Jak zabránit růstu trávy ve vašem tunelu

Než začnete zdůrazňovat, jak zabránit růstu trávy ve skleníku, pamatujte na prevenci, hygienu a herbicidy. Tyto tři jednoduché faktory před, během a po problému udrží vaši polytunnelgrassovou trávu a vaše rostliny budou také šťastné. A řekněme si to, apolytunnel s mnoha stébly trávy rostoucí uvnitř je pro oko neatraktivní.

Předtím, než jeden podnik zahájí zahrádkářství, musí vědět o různých prvcích, které hrají roli v úspěchu skleníku. Ne každý článek však hovoří o potenciálních problémech a o tom, jak je řešit. Pokud ve své zahradě začnete vidět trávu nebo plevel, nepanikařte, protože jejich prevence a řešení je jednoduchá.

Jak zabránit tomu, aby tráva rostla ve vašem úplném průvodci Polytunnel

Prevence

Podle University of Massachusetts Amherst je prvním krokem ke správě plevelů v polytunnelis prevencí jejich výskytu. Chcete-li to provést, musíte předem pochopit, odkud pocházejí, a těmto instancím se vyhnout. Pokud ve skleníku konkrétně nepěstujete trávy, vytvářejí tyto plevele nevzhledný skleník, soutěží s vašimi plodinami a přitahují škůdce a nemoci.

Kosení a herbicidy

Nejjednodušší způsob, jak zabránit trávě v polytunnelis, a to tím, že zajistíte, aby vaše růstová média a rostlinné materiály neobsahovaly semena plevelů a sazenice. Když navíc začnete vidět trávu v okolí svého skleníku, musíte ji okamžitě oslovit pomocí herbicidu nebo sečení. Častou chybou zahradníka je ignorování plevelů, pokud již nerostou ve skleníku, ale jejich ovládání, dokud jsou ještě malé, vám později ušetří potíže.

Bude pro vás těžší kontrolovat plevel, pokud je necháte kvést a nasadíte semena, protože mohou klíčit po mnoho let. Pokud poblíž skleníku nevidíte žádné plevele, pak by pro vás měla být správa trávy snadná. Zkontrolujte oblasti mezi vašimi skleníky, zavlažovacími librami nebo mimo ventilační otvory, protože na těchto místech se daří plevelům.

Bloky plevelů a roční solárium

Centrum pro zemědělství, výživu a životní prostředí v UMASS také doporučuje fyzické bariéry, jako jsou plevelové bloky, aby se zabránilo plevelům ve skleníku. Může to být krajinná tkanina pokrytá štěrkem, aby trávy nezůstaly pod nimi. A konečně, roční solarizace prázdného polytunnelcan vám také pomůže řešit plevele brzy.

Pokud máte čas v letních měsících, můžete zavřít výdejní tunely, abyste vytvořili horké a suché prostředí, které odradí růst plevele.

Kanalizace

Semena a sazenice jsou často přítomny ve věcech, které používáme ve skleníku, takže sterilizace všeho před přenesením do interiéru by měla být povinná praxe. Věděli jste, že hygiena a čistota uvnitř apolytunnel hraje významnou roli v prevenci a kontrole trávy ve skleníku? Čistá podlaha z tunelů a zalévací plocha zabrání klíčení semen plevelů, proto je vždy zametejte uvnitř.

Některé způsoby a postupy zavádějí plevel nebo dokonce podporují jeho růst. Pokud jste například použili dříve používané květináče, aniž byste je důkladně vyčistili, otevírá se to příležitost plevelům vstoupit do skleníku. Totéž platí pro opětovné použití rostoucího média, protože se snažíte ušetřit na nákladech, ale z dlouhodobého hlediska budou vaše náklady vyšší z kontroly a odstraňování plevelů a řešení chorob.

Čistota a hygiena také přicházejí s kontrolou vašich skladovacích prostor, protože mohou také obsahovat semena plevelů. Regály, hromadné zboží, palety s mixem, chodníky a lavičky jsou věci a oblasti, které ve skleníku přehlížíme, ale plevele je mohou zamořit. Palety směsi s poškozenými obaly mohou povzbudit růst semen plevelů také uvnitř.

Herbicidy

Herbicidy jako poslední možnost

Používání herbicidů v polytunnelis je komplikovanější než předchozí metody zmíněné. Za zmínku stojí, že je zásadní porozumět a dodržovat pokyny a omezení v herbicidech, zejména pokud pěstujete zeleninu. Existují dokonce federální zákony o používání pesticidů, jak uvádí University of Minnesota Extension.

U herbicidů je vhodnější jej používat v nerostoucích oblastech než uvnitř skleníku. Existují preemergentní a postemergentní herbicidy a pochopení jejich správného použití a preventivních opatření je nutností z důvodu rizika poškození rostlin. Například preemergentní herbicidy jsou nejlepší pro kontrolu semen plevelů, ale také představují hrozbu pro vaše plodiny, protože jsou těkavé.

Dalším důvodem, proč není snadné používat herbicidy v rostlinách s apolytunnelem, je kondenzace, která může nastat. Pokud je však příliš těžké řešit těžké zamoření plevelem, možná budete muset použít postemergentní herbicidy. Toto bude vaše poslední možnost a bude použitelné, pouze pokud jste odstranili všechny své plodiny a přečetli jste si vše, abyste se chránili.

Závěr

Prevence, hygiena a herbicidy jsou vaší odpovědí na to, jak zabránit růstu trávy ve vašem skleníku. Při používání herbicidů je však nezbytná opatrnost a pečlivost, protože při řešení plevelů fungují nejlépe jako vaše poslední možnost. Abyste udrželi trávu ve skleníku, stačí jednoduché preventivní a hygienické postupy.

Neustálé průzkumy okolí skleníku, sekání, hygiena a čistota vám pomohou vyhnout se napadení trávou. Tyto jednoduché postupy by měly být zahrnuty do vašich každodenních povinností na zahradě, protože čím dříve se vypořádáte s plevelem, tím snazší je zastavit.