5 snadných kroků, jak vyrobit sprchové závěsy

Existuje pět snadných kroků, jak vyrobit sprchové závěsy. Vytvoření vlastního je přizpůsobené a levné. Nejen to, byl by to dokonalý způsob, jak nastavit téma vaší koupelny.

Co je sprchový závěs?

Sprchový závěs je obvykle vodotěsný závěs, který zabraňuje stříkající vodě v oblasti sprchy. Jedná se o závěsnou látku, která se tradičně nachází v koupelně. Skutečným účelem však je, aby koupelna vypadala reprezentativněji.

Na druhé straně také poskytuje uživateli určité soukromí. Přináší do něj jakýsi estetický vzhled, který ho vylepšuje, zejména pro lidi, kteří rádi koordinují téma svých domů. Bylo by to všechno shoda-shoda, a to je perfektní!

Krok 1 – Příprava materiálů

Samozřejmě byste potřebovali nějaké materiály, abyste je mohli začít vyrábět. Získejte nějakou látku, odpovídající vlákno, výrobce textilií, nějaké přímé špendlíky, průchodky, ostré nůžky a svinovací metr.

Další věci, které byste měli mít, jsou šicí stroj, vložka do sprchového závěsu, háčky do sprchového závěsu a nakonec žehlička, kterou jistě snadno najdete ve svém domě.

Krok 2 – Příprava látky

Vaše tkanina, kterou si můžete vybrat, může být syntetická nebo přírodní. Mezi těmito dvěma je mnoho rozdílů. U syntetických materiálů je vyroben z plastu nebo polyesteru. Oni jsou známí pro jejich trvanlivost, voděodolný rys a jsou bez vrásek.

Tento typ materiálu se obvykle snadno čistí a udržuje. A nabízí další výhodu – trvanlivost. Je to užitečné pro domácnost, která má malé děti. Nevýhodou tohoto materiálu však je, že není tak hladký jako přírodní tkanina. Můžete říci, že ve srovnání s přírodní látkou vypadá tuhý.

U přírodních materiálů pocházejí z bavlny, konopí, plátna nebo lnu. Přináší vzhled luxusu. A nejvýznamnější výhodou je, že je ekologický. Jo! Nyní je to dobrá volba.

Pokud se zeptáte, jaký nejlepší materiál použít pro svůj sprchový závěs, měli byste vědět v další části.

Odpověď je, že byste se měli rozhodnout pro přírodní materiály. Ačkoli nejsou vodotěsné, je to lepší než použití syntetických materiálů. Vezměte na vědomí, že syntetické materiály by stály méně. Při nastavování pohledu by ale byly dobré suroviny.

Krok 3 – Šití látky

Nyní přejdete k další části. A to je šití vaší látky. Nejprve musíte změřit šířku a výšku záclonové tyče. Sprchové závěsy se obvykle liší velikostí od 70 do 72 palců širokých a 70 až 72 palců vysokých.

Po znalosti měření můžete začít látku šit. V prvním kroku odstřihněte dva kusy látky. Každá opona by měla mít délku 72-75 palců (v závislosti na měření). Druhým krokem je poté poskládat jeden panel podélně na polovinu. Prořízněte podél záhybu a vytvořte dva užší panely.

Třetím krokem je šití úzkého panelu šicím strojem podél každé z širších stran dlouhých stran. Ve středu bude obrovské místo a tenké panely budou na každé straně. Pamatujte, že švy musí být otevřeny.

A čtvrtým krokem je složení látky napůl podélně. Zkontrolujte ze záhybu a označte nebo připněte každých pár palců po celé délce materiálu, abyste zajistili, že budete vždy označovat stejnou šířku. Připněte oba kousky k sobě poblíž značek, aby byly pohromadě.

Poté byste měli sešít blízko vnitřního záhybu podél obou okrajů a přitlačit je. A nakonec přišijeme spodní lem sprchového závěsu stejným způsobem jako po stranách.

Krok č. 4 – Využití vložek a průchodek

Umístěte výstelku sprchového závěsu na horní část látky a ujistěte se, že jsou horní a boční okraje vyrovnány. Udělejte značku na látku pomocí značky na látku, abyste označili každý otvor háčku sprchového závěsu ve vložce.

Poté proveďte svislé řezy ostrými nůžkami v každém určeném místě. Ujistěte se, že jste nakrájeli všechny vrstvy látky. Protáhněte přední část průchodky skrz každou štěrbinu a ujistěte se, že každá část šachty průchodek je na nesprávné straně sprchového závěsu.

Nakonec pomocí kladiva srovnejte hřídel průchodky přes zadní část průchodky. Postup opakujte, dokud nejsou všechny průchodky na svém místě.

Krok 5 – Zavěšení závěsu na správné místo

Jejich splňujícím krokem je zavěšení sprchového závěsu na správné místo. Vezměte si závěsnou tyč a zavěste sprchový závěs spolu s vložkou.

Jak mohu použít sprchový závěs?

Když se osprchujete, snadno je přesuňte tak, aby z nich nekapaly. Pokud sprchový prostor nepoužíváte, posuňte jej zpět do otevřené polohy.

Jsou sprchové závěsy nebezpečné?

Některé sprchové závěsy jsou obzvláště nebezpečné. Jedná se o vinylové materiály, které jsou vyrobeny z PVC nebo se také nazývají jedovatý plast. Při vytváření sprchového závěsu nepoužívejte tento druh materiálu.

<

Nyní, když víte, jak si vyrobit sprchové závěsy, proč od nynějška nezvažovat vlastní výrobu? Dá vám spoustu možností a váš styl bude všestrannější a flexibilnější. Zpočátku se to může zdát těžké, ale zvyknete si na to za chvilku. Se správnými materiály můžete efektivně vyrobit sprchové závěsy.