Jaká teplota je pro polytunnel příliš vysoká a proč

Otázka: „Jaká teplota je pro skleník příliš vysoká?“ Obvykle se odpovídá v závislosti na tom, jaký typ rostliny je uvnitř. Ideální teplota uvnitř vašeho výměníku tunelů pro každou rostlinu, protože různé rostliny vyžadují pro svou snahu jinou teplotu.

Pokud se však chcete dozvědět více o tom, jaká teplota je pro skleník příliš vysoká, pak prostě čtěte dál!

Teplota ideální pro váš skleník

Přemýšleli jste někdy, jestli jsou skleníky příliš horké? Odpověď na to je ano. Jaká teplota je tedy pro skleník příliš vysoká? Maximální teplota, kterou rostliny zvládnou, je 80 stupňů Fahrenheita, a pokud stoupne nad tuto hodnotu, vaše rostliny mohou uschnout.

Existují však druhy rostlin, které vydrží neuvěřitelných 90 stupňů Fahrenheita! Ale samozřejmě od toho nechcete jít příliš daleko, protože skleníky se mohou rychle zahřát.

Bez ohledu na to je zde seznam rostlin odolných vůči teplu a citlivých na teplo pro vaše povědomí:

Rostliny odolné vůči teplu

Následující rostliny si mohou užít letní vedro společně s vámi, protože se mohou snažit i při teplotě 90 stupňů Fahrenheita.

 • lilek
 • Okra
 • Rajčata
 • Sladké brambory
 • rukola
 • Okurky
 • Zelí
 • Meloun
 • Fazole
 • Chilli papričky

Navzdory tomu, že rostliny mají vyšší toleranci vůči teplu, není nutné nechat hladinu tepla dosáhnout 90 stupňů, protože to může zpomalit fotosyntézu vašich plodin.

Přesto však mohou i přes teplo vyklíčit, což z nich dělá perfektní startovací zařízení pro nové topolytunnelgardening, ty, kteří se stále bojí zahřát svůjpolytunneltoo.

Rostliny citlivé na teplo

Rostliny, které zmíníme, vyžadují zvláštní péči; mohou zvládnout pouze teplotu kolem 75-78 stupňů Fahrenheita.

 • Řepa
 • Brokolice
 • Mrkev
 • Collards
 • Květák
 • Hrášek
 • Růžičková kapusta
 • Kale
 • Cibule
 • Salát

Následující rostliny jsou citlivé, když teplota dosáhne 85 stupňů Fahrenheita. Proto byste chtěli snížit teplotu uvnitř, aby tyto rostliny přežily.

Zvláště v létě, pokud chcete, aby kapusta přidala na vaší stravě, ujistěte se, že teplota nebude stoupat až na 85 stupňů Fahrenheita.

Co způsobuje přehřívání skleníků?

Kromě toho, že víte, jaká teplota je pro skleník příliš vysoká, měli byste také pochopit, že existují případy, kdy určité faktory způsobí, že vaše pěstitelská místnost vytvoří nebo uloží více tepla. Zde je několik důvodů:

Umístění vašeho skleníku

Může to být místo, kde umístíte svůj skleník. Dalo by se říci, že „No, to je místo, kde sluneční světlo obvykle zasahuje“. Myslím, že je dobré, že vaše rostliny mají dostatek slunečního světla, ale pamatujte, že příliš mnoho z nich je může zabít.

Proto vám doporučujeme umístit do svého tunelu teploměr, abyste mohli sledovat změny teploty. Také nechcete, aby se počasí neustále měnilo, protože narušuje proces vašich rostlin tím, že je neustále upravuje.

Buďte stálí a vždy pamatujte na to, abyste zajistili správné množství tepla, slunečního světla a vody, aby byla vaše zelenina zdravá.

Externí prostředí

K tomu se může teplota mimo váš polytunnel zvýšit nebo odvádět teplo uvnitř.

Thepolytunneltraps teplo, které pomáhá zemi uvnitř zahřátí, prospěšné pro růst vaší rostliny. Naproti tomu, pokud je venku příliš horké počasí, můžete také vypnout topení a zalévat rostliny, aby regulovaly teplo.

Také se ujistěte, že váš polytunnel má dostatečné větrání, aby uvnitř přivítal čerstvý vzduch, protože příliš vysoká vlhkost může způsobit onemocnění vašich rostlin.

Způsoby chlazení skleníku

Nyní, když jste plní informací o maximální teplotě skleníků, se může také přidat, jak ji ochladit.

Existuje mnoho způsobů, jak udržet svůj polytunnelcool, zejména v létě. Nemusíte se starat o svůj rozpočet, protože některé z nich nevyžadují utrácení žádného centu! Čtěte dále a dozvíte se více!

Ventilační systém

Zní to draho? Otevírá to jen vaše otevřené dveře nebo větrací otvory, aby se dovnitř dostal vzduch, jednoduché!

Větrání je nejpřímější způsob, jak ochladit pěstírnu; umožňuje proudění vzduchu propouštět teplo tím, že umožňuje vstup vzduchu ven.

Používání fanoušků

Stejně jako my používáme fanoušky, abychom se během léta ochladili. Stejně jako ventilační systém umožňuje proudění vzduchu k ochlazení skleníku.

Pokud otevření vašeho polytunneldoor nebude fungovat, pak je možná čas, abyste otevřeli peněženku a začali investovat do ventilátoru.

Stín

Jakkoli to může znít jednoduše, umístění vašeho tunelového tunelu pod stín vám pomůže ochladit se. Pokaždé, když uslyšíte slovo „stín“, automaticky vás napadnou stromy. Mít stromy s velkými listy a vysokými baldachýny vám proto hodně pomůže!

Pokud však nemáte na dvoře stromy, použijte jako alternativu stínicí látku a síťovinu. Vhodným materiálem by byl hliník, který neohřívá vnitřek vašeho skleníku.

Voda

Pravidelné zalévání rostlin to prostě neřeže. Zejména v létě, stejně jako lidé dehydratovaní kvůli nedostatku vody nebo pití malého množství vody, budou rostliny potřebovat více vody, aby jim pomohly vyrovnat se s horkým počasím.

Rostliny se také potí! Transpirací se ochladí tím, že ztratí vlhkost. Proto musí také zůstat hydratovaní!

Závěr

Víme, jaká teplota je pro váš skleník příliš vysoká, doufáme, že byste svým rostlinám poskytli jejich základní potřeby, aby se mohly hojně snažit a výnosně. Jen buďte trpěliví a buďte odhodlaní.

Doufáme, že uplatníte své poznatky z tohoto článku. Děkujeme za přečtení a jsme rádi, že jste si od nás přečetli znovu!