Jak zazimuji malý polytunnel

Zeptali jste se sami sebe, jak zazimuji malý skleník? Existuje několik kroků, které byste se měli naučit, jako je čištění, kontrola, testování atd.

Extrémní zima, prudké teploty a zimní větry jsou jen některé z případů, které během chladného počasí očekáváte. Tyto případy mohou být pro vaše rostliny jistě škodlivé, zejména pokud nejste opatrní.

Dobrou zprávou je, že je můžete skutečně chránit, pokud budete postupovat podle této příručky. Než však budeme pokračovat, měli byste vědět jednu věc, která vás donutí zimovat skleník.

Rostliny – ovoce a zelenina – skutečně přežijí bez ohledu na to, jaké je venku intenzivní počasí. Čtěte dál a dozvíte se více!

7 životně důležitých způsobů, jak zazimovat svůj malý skleník

Stejně jako vy, i vaše rostliny musí být připraveny na tuto sezónu. Nezapomeňte, že jedním z faktorů ovlivňujících jejich růst je teplota. Pokud je tedy vše nastaveno, není se čeho bát. Vždy se zeptejte sami sebe, jak zazimuji malý skleník?

Pokud si nejste jisti, jste na správném místě; Pojďme se naučit několik nezbytných kroků k zazimování malého skleníku.

# 1 Vyčistěte skleník

I když není zima, je to zásadní věc – vyčistit svůj malý skleník. Musíte začít s čistým prostředím. Ujistěte se, že je polytunnel přesný. Zbavte se všeho zbytečného a vydrhněte všechny nečistoty.

Postarejte se, aby hrnce, které jste přenesli do polytunnelare, byly umyté a vyčištěné; to je, aby se zabránilo škůdcům. Nechcete, aby vnikli do vašeho malého skleníku, že?

Pokud tedy chcete zazimovat malý skleník, udržujte čistotu.

# 2 Zkontrolujte a proveďte opravy nebo výměny

Hlavním důvodem, proč zazimujete smallpolytunnelis, abyste udrželi studený vzduch venku. Musíte tedy zkontrolovat roztrhané kryty a rozbité brýle. Pokud nějaký najdete, je na čase provést opravu nebo výměnu.

V případě potřeby můžete také utěsnit nebo utěsnit všechny otvory. Pamatujte, že i když je otvor malý nebo tenký, nemusíte nechat otvory. Jinak by váš polytunnel nebyl k ničemu. Nebylo by efektivní chránit vaše rostliny před chladem, pokud by stále mohlo procházet vaším skleníkem.

A je to! Zazimování malého tunelu vyžaduje, abyste provedli nezbytné opravy a výměny.

# 3 Vyzkoušejte ohřívač

Nespoléhejte se pouze na topení, které jste právě koupili nebo jste dříve používali; i kdyby to dříve platilo, mohlo by se to postupem času změnit. To je důvod, proč byste měli provést zkušební provoz. V případě potřeby by také měl projít údržbou a rutinním servisem.

Kromě toho dbejte na to, abyste měli přesný termostat. Musíte se ujistit, že systém správně funguje. Pamatujte, že je zodpovědný za snímání teplot, a znáte svůj hlavní cíl!

V opačném případě, pokud se vám zobrazí nesprávná teplota a teplota je ve skutečnosti nízká, nebudete upozorněni a nebudete moci dělat správnou věc. Abyste mohli zazimovat malý skleník, otestujte svá zařízení, určitě to bude stát za to!

# 4 Zjistěte teplotu oblastí ve skleníku

Pokud rozumíte teplotě konkrétní oblasti ve skleníku, můžete vytvořit vynikající plán. Pokud je v takové oblasti přirozeně teplo, pak rostliny tam umístěné nevyžadují velkou izolaci.

Na druhé straně rostliny umístěné v nejchladnějších oblastech mohou vyžadovat izolaci. Podle toho, co je proveditelné, je také můžete přikrýt přikrývkami nebo je zvednout ze země.

# 5 Zvyšte účinnost akumulací tepla

Možná si myslíte, kolik vás bude stát kontrola teploty vašeho skleníku. Nedělejte si starosti; ve skutečnosti můžete ušetřit náklady na vytápění, když víte, jak maximalizovat účinnost.

Je to velmi jednoduché a lze to udělat přirozeně. Ve skutečnosti existují různé možnosti; záleží na vašem uvážení. K ukládání tepla můžete použít sázecí stroje. Buď ji naplníte půdou nebo vodou. Ať tak či onak, ve vašem malém skleníku zajistíte vysokou teplotu.

# 6 Připojte oběhové ventilátory

Ano, možná si myslíte, že jste již nashromáždili dostatek tepla. Ale to nestačí. Stále je potřeba přidat dovnitř ventilátory pro cirkulaci skleníku, což umožní správné cirkulaci tepla v celém prostoru.

Kromě pohybujícího se tepla jsou tyto ventilátory také užitečné při snižování tvorby plísní a plísní. Díky tomu máte jistotu, že vaše rostliny budou mít zdravější a lepší životní prostředí. Znovu si položte otázku, jak zazimuji malý skleník.

# 7 Připravte nouzový plán

Je nevyhnutelné, aby došlo k mimořádným událostem. Proto musíte mít nouzový kontrolní seznam. To také znamená, že byste se měli připravit také na nezbytné zásoby, dostupné v případě zamrznutí.

Jak zazimuji malý skleník? To je také nutnost; měli byste mít věci jako teplotní alarm, opravnou pásku, poly krytinu nebo záložní topení. Investice do těchto věcí pomůže, zejména pokud se situace zhorší.

Závěr

Nyní, když už znáte kroky, jak zazimovat malý skleník, je čas jej použít. Kroky jsou velmi přímé; prostě musíte být trpěliví a následovat každého nábožensky.

Nenechte si ujít krok; jinak nebudete mít ze svého skleníku největší užitek. Pokud chcete své rostliny zachránit před mrazivou teplotou venku, vždy se zeptejte sami sebe: „Jak zazimuji malý skleník?“

Doufejme, že vám tento článek pomohl. Jděte, jednejte a zachraňte svůj zelený palec tuto zimu!