Jak udržovat mini polytunnel. Průvodce pro začátečníky

Bez ohledu na jeho menší velikost se zahradníci musí naučit, jak udržovat minipolytunnel pomocí pravidelné kontroly podmínek a čištění a sanitace. Tyto dva jednoduché tipy jsou přímočaré a snadno sledovatelné, aby zajistily užitečnou prosperující zahradu v oblasti Polytunneland. Pokud budete svůj minipolytunnel udržovat správně, všimnete si rozdílu ve zdraví vašich rostlin.

Po spuštění jste se pravděpodobně naučili odpovědnosti za péči o mini skleník. Postupem času však bude údržba určovat životnost skleníku a produktivitu rostlin po celý rok. Dobrou zprávou je, že díky malé velikosti minipolytunnel je údržba pohodlnější a rychlejší.

Proto nemáte žádnou výmluvu, abyste tyto povinnosti přeskočili.

Jak udržovat mini skleník: Tipy pro nové zahradníky

Jedna z věcí, kterou noví zahradníci předpokládají při udržování minipolytunnelis, že to bude obtížné a nákladné. Obtížnost níže uvedených úkolů však závisí na vaší vášni pro samotné zahradničení. Nenechte se přemoci myšlenkami, které vám jako nováček přijdou na mysl, protože v průběhu času najdete techniku, která vám vyhovuje.

Pokud jde o výdaje, apolytunnel je jako živé a kontrolované prostředí. Proto, i když je to mini, můžete s postupem času očekávat určité náklady. Je však možné zvolit postupy řízení, které jsou ekonomičtější a dokonce šetří energii.

Pravidelná kontrola podmínek

Teplota

Jedním ze základních vnitřních podmínek je teplota. Kromě vlivu na rostliny má neovlivnění a řízení teploty také vliv na životnost minipolytunnelmateriálů. Pomocí monitorovacího systému můžete později ušetřit výdaje a potíže, takže budete vědět, jestli potřebujete upravit chlad nebo teplo uvnitř.

Proto je zásadní naplánovat vše, včetně rostlin, které budete mít v polytunnelatu současně. Můžete se ujistit, že jsou v optimálním prostředí. Kromě toho nepřehlédněte venkovní teploty, proto jako vodítko vždy odkazujte na zónu odolnosti vašeho státu.

Světla

Věděli jste, že světla ovlivňují také teplotu v mini skleníku? Některé rostliny jsou citlivé na lesk, proto je zásadní vybrat si ten správný pro mini skleník. Budete také hrát roli v jejich údržbě, protože některým plodinám se daří ve specifickém spektru, které vyžaduje změnu, jak rostou.

Větrání

Po teplotě a rozsvícení je ve vašem seznamu údržby následující podmínka větrání mini skleníku. Vždy zkontrolujte ventilační otvory a dveře, zda se úspěšně otevírají, a poté se odpovídajícím způsobem přizpůsobte vnějšímu klimatu. V některých případech možná budete muset do minipolytunnel přidat ventilátor proudění vzduchu, abyste zajistili správnou cirkulaci.

Zavlažovací systém

Snadná chyba, kterou může zahradník udělat v minipolytunnelis, nekontroluje svůj zavlažovací systém. Nechcete své rostliny přetékat vodou a chcete se vyhnout kapkám, které by mohly rostliny poškodit. Nejlepší je zkontrolovat, zda voda cílí na půdu a ne na listy vašich rostlin.

Čištění a sanitace

Čištění a dezinfekce

Pojem údržba polytunnel již znamená čištění a dezinfekci první na mysli. To je také jeden z úkolů, které musíte důsledně dělat, abyste se později vyhnuli problémům. Například neřešení problémů s plevelem v minipolytunnelearitách pak může vést k škůdcům a chorobám.

Kromě toho musíte ve skleníku vždy udržovat čistotu a pořádek. Jelikož je menší než typický skleník, můžete na některých místech rychle spatřit neupravené oblasti nebo úlomky. Mohou to zahrnovat padlé rostlinné materiály, rozlitou půdu nebo nahodile uspořádané nástroje.

Chcete, aby bylo všechno, včetně květináče, důkladně čisté, abyste zabránili přechovávání škůdců a chorob. Je ještě lepší je dezinfikovat roztokem kyslíkového bělidla. Pokud jde o oblast s úlomky, můžete ji pomocí křemeliny ošetřit před opuštěním minipolytunneldormantu.

Hubení škůdců

Kromě proaktivity může při hubení škůdců pomoci pravidelná dezinfekce vybavení a kontrola struktury tunelu. Věděli jste, že zavlažovací potrubí a zadržovací nádrže mohou povzbudit komáry kvůli řasám?

Chcete-li to vyřešit, použijte kyslíkové bělidlo k dezinfekci zásobníků a potrubí. Na druhou stranu samotná struktura tunelu, jako jsou jeho dřevěné části, může skrývat roztoče, mšice, třásněnky a mouchy. Minipolytunnel můžete také dezinfikovat roztokem kyslíkového bělidla a použít na dřevo rostlinný rostlinný olej, abyste dosáhli štěrbin, které mohou sloužit jako úkryty pro škůdce.

A konečně, dodržujte správnou hygienu, protože vaše oblečení a obuv mohou přispívat ke kontaminaci škůdci a nemocemi.

Závěr

Minipolytunnel je malý, ale funkční doplněk vaší zahrady. Ale aby mohl plně sloužit svému účelu, musí zahradníci vědět, jak správně udržovat minipolytunnel. Pro začátečníky může být ohromující dozvědět se o těchto úkolech a povinnostech, ale ovoce vaší práce, později, bude desetinásobné.

Údržbu minipolytunnelů si můžete představit jako povinnost rozdělenou na kontrolu podmínek a čištění a sanitaci. Dělat oba tyto úkoly zodpovědně a důsledně zabráníte později závažnějším problémům. Kromě toho je snadné tyto věci zahrnout do svého denního rozvrhu v mini skleníku.