5 jednoduchých kroků, jak vyrobit závěsy z látky!

Široce známá a někdy označovaná jako malířské kapesníčky, kapková textilie se hodí i na záclony. Jsou to docela odolný a odolný plátno. Malíři používají kapky na obrazy po mnoho let. Kromě toho, že se jedná o malíře, mají také praktické využití v domácnosti, jako je výroba polštářů, polštářů na spaní, záclon a návleků. V tomto článku tedy probereme kroky, jak vyrobit závěsné látkové závěsy. Pojďme!

5 Průvodce krok za krokem, jak si vyrobit závěsy z hadříku

Krok 1

Prvním krokem, jak vyrobit závěsné látkové závěsy, je žehlení. Žehlete záclonové pláště kapky, nebo ji budete chtít napařit.

Krok 2

Další věcí, jak vyrobit závěsné látkové závěsy, je změřit si okno. To vám pomůže zjistit požadovanou délku vašeho panelu.

Krok 3

Při plánování výroby závěsů s látkovým lemováním je oblepte. Abyste vytvořili lem, možná budete muset přehnout horní část asi o tři palce. Poté lem vyžehlete. Po vyžehlení lemu položte panel na plochý a tvrdý povrch. Můžete lemovat svou lepicí pistolí. Pokud dáváte přednost použití běžného lepidla na hity, ujistěte se, že používáte co nejmenší množství, aby na druhé části nezůstalo z látky lepidlo, které by vytvořilo skvrnu.

Stačí do něj vlepit lepidlo asi 5 až 7 palců; pomohlo by to udržet váš lem na místě bez problémů. Musíte změřit spodní lem na záclonách odkapávací látky, abyste vytvořili požadovanou délku panelu pro vaše okno.

Krok 4

dále v krocích, jak vyrobit závěsné látkové závěsy, pokračujte a připevněte závěsné klipy podle vašeho výběru. Měli byste použít asi 8 až 10 závěsných háků pro panel s přibližně 8 až 10 palci mezi nimi.

Krok 5

Nakonec můžete panely zavěsit. Jelikož jste již určili výšky panelů, musíte se rozhodnout o blízkosti místa, kde visíte závěsy na samotném okně.

Jaká je nejlepší kapka na závěsy?

Nejlepší kapka na záclony závisí na vašem výběru materiálu. Než si vyberete alternativu, musíte vědět také o látce na závěsy. Existuje spousta plátěných hadříků. Můžete snadno vybrat nesprávný druh pro svůj účel, pokud je neznáte dostatečně dobře.

Přicházejí tedy v různých hmotnostech, máme od 6 Oz do 8 Oz a nejvyšší je 10 oz. Těžkost látky, ze které vypadáte, bude záviset na hmotnosti. Čím vyšší je hmotnost, tím je tkanina těžší.

Co je materiál hadříku na záclony?

Drop Cloth na záclony, nazývané také plátěná kapka, je vyrobena ze 100% bavlněné kachny. Obvykle má švy s dvojitými stehy se závitem, který je odolný proti hnilobě a odolný. Plátěný hadřík je omyvatelný a opakovaně použitelný.

Čím je plátno s kapucí tak atraktivní pro projekty domácí výzdoby?

Ceny

Nejprve můžete zvážit cenu; přichází za šíleně nižší cenu asi 15 dolarů za 9 stop o 13 stop.

Lemování

Za druhé, jsou to větší kousky látky s lemováním na koncích. Ve výsledku jsou nejlepší volbou pro stylový projekt záclon a ubrusů, který je příznivý pro rozpočet.

Textura

Za třetí, pro barvu a texturu tkaniny. Mnoho z těchto hadříků má knoflíkovou strukturu a krásnou jemnou béžovou barvu. Z tohoto důvodu barva umožňuje jejich použití pro různé účely. Musíte však zajistit, abyste vybrali ten správný pro zamýšlený projekt. Přirozený vzhled, který je dodáván s plátěnou kapací látkou, z nich dělá ideální volbu pro vaše projekty domácího dekorace.

Jak měříte záclony s kapkami?

Chcete-li se rozhodnout pro požadovanou šířku, potřebujete dvojnásobné množství látky na celkovou šířku okna. Pokud nemáte v úmyslu zavřít závěsy, můžete použít jeden a půlnásobek šířky okna.

Vidíte skrz závěsy?

Odpověď je ano; můžete vidět skrz závěsné látkové závěsy, včetně těch, které jsou označeny jako těžké. Pokud plánujete použít záclony, které blokují světlo a ztmaví váš prostor, nebo pokud chcete blokovat lidi, aby neviděli váš stín oknem v noci. Pak jsou pro vás v takových případech kapací látkové závěsy špatnou volbou.

Proto budete muset přidat další vrstvu do kapací látky pomocí jiné látky. Díky tomu bude vaše opona dostatečně tlustá a neprůhledná, abyste získali trochu soukromí nebo ztmavili svůj prostor.

Můžete prát závěsy?

Ano. Můžete prát kapací látkové závěsy. Jsou docela omyvatelné a ve skutečnosti existuje doporučení je opláchnout, než je použijete pro svůj projekt šití. Měli byste však také vědět, že po umytí se mohou zmenšit.

U některých lehčích látkových tkanin je můžete prát ve stroji vodou. Pokud jde o hadříky pro vysoké zatížení, můžete je očistit několika utěrkami.

Jak perete závěsy?

Pravda je, že padací oblečení může být zpočátku docela tuhé, když si je kupujete. Můžete je rychle umýt v horké vodě s použitím saponátu a poté je vysušit. Díky tomu rychle a snadno změknou. Jakmile budete více prát, bude to měkčí.

Jaký druh látky je Drop Cloth?

Tkanina základní látky je 100% bavlněné vlákno. Materiál je tkaný spolu tak pevně. Ve výsledku jsou to dokonalé látky pro vaše domácí projekty, protože neumožňují, aby se vlasy vašich domácích mazlíčků mohly usadit uvnitř těsné vazby. Textilie na oděvy je vyrobena z vysoce odolného materiálu, který se rychle neopotřebuje při praní a používání.

Závěr

Pokud váš domov má rysy moderních prostor s velkými okny. Pak jste správným směrem, abyste si vybrali plachetový závěs, který dodá vašemu domovu stylovost při plnění jeho funkce. Je to jeden z nejlepších materiálů pro domácí kutilství, se kterými lze pracovat při přitahování postelí, polštářů a dalších věcí. Doufám, že po přečtení tohoto článku jste získali znalosti o tom, jak vyrábět záclony.