Jak měřit teplotu vzduchu v polytunnel

Znalost měření teploty vzduchu je nesmírně důležitá pro ty, kteří se snaží pěstovat nejzdravější rostlinné rostliny. Pokud jste milovník zahradnictví, který má v úmyslu poskytnout svým rostlinám ty nejlepší podmínky pro růst, pak máte dnes šťastný den.

Neviditelné částice ve vzduchu

Pokud si nejste vědomi, tvoří různé kombinace dvou nebo více atomů molekuly plynu přítomné ve vzduchu. I když tyto molekuly nejsou viditelné pouhým okem, vězte, že jsou neustále v pohybu vysokou rychlostí. Jak se tyto neviditelné částice pohybují, mají tendenci kolidovat s pevnými povrchy oblasti i mezi sebou.

Co je teplota vzduchu?

Teplota vzduchu vám říká měření průměrných náhodných pohybů atomů a molekul. Když mají molekuly více energie pohybu, produkuje se více tepla a teplota vzduchu, kterou cítíte, je vyšší.

Jaký přístroj se používá k měření teploty vzduchu?

K měření teploty vzduchu musíte použít teploměr. Ve většině případů mohou teploměry vypadat jako kalibrovaná skleněná tyč, která má uvnitř velmi tenkou trubici.

Pokud se podíváte pozorně, uvidíte, že uvnitř této zkumavky je umístěna kapalina. Touto kapalinou může být rtuť nebo červeně zbarvený alkohol. Zásobník, který vypadá jako žárovka umístěná ve spodní části teploměru, je zodpovědný za dodávání kapaliny uvnitř trubice.

Kromě toho, jak kapalná látka kapalné látky stoupá, expanduje. Když k tomu dojde, kapalina stoupá uvnitř trubice. Protože je skleněná tyč označena stupnicí, která může být buď ve stupních Celsia, nebo ve stupních Fahrenheita, budete moci určit měření teploty vzduchu.

Jak měřit teplotu vzduchu: základy

Protože teploměr pracuje na měření vlastní teploty, musíte jej při měření teploty vzduchu umístit do stínu. To umožní teploměru dosáhnout tepelné rovnováhy s molekulami vzduchu, které jej obklopují, a měří tuto specifickou teplotu.

Umístěním na přímé sluneční světlo zahřejete kapalinu a získáte naměřenou hodnotu, která je podstatně vyšší než skutečná teplota vzduchu. Pokud to uděláte, teploměr, který je umístěn pod světlem, způsobí pouze měření vlastní teploty namísto teploty vzduchu. Pokud měříte teplotu venku, musíte jí dát několik minut, aby se přizpůsobila teplotě vzduchu venku.

Je to dobrý nápad pěstovat rostliny uvnitř hobby skleníku?

Pěstování rostlin uvnitř hobbypolytunnelis je jedním z nejlepších rozhodnutí, která jakýkoli milovník zelených může udělat. Ačkoli jeho nastavení může vyžadovat vysoké náklady, výhody polytunnelgardeningu daleko převáží vaši počáteční investici. Pokud stále nejste přesvědčeni, že pěstování rostlin v hobbypolytunnel má smysl, možná by vám tento seznam výhod mohl změnit názor:

Můžete pěstovat více rostlin a prodloužit jejich vegetační období

Nespočet zahradníků se rozhodlo změnit topolytunnelzahradnictví, aby pěstovalo více odrůd rostlin a zažilo delší vegetační období. Protože vám hobbypolytunnel umožňuje ovládat klima v uzavřeném prostoru, budete moci pěstovat tropické rostliny, i když žijete v oblastech, kde je většinou chladné počasí. Naopak, pokud žijete v tropech, vlastní hobbypolytunnel vám také umožní pěstovat mnohem větší škálu zeleniny, rostlin, bylin a květin.

Získáte více peněz na produkci

Založení vlastního hobbypolytunnel vám usnadní pěstování vlastního jídla. Kromě toho budete mít svobodu vytvářet nejlepší podmínky, které vás umístí ke sklizni většího výnosu produktů. To bude zahrnovat potraviny, které jsou obvykle mimo sezónu.

Neudržíte ty otravné škůdce a zvířata

Tradiční venkovní zahradníci jsou vždy konfrontováni s neustálou hrozbou ničivých brouků a zvířat. Není neobvyklé, že jejich jemné rostliny jsou zpustošeny chybami, které zahrnují mšice, červy zelné, housenky, červy, bramborové brouky Colorado, brouky mexické, brouci, brouci, japonští brouci, šupiny, mývalové, králíci, jeleni a ostatní tvorové. Hobbypolytunnelcan slouží jako ochranná bariéra proti škůdcům a zvířatům, která zbytečně vyčerpá veškeré vaše zahradnické úsilí.

Chrání vaše rostliny před nepříznivým počasím

Pokud své rostliny pěstujete uvnitř hobby skleníku, můžete eliminovat nutnost nouzových příprav k ochraně rostlin před nepříznivými povětrnostními podmínkami, jako je silný vítr, silné deště, vánice a krupobití.

Mít svou osobní oázu na zahradě

Nezáleží na tom, jestli venku sněží – stále si můžete užít, když jste kolem svých vzácných rostlin, pokud je pěstujete v hobby skleníku. Představte si, že vstoupíte do své vlastní tropické oázy, která je plná vašich rostoucích a prosperujících rostlin.

Stánek s jídlem

Nyní, když víte, jak důležité je naučit se měřit teplotu vzduchu, můžete snadno manipulovat s podnebím, ve kterém vystavujete své rostliny. Pokud se rozhodnete posunout své zahradnické zkušenosti na další úroveň, investujte do hobby skleníku a objevte jeho celá řada výhod!