévání je častější než u levandule, která upřednostňuje čas mezi zaléváním, aby úplně uschla.

Když je půda důkladně suchá, měli byste zalévat byliny odolné vůči suchu. U bylin milujících vlhkost je voda suchá. Zalévat brzy ráno nebo večer každý den. To pomůže zabránit odpařování a umožní vodě dobře vsáknout do kořenů.

V extrémních podmínkách tepla zalévejte dvakrát denně. Ale nepřeplňujte vodu, abyste zabránili hnilobě kořenů nebo růstu hub. Ujistěte se, že máte dobře fungující odvodňovací systém.

Přidejte vrstvu mulče, abyste udrželi vlhkost půdy a prodloužili dobu mezi zaléváním.

# 4 Sevření a sklizeň

Sevření bylin podporuje růst. Odstranění části stonku podporuje spící listový uzel ve spodní části k růstu. Dělejte to pravidelně a vaše bylinky budou v žádném okamžiku huňaté a listnaté.

Je ironií, že tato praxe také brání růstu. Například s kvetoucími stonky. Květy jsou známkami končícího životního cyklu. Když uvidíte poupátko, celou věc sevřete. Pokud zůstane ve svém růstu stálý, odřízněte celý stonek.

Sklizeň má stejný účinek jako štípání. Nedělejte si starosti, ani jedno z toho nepoškodí vaše bylinky.

# 5 Slunce a stínování

Stínování je také nedílnou součástí pěstování bylin. Byliny jsou docela odolné a mohou prospívat každý den za šest a více hodin pobytu na slunci. Někteří ale dávají přednost částečným stínům, jako jsou kerblíky a petržel.

Byliny potřebují každý den přiměřené množství slunečního záření, aby dobře rostly. Umístěte tedy svůj minipolytunnel blízko parapetu nebo ven.

<

Bylinky se snadno pěstují, pokud se o ně staráte správně. Použitím nejlepší kombinace půdy získáte zdravější byliny. Směs zestárlého kompostu, organicky bohatých materiálů a půdy pro zalévání bude dobře fungovat.

Přidejte na horní vrstvu mulče a nezapomeňte oplodnit své byliny. Krmení bylin pomůže jeho růstu. Voda brzy ráno a večer každý den. V extrémních podmínkách zalévejte dvakrát.

Sevření bylin podporuje růst, takže může být hustý. Také zabraňuje kvetení, takže můžete prodloužit jeho životnost. Také často sklízejte své bylinky. Doufejme, že chápete, jak pěstovat bylinky v mini skleníku.