Kolik CO2 využívají polytunnely?

„Kolik CO2 používají skleníky?“ Pokud jste si tuto otázku položili několikrát, pak musíte být jedním z bezpočtu dalších, kteří plánují urychlení růstu a vývoje svých polymerních rostlin.

V případě, že nevíte, je CO2 nebo oxid uhličitý nezbytnou součástí fotosyntézy. Fotosyntéza označuje chemický proces, který přeměňuje světelnou energii na cukry, které budou sloužit jako potrava pro vaše rostliny.

Je důležité si uvědomit, že pokaždé, když sklízíte své plodiny, je ze skleníku odstraněn oxid uhličitý. Z tohoto důvodu je nejlepší udržovat hladinu oxidu uhličitého neustále doplňovanou, aby ostatní rostlinné rostliny zůstaly zdravé.

CO2 využívané ve sklenících

Koncentrace CO2 v noci jsou obvykle vyšší než denní, protože rostliny obvykle využívají CO2 během dne fotosyntézou. Rychlost spotřeby však bude záviset na odrůdě plodiny, intenzitě světla, teplotě a stadiu vývoje plodiny. Obecně se však spotřeba CO2 rostlin může pohybovat v rozmezí 0,12–0,24 kg / h / 100 m2.

V zásadě by vnitřní farmy nebo skleníky měly mít hladinu oxidu uhličitého mezi 800 ppm až 1200 ppm. Ostatní zemědělci používají ve svých sklenících až 1 500 ppm, ale obvykle existuje zákon o snižování výnosů, jakmile překročí tento bod. Z tohoto důvodu se mnoho zemědělců rozhodlo, že ve svých vnitřních úrovních CO2 nepřekročí 1 200 ppm.

Dostatek CO2 je nezbytný pro růst rostlin. Pěstitelé musí ve sklenících udržovat dostatečné množství oxidu uhličitého, aby zajistili, že nebude narušen růst jejich plodin. Rostliny obecně nebudou růst v prostředí, kde jsou hladiny oxidu uhličitého nižší než 250 ppm.

Způsoby, jak doplnit oxid uhličitý ve vašem skleníku

Díky široké ploše prostředí mimo skleník mohou rostliny přežít i bez doplňování CO2. Je to však úplně jiný příběh, pokud pěstujete rostliny v hobby skleníku. Omezený prostor způsobí, že budou využívat okolní oxid uhličitý, který je k dispozici v uzavřeném prostoru, dokud se hladiny CO2 výrazně nesníží.

Suplementace oxidu uhličitého (CO2) je termín používaný k označení procesu přidávání dalšího oxidu uhličitého do apolytunnelinu za účelem zvýšení koncentrací CO2 a zlepšení fotosyntetických schopností rostliny. Studie ukazují, že zvýšení hladin CO2 uvnitř apolytunnelů o 800 ppm až 1 000 ppm vede ke zvýšení výtěžku o 40 až 100%.

Pokud vaše senzory detekují pokles pod doporučenou koncentraci CO2 (150 ppm až kdekoli pod 800 ppm), existuje několik způsobů, jak doplnit oxid uhličitý ve vašem skleníku:

Metoda č. 1: Spalování paliv (tj. propanu a zemního plynu)

Jednou z nejběžnějších metod doplňování CO2 je spalování přírodních plynů a propanu. Tyto plyny neobsahují žádná škodlivá nebo nebezpečná množství složek, a proto je doporučeným způsobem doplňování oxidu uhličitého ve vašem skleníku. Spalování 1 m3 zemního plynu produkuje nejméně 1,8 kg oxidu uhličitého, který mohou rostliny využít.

Metoda č. 2. Stlačené nádrže CO2

Další běžnou metodou doplňování CO2 je použití stlačených nádrží CO2. Tyto nádrže se uvolňují odpařovačem a CO2 je distribuován skrz tunel skrz otvory v trubkách z PVC. V menších sklenících však může být CO2 uvolňován přímo z nádrže.

Metoda č. 3. Metoda rozkladu

Metoda rozkladu je další účinná metoda, která pomáhá zvyšovat hladinu CO2 v tunelu. V této metodě musíte pouze umístit organické odpady, jako jsou zbytky potravin, do plastových nádob a přesčas bude mikrobiální působení, které bude probíhat v substrátu, produkovat CO2, který pak rostliny mohou využít. Nevýhodou této metody je, že pěstitelé se možná budou muset vyrovnat se zápachem a bude vyžadovat velké množství substrátu, aby dodalo správné množství oxidu uhličitého, které vaše rostliny potřebují.

Výhody pěstování rostlin v hobby skleníku

Hobby skleníky patří mezi nejideálnější místa pro pěstování rostlin. S jedním získáte lepší kontrolu nad podmínkami prostředí a zajistíte, že vaše plodiny budou pěstovány ve správných podmínkách. To zase slibuje větší výnos rostlin, větší sklizeň atd.

Kromě toho zde jsou další výhody pěstování rostlin v hobby skleníku:

Můžete pěstovat jakýkoli druh rostlin

Jednou z největších výhod hobbypolytunnelis je, že si můžete vypěstovat téměř jakoukoli rostlinu, kterou chcete. Pokud chcete v létě pěstovat chladnou sezónu nebo v chladnějších dnech teplou sezónu, můžete tak učinit pomocí skleníku. Důvodem je, že budete moci řídit teplotu uvnitř hobby skleníku, čímž umožníte vašim rostlinám přežít a prospívat navzdory chladnému nebo teplému období.

Zvýšená produkce

S hobby skleníkem můžete zajistit optimální klimatické podmínky, které vaše rostliny potřebují. Můžete dokonce provádět suplementaci oxidem uhličitým, což výrazně zvýší výnos vašich plodin.

Ochrana před nepříznivými povětrnostními podmínkami a predátory

Hobby skleníky chrání vaše rostliny před extrémními povětrnostními podmínkami. Ať už je to silný vítr nebo silné deště, můžete být v klidu s vědomím, že kryt udržuje vaše plodiny v bezpečí a bez poškození. Kromě toho hobby skleníky nabízejí ochranu před ptáky, jeleny, veverkami a jinými zvířaty, která by se mohla živit vašimi rostlinami.

Shrnutí: Kolik CO2 používají skleníky?

Rostliny potřebují dostatečný přísun oxidu uhličitého, aby zajistily, že usilují a dobře rostou. Abyste zajistili, že vašim rostlinám nedojde CO2 k použití, musíte zajistit, aby okolní oxid uhličitý uvnitř vašeho polytunnel dosáhl alespoň 800 ppm až 1200 ppm.

V případě potřeby doplňte CO2 spalováním paliv nebo použitím stlačených nádrží CO2 ve skleníku. Je prokázáno, že vyšší hladiny oxidu uhličitého v životním prostředí zvyšují výnos plodiny o 40% až 100%.

„Kolik CO2 používají skleníky?“ Až se vás někdo příště zeptá na tuto otázku, sdělte mu, že nemůžete určit přesné množství, protože počet se může lišit v závislosti na několika faktorech, včetně typu plodiny, intenzity světla a stadia vývoje rostliny.