Co je přijímací deka: Užitečný průvodce pro nové rodiče

Pokud jste novým rodičem, možná by vás zajímalo, co je to deka pro příjem?

Pravděpodobně jste to už viděli ve filmech nebo televizních pořadech tisíckrát, nebo jste to možná zažili na vlastní kůži.

Znáte látku, kterou sestry používají k zabalení novorozenců, zatímco je předávají matkám? To je to, co to je. Jak se tedy liší od zavinovaček nebo mušlí?

Podrobnější popis naleznete níže.

Co je přijímací deka: vzhled, složení, použití

Tento tenký a měkký dětský doplněk, který je v nemocnicích obvykle vidět v jedné barvě, je vyroben z plyše, bavlny nebo flanelu. Obvyklá velikost je 30 x 30 palců, ale některé ji vyrábějí do listů 30 x 40 palců.

Obvykle jsou přijímací přikrývky menší než zavinovací přikrývky, ale nenechte se touto skutečností oklamat! Toto příslušenství, které se obvykle dodává v balení po 2 až 4, je univerzální a lze ho použít ve více aplikacích.

Kromě velikosti je dalším rozdílem mezi přijímáním přikrývek z mušlí a zavinovaček jeho primární funkce. Přijímací přikrývky jsou původně určeny k zabalení novorozenců, zatímco další dvě jsou určeny k zavinování.

Existuje však mnoho dalších použití pro příjem přikrývek, jak je uvedeno výše, a jsou uvedeny v následujícím seznamu.

 • Pleny I když jsme zmínili, že pro tuto práci se doporučují zavinování, může i zde fungovat příjem přikrývek.


 • Koupání Protože velmi dobře udržuje teplo, jsou přikrývky vynikajícím sušičem po rychlém umytí vašich dětí.


 • Přebalovací podložka Nechcete, aby vaše dítě při čekání na novou plenu zchladlo, že? Tyto přikrývky používejte, pokud nemáte k dispozici běžnou přebalovací podložku, zejména ve veřejných prostorách.


 • Kojení Když už mluvíme o veřejných prostranstvích, některé maminky stále dávají přednost skrývání při krmení svých dětí před ostatními lidmi. Naštěstí se k tomuto účelu dokonale hodí přijímací přikrývky. Lze jej také použít k čištění plivatek nebo driblingů.


 • Potah na kočárek / auto V případě nouze je příjemné přikrývky vhodné na náhlé dešťové přeháňky, když jste na procházce. Podobně poskytují dostatek tepla, když jste uvnitř svého vozu.


 • Hrací podložka Když jste venku a vaše dítě hraje, jsou tyto listy vynikající alternativou k hraní, která chrání vaše děti před živly.


 • Burp Cloth Tím zajistíte, že vaše krásné dětské šaty budou chráněny před politím. Zdá se, že menší burpské oblečení nedokáže zachytit cokoli, co přesahuje kapku tekutiny.


 • Giant Bib Po připojení k předchozí položce obdrží přikrývky mnohem větší bezpečnost před stříkáním než obvyklá malá bryndáčky. To platí zejména, když vaše děti vyrostou a jsou nepořádné jedlíky.

Jak změnit účel přijímání přikrývek

Zatímco hlavním účelem přijímání přikrývek je poskytnout teplo vašim nejmenším, tento šikovný kus látky dělá víc než to.

Také má smysl tyto dětské články znovu použít, jakmile jim vaše děti přerostou. Níže je uvedeno mnoho dalších způsobů, jak můžete přijímací deky použít.

 • Okamžitý čistič úniku

Kromě toho, že jsou teplo na tělo, jsou přijímací přikrývky také vynikajícími absorbenty pro tyto náhodné úniky.

 • <

Ať už z ní rádi děláte přikrývku, povlak na polštář nebo zástěru, myšlenka mít něco, co vám připomene mladší dny vašich dětí, je nepochybně sladká.

 • Room dà © cor

Jakmile tyto listy přerostou, můžete snadno odříznout některé kousky a proměnit je v dekorace místností, aby vaše dítě ocenilo.

 • Nábytkový kryt

Abyste zabránili katastrofálnímu konci svého milovaného gauče, zakryjte jej těmito přikrývkami, aby na ně vaše děti nekoukaly ani se nepokoušely.

 • Cuddle buddy

Stejně jako je pro nás dospělé snadné spát ve známé posteli, tak je to i pro naše děti s přikrývkami. Pohodlná struktura a teplo, které poskytuje, usnadňují dětem usínání.

 • <; doba přehrávání

Ne, přijímání přikrývek není dobré jen jako matrace. Mohou je použít i vaše děti, když si začnou hrát s předstíranými panenkami.

Než se pustíme do shrnutí, je zde několik bezpečnostních tipů.

Nejprve nenechávejte nikde volné přikrývky, zejména na postýlce. Nikdy nezakrývejte své děti přikrývkou do 1 roku věku.

Nezakrývejte také přikrývky kolem krku nebo hlavy. A konečně, když se vaše dítě začne převalovat, už se nepoutujte.

<

Být prvorozenými rodiči je pro dospělé jednou z nejzajímavějších, nezapomenutelných a někdy děsivých zkušeností.

Radost z toho, jak se na vás usmívá vaše tělo a krev se vší nevinností, je nenahraditelná. Proto vždy zajišťujeme, že poskytujeme našim dětem jen to nejlepší, co může svět nabídnout.

Obdržení přikrývek je jedním z těch dětských předmětů, které jsou pro nové rodiče nepostradatelné. Díky všestrannosti, pohodlí a trvanlivosti jsou tyto položky ideální pro použití v různých pracích.

Poté, co naše milé děti vyrostou, má toto příslušenství stále svou funkci v našem každodenním životě.