Kdy a jak umýt stan v 8 snadných krocích

Existuje několik jednoduchých kroků, jak umýt stan. Nejdůležitější věcí, kterou byste si měli pamatovat, je, že byste to měli dělat rukama. Musíte také vzít na vědomí, že to nemůžete udělat kdykoli, musíte vědět, kdy je na to ten správný čas.

Špína a špína jsou bezpochyby nepřáteli odolného stanu. Díky čištění můžete svůj stan vydržet mnoho let a bude vám nabízet delší dobu. Umývání stanu neznamená, že ho můžete hodit do pračky. Tato akce jistě poškodí povlaky a švy.

V tomto článku vám poradíme, jak správně umýt stan. Diskutovali bychom také o čase, kdy byste měli provést čištění svého vybavení. Bez dalších okolků, pojďme na to!

Kdy umýt stan?

Je to snadný úkol zabalit vaše zařízení po události, nebo možná poté, co ji použijete jako přístřešek pro auto nebo sklad. Nejlepší by bylo, kdybyste měli na paměti, že životnost služby závisí na tom, jak se staráte o své vybavení, zejména o stan. Díky nečistotám, písku a bahnu, které oslabují textilie vašeho vybavení, je lepší jej po každém použití nebo v případě potřeby vyprat.

Toto jsou časy, kdy byste měli stan umýt:

  • Pokud je to vizuálně špinavé

Pokud je ve vašem stanu vidět jen trochu prachu, nezaručuje vám okamžité umytí. Ale pokud si všimnete, že je plná špíny a bláta, což je bezpochyby čas, kdy provádíte úklid. Nenechte na svém zařízení usazovat nečistoty, protože je budete jen těžko otírat.

  • Pokud tkanina rychle navlhne a voda se nehromadí

Grimes je důvodem číslo jedna, že DWR (Durable Water Repellent) se časem degraduje a také oslabuje vodotěsné povlaky. Odstraněním nečistot a revitalizací stanu můžete těmto problémům zabránit.

  • Pokud jste utábořili se u oceánu

U moře by na vašem stanu bylo nalepeno hodně písku. Slaný vzduch v oceánu přispívá ke korozi zipů, která vede k rozbití. Pokud se rozhodnete opláchnout, bylo by to v pořádku, ale lepší způsob, jak to udělat, je řádně jej vyčistit.

  • Po dlouhodobém vystavení kouři z táboráku

Kouř z ohně se může hromadit ve vrstvách mikročástic. Nejlepší věc, kterou byste měli udělat, je dobře postavit stan a odstranit je.

  • Po dlouhodobém vystavení UV záření

Díky UV paprskům se nečistoty, které se nalepily na vašem stanu, upečou. Vzhledem k tomu, že se tyto převody obvykle používají venku, nemůžete z toho uniknout, ale neustálé promývání stanu prodlouží jeho životnost.

Kroky, jak umýt stan

Zajímá vás, jak umýt stan? Základní věcí, kterou musíte mít na paměti, je neumýt stan pomocí pračky. Ruku byste měli umýt ve velké vaně a jemně vyčistit. Tato akce vám umožní na místě vyčistit vaše zařízení, které je zachyceno v kapsách a štěrbinách.

Zde jsou následující kroky, které musíte dodržet pro účinné mytí stanu:

Krok # 1. Naplnění vany vodou

První věc, kterou musíte udělat, je získat velkou vanu a naplnit ji studenou vodou. Ponořte stan zcela na vodu, včetně dešťovky.

Krok # 2. Dávkování mýdla

Dejte jen malé množství mýdla. Pokud máte obří stan, musíte přidat trochu víc, protože mýdlo závisí na velikosti vašeho vybavení.

Krok # 3. Míchání vody

Poté vodu promíchejte rukou. Otočte síťku naruby, abyste mohli odstranit nečistoty, které se skrývají ve štěrbinách, na půdě převodovky a v rozích.

Krok č. 4. Hnětení stanu

Stan promněte zatlačením dolů a třepáním po dobu asi 5 minut – tato metoda zajišťuje, že se voda dostane do zákoutí a zákoutí ozubeného kola.

Krok č. 5. Namáčení stanu

Poté nechte stan 20 minut potopit a po uplynutí této doby míchání opakujte.

Krok č. 6. Výměna vody, pokud vypadá špinavě

Zvedněte stan a dobře se podívejte na vodu. Pokud je hnědá, vypusťte a vytlačte stan, abyste z něj odstranili vodu. Nepokoušejte se otáčet rychlostním stupněm, protože by mohlo dojít k poškození. Naplňte svou vanu čerstvou a čistou vodou a poté postup opakujte.

Krok č. 7. Zavěšení stanu

Pokud zjistíte, že voda je již po několika oplachovacích dobách čistá, je čas pověsit si stan. Při sušení se snažte vyhnout ostrým předmětům, aby nebylo možné je roztrhnout. Stan navíc nezavěšujte oříznutím rohů, protože by se tím namáhal.

Krok # 8. Sušení stanu

Nakonec před uložením důkladně zkontrolujte, zda je stan ve všech částech a rozích suchý.

Závěr

Správná péče o vybavení by znamenala, že jej můžete používat dlouho. Jak tedy umýt stan? Nepokoušejte se jej umýt pomocí pračky, protože by mohla odloupnout vodotěsné povlaky. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je dodržovat správné tipy pro mytí rukou, které jsme probrali výše.

Hodně štěstí při mytí stanu a doufáme, že jste z tohoto článku získali spoustu informací.