Jaké jsou dobré věci pro růst v malém polytunnelu

Než zjistíte, jaké jsou dobré věci pro pěstování v malém skleníku, je nutné diskutovat o tom, co minipolytunnelis. Thepolytunnelis má ve vaší oblasti tak vynikající strukturu, protože může udělat pro vaši plantáž.

Skleník se vztahuje na konstrukci, která se vyznačuje zastřešením a stěnami vyrobenými z vynikajícího průhledného materiálu, který zahrnuje sklo, kde se rostlinám daří za ideálních klimatických podmínek. Struktury sahají od drobných přístřešků po budovy průmyslových velikostí. Minipolytunnelis je také známý jako studený rám.

Mít yourpolytunneloffers několik výhod. Bez ohledu na to, jaký je váš zahradní styl, je známo, že thelytunnel zvyšuje efektivitu výsadby i výsledek. Mezi výhody patří řízení klimatu, ochrana rostlin a prodloužení vegetačního období plodin a ještě mnohem více, co může nabídnout.

Co můžete pěstovat v malém skleníku?

Vezměte na vědomí, že ústřední bod diskuse zde roste v mini skleníku. Velikost je ve srovnání s tradiční formou skleníku menší. Jaké jsou plodiny, které je nejlepší pěstovat v malém skleníku?

<

S příchodem jara může být minipolytunnel naplněn různými mladými plantážemi, a to hned od začátku sezóny. Mohou zahrnovat plodiny pěstované přímo ze semene, včetně vašich čerstvých salátů.

Léto

V letní sezóně může být smallpolytunnel místem, kde můžete pěstovat chráněné plodiny, jako jsou lilky, okurky, papriky a rajčata. Tuto strukturu můžete také použít k získání domácích plodin středomořské varianty.

Pád

Během podzimní sezóny nezapomeňte, že oblíbenými plodinami jsou květinové rostliny, jako jsou muškáty a fuchsie, plus zelenina, jako je salátová zelenina a salát. Můžete také zasadit jarní zelí v podzimním období směrem k zimním měsícům.

Zima

Jak se svět blíží zimě, změňte rostoucí vzorec a připravte si fuchsie, muškáty a další jemné plantáže. Můžete také mít žárovky pro mini skleník.

Pěstování lilku ve skleníku

Ačkoli je možné lilek pěstovat venku, skvěle se mu daří také v mini skleníku. Nejprve se pěstují v květináči o průměru tři a půl palce a jakmile je květináče naplněna kořeny, musí být zahradník schopen v dubnu převést rostlinu do devítipalcového květináče s kompostem. zemědělec je ve vytápěné konstrukci nebo ve skleníku. Při pěstování venku to musí jít začátkem května nebo června.

Lilek lze také pěstovat přímo na otevřeném prostranství v teplejších oblastech Evropy, s roztečí dvou stop od sebe a v ideálním uspořádání pokrytý rounem. Klíčem k úspěchu zde je poskytnutí dostatečného tepla a slunečního svitu, aby pozvedlo rostoucí scény.

Můžete také použít polyetylén k zahřátí půdy asi dva týdny před výsadbou, jakmile se již aklimatizuje nebezpečí mrazu a pokrytí mladých plantáží. Můžete je mít na slunných místech u chráněných zdí. Nezapomeňte klást, zalévat a odstranit zbytek květů.

Jak pěstovat okurky ve skleníku

Mezitím mezi nejzajímavějšími plodinami k pěstování je také okurka. Hvězda jarní sezóny, ale protože máte skleník, můžete je mít téměř ve všech částech roku.

Co můžete udělat, je začít zasít semena okurky v posledních třech týdnech před datem mrazu, abyste je mohli transplantovat týden předtím, než mráz ustoupí. To je nutné, protože plodina má tendenci být nejzranitelnější před poškozením v důsledku mrazu.

Ohřívače vašeho polytunnelcan vám pomohou dosáhnout potřebného tepla pro okurky v mrazivých obdobích. Tímto způsobem nikdy nebudete muset uvažovat o datlech mrazu a můžete je pěstovat po celý rok.

Když pěstujete okurky v květináčích, představují také velkorysé příležitosti. Doporučuje se zasít semeno pro každý z vašich třípalcových květináčů. To vám poskytne dostatek místa pro počáteční pěstování rostliny.

Ujistěte se, že můžete plodinu zasít do takzvaných rašelinových nádob nebo do nádob vyrobených z rašeliny, abyste je mohli přesadit bez extrakce, protože kořenové systémy nebudou narušeny. Tři týdny po zahájení semen si připravte náplast ve struktuře, kde se semenáčky přesazují.

Pěstování papriky ve vašem skleníku

Nejprve začněte zasít semena asi za osm týdnů před přesazením. Udržujte teplotu půdy na 32 stupních Celsia. Jakmile se objeví první listy, transportujte sazenice do kontejnerů.

Za druhé, pěstujte rostliny na přibližně 21 až 23 stupňů Celsia a přihnojte. Při transplantaci do skleníku musí být teplota během dne 24 stupňů Celsia, zatímco v noci 22 stupňů Celsia, zejména v týdnu po této fázi. To umožňuje rychlý růst vegetace a podporu dobré podpory kořenů.

Co je dobré pěstovat v malém skleníku? Možná říkají, že pěstování v polytunu závisí na ročním období, ale toto je přesná výhoda polytunnel – umožnit vám pěstovat jakoukoli plodinu kdykoli v roce.