Jak přesunout matraci. Best-2-Step Guide

Naučit se pohybovat matrací trvá jen dva kroky. S tímto průvodcem to můžete udělat sami! Ale co když nemáte vozidlo?

Už nehledejte, protože také budete znát některé triky, jak přemístit matraci bez nákladního vozu. Ať už přecházíte z místa na místo nebo potřebujete matraci přenést do jiné místnosti, musíte znát způsoby přepravy matrace bez ohledu na vzdálenost. Stejné tipy můžete použít i při skladování matrace.

Jak sami přemístit matraci

Krok # 1. Připravit

Před přemístěním si připravte matraci, abyste ji chránili před znečištěním nebo poškozením. Můžete použít prodyšný plast s nějakou balicí páskou nebo se podívat na některé tašky na matrace v Amazonu a dalších prodejcích. Je pohodlnější používat tašku na matraci kvůli jejímu celkovému designu a můžete zajistit, aby byla vaše matrace dobře zakrytá.

Pokud má taška na matraci zip, nebudete muset matraci na místě lepit. Jinak nezapomeňte přebalit a zalepit otvor vaku a kolem těla, aby matrace neklouzala. V případě, že tašku na matraci nemůžete najít, můžete matraci před přesunem vždy zabalit do plastové a bublinkové fólie.

Proč je potah matrace důležitý? Možná si myslíte, že stačí použít staré přikrývky, nebo nemusíte matraci ani zakrývat, když ji vkládáte do vozidla. Něco, co ji zcela chrání, například plast, však zajistí, že se vám z cestovatelských překážek nebudou škrábat ani slzy.

Krok # 2. Noste a jeďte

Použití plastu také zajistí, že vaše matrace nezmokne ani se jí nebude hromadit prach, zvláště pokud doba cestování trvá dlouho. Navíc si nezapomeňte vyztužit matraci několika kousky lepenky, abyste ji mohli snáze zvládnout. Musíte pouze umístit kousek na každou stranu a měli byste být připraveni jej přivézt do svého vozidla.

Předtím zkontrolujte cestu z místnosti k vozidlu, abyste usnadnili přenos. Odstraňte překážky, jako jsou spotřebiče a nábytek, pro rychlý přenos. Podle toho, jak velká je vaše matrace, můžete ji zvednout a nosit na boku, dokud ji nenaložíte do svého vozidla.

I když je pochopitelné, že přemístění matrace s plochou bude zabrat hodně místa, je to ideální poloha, aby nedošlo k poškození její formy. Můžete jej však držet na boku po krátkou dobu; mějte na paměti, že nic nedělá nebo nepoškozuje materiál. Totéž platí pro cestování s plochou matrací, protože silný tlak může způsobit promáčknutí povrchu.

Jak mohu přepravit matraci bez nákladního vozidla?

Pokud nemáte dostatečně velké vozidlo pro přepravu matrace, můžete zvážit mnoho možností. Pro začátečníky můžete kontaktovat přepravní společnost a zeptat se jí, kolik to bude stát. Je to pohodlné řešení, zejména pro cestování na dlouhé vzdálenosti.

Zaneprázdnění lidé si mohou také najmout profesionální stěhovače. Tito lidé za vás zabalí a přepraví, aby ušetřili čas a úsilí. Může vás odradit, abyste vyzkoušeli kteroukoli z možností kvůli ceně, ale musíte si pamatovat pohodlí, které s jejich pomocí získáte.

Můžete složit matraci?

Nejvýznamnějším důvodem, proč se matrace obtížně pohybují, než u jiných domácích předmětů, je jejich velikost. Proto si budete myslet, že bude snazší, když jej před přenášením složíte. Dobrou zprávou je, že je možné složit matraci, pokud to materiál dovolí.

Pamatujte, že vaše matrace může mít pružiny a její skládání je poškodí. Na druhou stranu by latexové a matrace z paměťové pěny měly stačit, aby se během vašeho pohybu na krátkou dobu složily. Chcete-li tak učinit, položte matraci rovně a nechejte někoho sedět na druhém konci, když matraci sklopíte a zajistíte.

Jak těžké je přemístit matraci?

Přemístění matrace není snadné, ale stále je to možné, dokonce i sami. Jak jste již dříve četli, musíte ji přikrýt taškou na matraci nebo plastem, vyztužit ji lepenkou a připravit si cestu, která vám usnadní přesun do vozidla. Poté jej chcete položit na plocho nebo na bok, dokud nedorazíte do cíle.

Pokud se stěhujete do jiného státu nebo umístění, měli byste přidělit rozpočet a najmout profesionály. Balení a přepravu za vás provedou, čímž vám ušetří čas a peníze bez obav z poškození vaší matrace. Celkově je přesun matrace možný sám, ale změřte své možnosti, abyste se vyhnuli potížím.

Závěr

Pokud budete žít v novém městě, může být stresující naplánovat, jak budete přenášet své věci z jednoho místa na druhé. Například víte, jak přesouvat matraci? Dobrou zprávou je, že je to možné udělat i sami.

Nezapomeňte matraci kompletně zabalit, aby byla chráněna před vlhkostí, prachem a poškozením během celého pohybu. Rovněž by bylo snazší se pohybovat, kdybyste jej vyztužili kartonem na obou stranách a uvolnili cestu vozidlu. A pokud nemáte náklaďák, můžete vždy kontaktovat stěhovače, kteří za vás provedou úkol.