Jak zalévat orchideje v mechu

Pokud se chcete naučit zalévat orchideje v mechu, vězte, že fungují stejně jako vaše běžná pokojová rostlina – musíte si jen najít ten správný čas na zalévání rostlin. Pokud dáte příliš mnoho vody nebo příliš málo, vaše orchideje nebudou prospívat.

Pěstování orchidejí může být docela složité. Spíše než běžnou zalévací půdu se často pěstují pomocí kůry nebo mechu.

Místo toho, abyste je zalévali podle plánu (jako každé pondělí), závisí to, jak často zaléváte, na použitém substrátu. Budete vědět, že je čas zalévat, když budete vypadat a cítit, jak vaše zalévací médium vypadá.

Orchideje v mechu Sphagnum

Jak již bylo zmíněno, některé orchideje se pěstují v mechu sphagnum. Existují dva způsoby, jak můžete zalévat orchideje v mechu.

První metodou je zalévat je shora tak, jak zaléváte jiné rostliny pěstované v půdě. Druhá metoda je pohodlná a účinnější při zalévání orchidejí v mechu, protože vše, co musíte udělat, je namočit mech na pár minut do umyvadla.

Mechy zadržují vodu lépe než kůra, takže je důležité si uvědomit, že horní část rostliny může být suchá, ale mech může být stále vlhký. Přitáhněte prst ke koleni a zkontrolujte, zda je mech úplně suchý.

Ujistěte se, že své orchideje nepřeplňujete, zvláště pokud jsou umístěny v nádobě, která zadržuje vodu. Protože kořeny orchidejí potřebují k růstu vzduch, příliš mnoho z nich může vést ke hnilobě kořenů.

Často kladené otázky o zalévání orchidejí

Tady je několik často kladených otázek ohledně zalévání orchidejí:

Kdy je nejlepší zalévat vaše orchideje?

Ideální čas na zalévání orchidejí je ráno. Tímto způsobem voda, která zůstala na listí, do večera vyschne. Voda, která zůstane v květináči nebo na listech, podporuje bakteriální nebo plísňové problémy. Zalévání ráno navíc zajistí, že vaše rostliny zůstanou hydratované během dne, kdy to nejvíce potřebují.

Kolik vody orchideje potřebují?

Orchideje potřebují hodně vody. Ujistěte se, že jste zalévali horní část vaší rostliny a poté vložte mech na pár minut do vodní nádrže, dokud není nasáklý.

Jak často byste měli zalévat své orchideje?

To, jak často zaléváte své orchideje, závisí hlavně na několika faktorech: Typ pěstovaných orchidejí, roční období a velikost květináče. Pokud je mech na dotek vlhký, nemusíte rostliny zalévat. Nepotřebujete zalévat orchideje ve větších květináčích tolik, jako byste to dělali u menších nádob. Jak se blíží zimní sezóna a dny se zkracují, nebudete muset své rostliny tolik zalévat.

Jaké jsou různé druhy rostlin orchidejí?

Existují různé druhy rostlin orchidejí, ale nejběžnější jsou následující:

Phalaenopsis

Jedná se o některé z nejpopulárnějších druhů orchidejí a měli byste je neustále udržovat v určité vlhkosti. V opačném případě budou listy dehydratovány a bude to klesat. U phalaenopsis zasazených do mechu budete muset rostliny zalévat každé dva týdny.

Cattleyas

Tyto krásné orchideje raději vyschnou, než je znovu zalévají. Listy cattleyas uchovávají vodu ve svých dlouhých pseudobulbs. Mějte na paměti, že tyto orchideje by byly raději trochu suché, než by měly být mokré.

Odontoglossum a miltonias

Podobně jako cattleyas mají tyto orchideje také schopnost zadržovat vodu. Jejich pseudobulbs a tenké listy mohou pomoci ukládat vodu, což je vynikající, protože tyto orchideje musí být neustále vlhké. Zkontrolujte pseudobulbs. Pokud začínají chřadnout, možná je budete muset zalévat co nejdříve.

Proč byste měli používat mini skleník?

Existuje několik důvodů, proč potřebujete mini skleník. Je to vynikající investice pro zahradníky, kteří chtějí pěstovat květiny nebo plodiny. Zde jsou některé z důvodů, proč můžete využít smallpolytunnelkit:

Ideální pro lidi s omezeným prostorem na zahradě

Pokud se chystáte pěstovat bylinky, zeleninu a květiny, ale nemáte dostatek místa, je minipolytunnel skvělou alternativou. Můžete je umístit kdekoli – ve svém obývacím pokoji, balkonech, palubách a dokonce i na deskách. I když jsou menší než váš běžný skleník, nabízejí stejné výhody.

Chraňte své rostliny před hmyzem

Vaše rostliny, včetně orchidejí, jsou náchylné k otravnému hmyzu, když jsou venku. Jejich umístění uvnitř apolytunnel je udrží v bezpečí před zvířaty, jako jsou mšice, brouci a další škodlivé chyby, které chtějí jíst vaši produkci.

Začněte s výsadbou brzy

Minipolytunnel můžete použít k zahájení výsadby ještě předtím, než ve vašem státě začne chladná sezóna. Pokud máte zahradu, můžete přesadit rostliny uvnitř vaší minipolytunnelonce, když se počasí vyčistí.

Chraňte své rostliny před nepříznivým počasím

Smallpolytunnelis je bezpečný prostor pro vaše rostliny. V uzavřeném prostoru jsou vaše rostliny chráněny před nepříznivým počasím, které by je mohlo zabít, jako je mráz, sníh, silný vítr, nadměrné teplo a silný déšť. Můžete je nechat uvnitř nebo je můžete přesadit do zahrady, až přijde jaro.

Závěrečné úvahy o tom, jak zalévat orchideje v mechu

Je důležité vědět, jak zalévat orchideje v mechu, abyste mohli pěstovat krásné orchideje. Budete si moci užívat barevné květy po celý rok, pokud je zasadíte do mini skleníku.