Jak se správně starat o mini polytunnel

Vědět, jak se starat o minipolytunnel čištěním a sterilizací, sledováním, kontrolou a prevencí a údržbou, je zásadní pro jeho životnost a úspěch vaší zahrady. V jeho produktivitě a účinnosti hraje důležitou roli priorita toho, jak se správně starat o mini skleník. Stejně jako vědět, jak začít pěstovat zeleninové rostliny v mini skleníku, péče o polytunnel by měla být jednou z prvních věcí, které se naučíte před samotnou výsadbou.

Vzhledem ke své velikosti je péče o minipolytunnel méně náročná a časově náročná. To však neznamená, že by stačilo udělat kroky zmíněné polovičatě. Podle University of Massachusetts Amherst je něco tak jednoduchého jako čistota užitečným řešením proti chorobám ve skleníku.

Kompletní průvodce, jak se starat o mini skleník

Vyčistěte a sterilizujte

Jak již bylo zmíněno výše, čištění polytunnelje jedním z nejjednodušších způsobů péče o váš mini skleník. Je to zřejmá povinnost, ale zahradníci někdy tuto odpovědnost přehlížejí, pokud vizuálně nevidí, že to musí být provedeno. Chcete-li pravidelně čistit a sterilizovat, pokud si přejete, aby škůdci a patogeny byly problémem minulosti.

University of Missouri uvedla, že čištění zahrnuje odstraňování plevele, vysávání nečistot, jako je zalévání půdy, a odstraňování řas, špíny a hnojiv pomocí čisticích prostředků. Můžete také použít ekologické mýdlo a vodu, ale buďte opatrní se zbytky.

Po vyčištění přichází sterilizace nebo sanitace ve skleníku. V mini skleníku si můžete vybrat z alkoholu, bělidla, oxidu uhličitého a kvartérní soli chloridu amonného. Mějte však na paměti, že protože jsou těkavé, je nutná ventilace.

Pro bezpečnost rostlin a zahradníků nezapomeňte dodržovat pokyny pro každou dezinfekční chemikálii.

Pečlivé sledování, inspekce a prevence

Díky vlastní velikosti minipolytunnelů jsou každodenní pozorování a pečlivé sledování rychlé a snadné. Je nezbytné, aby zahradník pravidelně kontroloval každou oblast v polytunnel, aby včas řešil potenciální problémy. Pomůže to také s čištěním a údržbou a vždy můžete být v předstihu a vyhnout se zpožděním později.

Kromě minipolytunnelits sám, vždy zkontrolujte své rostliny. Pokud uvidíte napadené rostliny nebo zamoření škůdci, rostlinu okamžitě odstraňte, abyste zabránili šíření problémů. To je také část, kde je prevence praxí, na kterou byste nikdy neměli zapomenout.

Například jedním z důvodů, proč roste plevel v tunelu , je neúspěch při každé akci, kterou děláte uvnitř. To zahrnuje čištění každého materiálu před jeho opětovným použitím a vyvarujte se přenášení předmětů bez jejich první kontroly. U škůdců by je mohly ukrývat nové rostliny, proto nejprve zkontrolujte nejnovější přírůstky a vždy přidávejte užitečný hmyz, který by se živil škůdci.

Udržujte vnitřní podmínky

Péče o minipolytunnelis se neomezuje pouze na čistotu, kontrolu a prevenci. Správná údržba vnitřních podmínek může také ovlivnit mini skleník. Vadný ventilační systém například nepoškozuje pouze zdraví rostlin, protože může také způsobit kondenzaci a poškození struktury tunelu.

Když už mluvíme o větrání, dveře a okna v minipolytunnelare jsou náchylné k poškození v důsledku počasí. Můžete si všimnout, že se neuzavírají úplně, což může ovlivnit kvalitu prostředí uvnitř. Může být také nutné opravit nebo vyměnit obrazovky kvůli slzám a otvorům.

Nezbytné je také vybavení, které používáte k udržování teploty uvnitř mini skleníku, jako jsou ohřívače a ventilátory. Včasné zachycení problémů vám ušetří potíže a náklady, proto vždy zkontrolujte korozi nebo nahromadění nečistot. U ohřívačů se ujistěte, že máte dostatek paliva, a u ventilátorů nepoužívejte příliš mnoho mazání.

A konečně dalším mechanismem uvnitř polytunnel, který potřebuje pravidelnou kontrolu, je zavlažovací systém. Zahradníci často přehlíží vedení a hadice a praskliny odstraňují. Mohou se také časem znečistit, vytéct nebo se ucpat, takže místo vyšších nákladů na výměnu se zaměřte na časná řešení.

Proč uvažovat o mini skleníku?

Při správné péči a údržbě vám minipolytunnel vrátí mnoho výhod. Tato struktura je vynikající způsob, jak nastartovat semena, chránit rostliny před extrémními podmínkami, prodloužit vegetační období nebo oddálit sklizeň. Předchozí diskuse by mohla vypadat jako minipolytunnel náročná, ale vynaložené úsilí je ve srovnání s venkovní zahradou minimální.

Závěr

I když máte na zahradě malý prostor, stále můžete pěstovat rostliny a čerstvé plodiny, aniž byste se museli starat o nekonzistentní počasí pomocí mini skleníku. Aby to však bylo užitečné a praktické, musíte vědět, jak se o minipolytunnel správně starat. Velikost minipolytunnelis nejen šetří místo, ale také usnadňuje a zrychluje péči.

O svůj minipolytunnel se můžete přiměřeně postarat čištěním a sterilizací, monitorováním, kontrolou a prevencí a údržbou. Konzistentní přidávání těchto věcí do vašich aktivit může minipolytunnelwork co nejlépe pomoci. A protože jej chráníte před poškozením, bude mít také delší životnost.

Z dlouhodobého hlediska vám péče, kterou děláte, později ušetří potíže a náklady. Kromě toho vám návrat z těchto snah o uspokojení zajistí, jakmile získáte svoji čerstvou produkci po celý rok.