Jak zasadit dlaždice rozchodníku ve 2 snadných krocích

Určitě vás potěší, že osazení dlaždic sedum vyžaduje pouze dva kroky. U mnoha značek na trhu, jako je Drop and Grow, si všimnete, že obecný způsob výsadby těchto dlaždic je přímočarý. Výsledek je ještě přínosnější ve srovnání s úsilím, které musíte vyvinout.

Někteří zahradníci, kteří rostou ve skleníku, obvykle přidávají dlaždice sedum uvnitř, aby vytvořili živější vzhled. Máte-li více odřezků sedum, přidejte barvu a texturu rychlým způsobem, který je vhodný pro kutily, tak proč jim to nevyzkoušet a přidat něco do svého prostoru? Ve dvou snadných krocích budete mít jedinečnou zahradu, skleník nebo zahradu bez jakéhokoli stresu při výsadbě a údržbě.

Jak zasadit dlaždice Sedum pro úspěch

Jakmile získáte kameny sedum, možná budete muset udělat nějaké přípravné postupy. Výrobci je dodávají v nečinném stavu, takže je musíte umístit venku, abyste získali slunce. Před výsadbou můžete rostlinu navlhčit.

Krok # 1. Položit

Snad nejvýznamnější výhodou sedumových dlaždic je to, že je zasadíte bez nutnosti kopat. Jediným požadavkem je mít díru, do které se vejde kořenový bal, aby byl na stejné úrovni jako povrch země a kořeny se dotýkaly půdy. Jakmile budete mít díry, připravte půdu uvolněním a podle toho položte dlaždice.

Dokonce můžete vytvořit osobnější vzhled rozřezáním dlaždic do tvarů a velikostí a jejich položením do vzoru ve vašem prostoru. Rovněž stojí za zmínku, že mezi jednotlivé kameny bude přidělena vzdálenost nejméně 6 palců. Pamatujte, že rozestup bude pro rostliny vždy zásadní, bez ohledu na to, jak je vysazujete a používáte.

Kde použít kameny sedum?

Existuje mnoho způsobů, jak použít dlaždice sedum, protože jejich velikost není překážková, jako u jiných vyšších rostlin. Můžete je oříznout a vytvořit tak ohraničení nebo vylepšit vzhled chodníku tím, že je umístíte po stranách nebo mezi kameny. Můžete vytvářet kousky konverzace a použít je jako dekor ve stěnách a svislých nebo závěsných zahradách.

Pokud nenávidíte sekání, můžete svůj trávník vyměnit za sedumové dlaždice a stále udržovat živě vypadající zahradu. Někteří zahradníci je dokonce kladou na střechy, takže sedumové dlaždice nejsou jen na zem. A konečně, sedumové dlaždice mohou absorbovat vlhkost z vlhkosti nebo odtoku z vaší dlažby, čímž ztrácejí potřebu spoléhat se na kanalizační systémy.

Krok # 2. Zajistěte na místě a vodě

Dalším krokem po položení dlaždic na zem je jejich zajištění na místě. Stejně jako u jiných rostlin to děláte tak, že je pevně zabalíte do půdy. Poté můžete rostliny po výsadbě zalévat podle doporučení Cottage Farms, abyste zlepšili kontakt půdy a kořenů.

Jak udržovat kameny sedum?

Krása sedumových dlaždic je, že jsou odolné, takže je můžete po výsadbě nechat na pokoji a stále se jim daří bez údržby. Ale samozřejmě je vždy lepší zkontrolovat odrůdy, o kterých se dozvíte více o jejich ideálních podmínkách. Například je můžete zalévat každý druhý den během prvních dvou týdnů a příležitostně v prvním létě.

Pamatujte, že tyto rostliny odolné vůči suchu poškozují jak zalévání, tak zalévání, takže kromě kontroly odtoku používejte pouze vodu, když je extrémně suchý stav. Hnojíte sedumové dlaždice? Během vegetačního období je ve vodě rozpustné hnojivo dobrý nápad, ale přestaňte hnojit po 1. září jako přípravu na období klidu.

Poté můžete na jaře přihnojovat, když mají rostliny nový růst. Kromě zalévání a krmení můžete být zvědaví, zda dlaždice rozchodníků vyžadují prořezávání. Pravdou je, že někteří zahradníci se bez těchto postupů obejdou, ale pokud růst začíná vypadat nevzhledně, můžete je vždy oříznout.

Jak zimovat dlaždice sedum?

Thepolytunnelis je bezpečná sázka na pěstování dlaždic rozchodníků, pokud se v zimě nechcete přestěhovat. Nicméně většina rostlin rozchodníku je zimovzdorná, zvláště když jsou v zemi. Ti, kteří mají drsné zimy, je mohou vždy přenést do nádob, než teplota klesne pod bod mrazu.

Rostlinám můžete také pomoci připravit se na studenou půdu zavlažováním pozdě na podzim a kontrolou vlhkosti půdy v zimě. Jakmile přijde jaro, můžete rostliny znovu přesunout venku.

Závěr

Chcete vylepšit vzhled své krajiny, ale nesnášíte kopání? Tento článek vás naučí, jak osazovat kameny sedum ve dvou jednoduchých krocích. Protože to je hlavní výhoda, kterou těmto rostlinám získáte; ke spuštění nevyžadují mnoho kroků.

Připravte místo kypřením půdy. Sedumové dlaždice můžete také vyřezat do požadovaného tvaru a upravit je podle svých představ. Jediným faktorem, který si musíte pamatovat, je, že dlaždice by měly mít mezi sebou 6 palců prostoru a otvory se mohou přizpůsobit kořenovému balu, aby byl na stejné úrovni s povrchem země.

A to je vše! U dlaždic sedum ve skutečnosti neprovádíte žádnou údržbu, ale vždy je možné občas zalévat, krmit a v případě potřeby ořezávat. Celkově jsou tyto rostliny obecně soběstačné a daří se jim bez velké pomoci.