Jak si vyrobit bederní polštář. Nejlepší dvoustupňový průvodce

K výrobě bederního polštáře jsou zapotřebí pouze dva kroky. Časy, kdy musíte hodně utrácet, abyste měli více polštářů podporujících různé oblasti těla, jsou pryč. Naučit se, jak ušít bederní polštář, vám dokonce poskytne přizpůsobenější podporu.

Rolovací polštáře nejsou jediným polštářem, který můžete udělat pro cílení na konkrétní oblasti těla. S bederním polštářem můžete udržovat rovný postoj a vyhnout se bolesti těla a tlaku při spánku nebo sezení. A protože to děláte, můžete si vybrat určité materiály pro optimální podporu.

Komplexní průvodce výrobou bederního polštáře

Krok # 1. Příprava

Bedrová podpora je nezbytná ke snížení rizika bolesti dolní části zad. K dosažení tohoto cíle můžete použít bederní polštář, ale musíte jej navrhnout správně. Protože si bederní polštář vyrábíte sami, můžete si nastříhat kus látky podle velikosti, která vám bude nejlépe sedět.

Je také dobrý nápad vybrat odolnou látku, která vydrží každodenní opotřebení. Poté můžete naplánovat, jak velký chcete, aby váš bederní polštář pohodlně zacílil na oblast dolní části zad. Ujistěte se, že má vhodnou velikost pro vaši podporu.

Odřízněte dva kusy látky podle požadované délky, ale přidělte půl palce příspěvku na šev. Položte je na sebe tak, aby jejich zadní strana směřovala ven, a přitiskněte jejich horní a dolní stranu. Připínáním od okrajů bude šití pohodlnější.

Krok # 2. Šití a vycpávání

Nakonec můžete ušít nejdelší strany polštáře, které jsou nahoře a dole. Nezapomeňte však nechat otvor, abyste jej mohli později zaplnit. Užitečným tipem je ponechat na každém konci půl palce prostoru.

Po zajištění stehů můžete obložení polštáře otočit pravou stranou ven. Poté nedokončené okraje před připnutím na místo sklopte, aby se usnadnilo šití. Poté vyberte náplň, která vám poskytne požadovanou pevnost a tloušťku bederního polštáře.

Vycpávejte vložku tak, aby uvnitř nebyly žádné mezery, a za jízdy zkontrolujte její pevnost. Poté můžete otvor přišít a máte hotovo. Nezapomeňte zkontrolovat kvalitu svých stehů, abyste zajistili životnost bederního polštáře.

Druhy bederních polštářů

Bedrový polštář, který vám okamžitě přijde na mysl, přichází v podobě roliček. Tyto válcové polštáře dokonale padnou pod dolní část zad nebo krk, aby narovnaly páteř. Existují však také obdélníkové a trojúhelníkové bederní polštáře. Výše uvedený příklad je nejpřímějším tvarem, který je obdélníkový, a také se vejde pod zadní část.

Na druhé straně jsou trojúhelníkové bederní polštáře často vyrobeny z paměťové pěny a mají dobrou velikost pro zajištění podpory zad. Najdete také bederní pásy, které jsou bezpečnější, protože je ovinete nad kyčlí. Dělají vynikající úvahy pro ty, kteří se během spánku hodně pohybují.

Jak používat bederní polštář

Pamatujte, že při spánku musíme udržovat neutrální páteř, abychom se vyhnuli bolesti zad. Musíme udržovat naše uši, ramena a kyčle zarovnané a přidání bederního polštáře na spodní část zad zajistí, že nebudete mít žádné odchylky v držení těla. Pro každou polohu na spaní jsou v těle oblasti, které podporují špatné držení těla.

Hlavní výhodou bederních polštářů je vyplnění mezery mezi matrací a zády. Tím se udržuje neutrální páteř, která snižuje tlak na záda a další oblasti těla. Jak byste tedy měli použít bederní polštář k dosažení této výhody?

Zpět spí

Lékaři doporučují spát na zádech ve srovnání s jinými polohami, protože je to nejblíže přirozenému sledování naší páteře. Křivky na našich trnech však vytvářejí nepodporované oblasti, které mohou vést k bolesti zad. Proto je zásadní vyplnit mezeru mezi postelí a dolní částí zad bederním polštářem a nohy mírně zvednout dalším polštářem.

Postranní spaní

Postranní spánek je pohodlnější polohou pro těhotné ženy a ženy s kyselým refluxem. Tato poloha však stále může těžit z bederního polštáře, protože v oblasti nad kyčlí a postelí bude mezera. Umístěte do této oblasti polštář, abyste snížili bolesti zad, a použijte polštář mezi nohy, který vám pomůže narovnat páteř.

Spánek žaludku

Spánek žaludku je nejméně oblíbenou polohou pro spaní, protože ohýbá dolní část zad. Většina podpůrných polštářů nemá smysl, když spíte na břiše. Místo toho použijte plochý polštář na obličej a dolní část břicha, aby byla páteř neutrálnější.

Závěr

Pokud pociťujete bolesti dolní části zad, musíte v této oblasti poskytnout podporu. Naučte se, jak vyrobit bederní polštář, abyste jej mohli podle toho přizpůsobit. Začněte tím, že navrhnete podšívku na základě požadované délky a nakrájíte dva kusy látky na základě rozměrů polštáře.

Přišroubujte je na místo a šijte nejdelší strany polštáře. Přidělte nedokončenou část pro otočení polštáře a jeho vyplnění. Nakonec zaplňte bederní polštářovou vložku, abyste dosáhli požadované pevnosti, a otvor uzavřete.

Kromě obdélníkového tvaru uvedeného v této příručce existují i ​​jiné tvary bederních polštářů. Můžete si vybrat vhodnější pro váš typ těla a potřeby. Kromě toho vyberte kvalitní materiály pro vložku a výplň polštáře, aby bederní polštář více podporoval a vydržel déle.