Kdy pěstovat jahody v Itálii pro úspěch

Zahradníci budou vědět, kdy v Itálii pěstovat jahody, v závislosti na rostoucí zóně jejich oblasti. Proto můžete v Itálii pěstovat začátkem května nebo začátkem dubna. Stejně jako porozumění nejlepší zelenině pro pěstování v Itálii , bude to také výhodné pro vaši výhodu, pokud znáte nejlepší odrůdy jahod pro danou zemi a povědomí o tom, kdy pěstovat ovoce.

University of Reading ve Velké Británii doporučuje osm odrůd jahod, včetně Tristar a Earliglow, kterým se v Itálii bude dařit. A protože toto ovoce je trvalé, chcete se o ně starat po celá léta produkce. Jako většina plodin je můžete chránit před extrémními venkovními podmínkami v Itálii polytunnelovým zahradnictvím.

Kdy pěstovat jahody v Itálii a tipy pro pěstování

Správné načasování a postupy při pěstování jahod v Itálii vám pomohou získat z tohoto vytrvalého ovoce maximum. Kromě toho, že znáte přesný měsíc, kdy máte v Itálii pěstovat jahody, musíte znát vysvětlení. Zahradníci se zároveň musí odpovídajícím způsobem přizpůsobit své oblasti.

Kdy můžete zahájit výsadbu v Itálii?

V Itálii můžete začít s výsadbou jahod buď počátkem května nebo začátkem dubna. Je to proto, že země má čtyři zóny složené z 4a, 4b, 5a a 5b. Pokud se nacházíte v zóně 4, můžete s výsadbou začít brzy v květnu až do poloviny měsíce a pro ty v zóně 5 je to od začátku dubna do začátku května.

Obecně platí, že na většině Itally bude v zimě teplota -20 až -10 ° F. Proto chcete své jahody chránit před těmito extrémně nízkými teplotami pomocí skleníku. Můžete se obrátit na Krostrade.com, kde se dozvíte více o polytunnel zahradnictví pro ochranu a produktivitu plodin v extrémních podmínkách.

Jak pěstovat jahody v Itálii?

Ministerstvo zemědělství, životního prostředí a venkova má ukazatele na úspěšnou jahodovou zahradu v Itálii. Začněte výběrem místa, které přijímá plné slunce a má dobře odvodněnou písčito-hlinitou půdu s pH mezi 6 až 6,5. Pomůže také mít 2% obsah organické hmoty před zahájením výsadby.

Rozšíření varovalo před mrazovými kapsami v nízko položených oblastech, které by mohly způsobit poškození plodů mrazem. To je místo, kde polytunnel může pomoci chránit vaše jahody, protože začnou kvést brzy na jaře. Pro napájení a krmení zajistěte řádné zavlažování a před výsadbou použijte kompletní hnojivo.

Mohu sázet jahody právě teď?

Nejlepší je pěstovat jahody v dubnu nebo květnu na jaře v Itálii. Jakmile léto přijde od července do srpna, zahradníci místo toho obvykle udržují svou zahradu. To zahrnuje kultivaci, zalévání, hnojení oblasti a hubení škůdců, jako jsou roztoči.

Polovina srpna a září je vhodná k hnojení. Můžete také začít ředit jahody v září na přibližně čtyři rostliny na čtvereční stopu. Škůdci, které tento měsíc musíte hledat, jsou nematody.

Jaké je nejlepší místo pro pěstování jahod?

Nejlepší místo pro pěstování jahod je oblast, na kterou každý den dopadá alespoň 6 hodin přímého slunečního světla. Jak již bylo zmíněno dříve, písčitohlinitá půda musí mít organickou hmotu, která podporuje zdravý růst. Kromě toho se musíte vyhnout výsadbě v zahradě, kterou jste dříve používali pro plodiny, jako jsou rajčata, lilek, melouny a růže, protože houby mohou být stále přítomny.

Nejlepší teplota pro pěstování jahod je od 60 do 80 ° F. Zatímco rostliny v Itálii snášejí nízké zimní teploty, bobule se stále mohou poškodit kolem -10 ° F. Na druhou stranu, den-neutrální jahody nebudou budovat, když teploty dosáhnou nad 85 ° F.

Kolik jahod získáte z jedné rostliny?

Během tří až čtyřtýdenní sklizňové sezóny může rostlina vyprodukovat litr jahod. Tato částka bude záviset na tom, zda jsou podmínky pěstování ideální a v rámci běžného produkčního modelu. Chcete-li pěstovat bobule pro svou rodinu, musíte mít 15 stop řadu rostlin, abyste mohli produkovat dostatek bobulí pro čtyři členy rodiny.

Můžete jíst jahody prvního roku?

Obvykle nebudete moci v prvním roce výroby získat žádné jahody. Odborníci doporučují sevřít květiny v prvním roce, aby se podpořilo zakládání kořenů a tvorba pupenů pro sklizeň v příštím roce. To je pravda, pokud sadíte na jaře, ale bobule, které zasadíte před zimou, mohou přinést následující jaro.

Celkově může na produkci vašich rostlin ovlivnit mnoho faktorů. Lepší výnos plodů získáte, pokud rostlinám v prvním roce umožníte rozvíjet zdravé kořeny. Je ale také třeba poznamenat, že druh jahod a kultivarů, které budete pěstovat, také určí, jak dlouho budete čekat na celkovou produkci.

Závěr

Itálie není možná pouze pro produkci zeleniny. Vědění, kdy v Itálii pěstovat jahody, vám umožní využívat tuto trvalku po celá léta. Itally is under areas 4 to 5, and you can either plant your berries in the začátku května nebo začátku dubna a použít polytunnel na ochranu před mrazem.

Za zmínku stojí také nechat rostliny, aby se usadily v prvním roce. Proto se zdržujte sklizně bobulí v prvním roce.