Jak zacházet s hnědými skvrnami na břečťanových listech

Pokud si nejste jisti, jak zacházet s hnědými skvrnami na listech břečťanu, nepanikařte, protože tento problém by vám měla pomoci vyřešit čistota, hygiena a fungicidy. Pěstování rostlin se vyplatí, ale je součástí života zahradníka vidět známky, které jsou mimo normál. Obvykle se cítíte vystrašení, když si všimnete hnědých skvrn na listech břečťanu, ale naučit se, jak s nimi zacházet a co je způsobuje, by vám mělo získat zpět sebevědomí.

Chcete-li dále zabránit možným problémům s vašimi rostlinami břečťanu, můžete zvážit jejich pěstování ve skleníku. Tímto způsobem můžete pohodlněji předcházet problémům a dokonce je i kontrolovat. Můžete také napodobit podmínky růstu této rostliny, která dobře roste v zónách 4 až 9.

Nepanikařte, přečtěte si, jak zacházet s hnědými skvrnami na břečťanových listech

Jak zacházet s hnědými skvrnami na mých listech břečťanu?

Čistota a hygiena

Věděli jste, že jednoduchá zodpovědnost v zahradě, správná a důsledná čistota a hygiena mohou ošetřit hnědé skvrny, které vidíte na listech břečťanu? Často přehlížíme jednoduché postupy, jako je odstraňování odumřelých listů a stonků, a myslíme si, že den nebo dva, kdy jsou s nimi ve stoje, by neměly způsobovat našim rostlinám problémy.

Čistota a hygiena by však měly být nedílnou součástí toho, co děláte ve své zahradě a ve skleníku. Nejen, že zabrání infekci mezi vašimi břečťanovými rostlinami, ale mohou také učinit hnědé skvrny lépe zvládnutelnými a pohodlnějšími pro eradikaci. Když si všimnete infikovaných listů se skvrnami nebo dokonce zdánlivě nevinnými úlomky, odstraňte je z oblasti, abyste zpomalili jejich šíření mezi rostlinami, a můžete to udělat každé jaro, než se objeví nový růst.

Tento postup je použitelný bez ohledu na příčinu hnědých skvrn, o nichž bude článek pojednávat později. Můžete také zničit všechny své nemocné rostliny břečťanu na podzim nebo ořezat jejich infikované části jako součást vašich podzimních aktivit. To nejen pomůže léčit hnědé skvrny, ale také zabrání nemoci, protože rostliny lépe zasychají.

Nízký pohyb vzduchu a trvale mokré listy jsou významnými faktory šíření organismů, které způsobují hnědé skvrny na listech břečťanu. Zalévání nad hlavou a zalévání jsou častými viníky, na které byste měli pamatovat. Nenechávejte na svých rostlinách stojatou vodu a vodu brzy ráno, aby byly rostliny na noc suché.

Fungicidy

Jak bude tento článek diskutován později, jednou z možných příčin hnědých skvrn jsou houby. Postřik fungicidy by proto měl vaše rostliny ošetřit. Botanická zahrada Missouri doporučuje fungicidy mědi pro skvrny od břečťanových listů, protože je můžete použít k léčbě a prevenci.

Jak byste věděli, že hnědé skvrny na vašich listech břečťanu jsou od hub? Účinnost fungicidů proti hnědým skvrnám bude uspokojivá pouze v případě, že to, co vymýříte, jsou skutečně houby. Hnědé skvrny na listech by neměly mít žádné červené okraje a možná zjistíte, že samotná rostlina má skvrnitý vzhled, což vše naznačuje, že to, čemu čelíte, je způsobeno houbovou infekcí.

Je také vhodné diskutovat o tom, že při opětovném použití musíte věnovat pozornost pokynům produktu. Pamatujte, že fungicidy jsou chemikálie, proto používejte registrované přípravky k ochraně sebe a rostlin. Skutečnost, že měděné fungicidy mohou být užitečné pro houbové a bakteriální patogeny, ji však již nyní představuje jako nejlepší možnost pro kontrolu hnědých skvrn na listech břečťanu.

Co jsou hnědé skvrny na mých břečťanových listech?

Bakteriální hnědé skvrny

Americká společnost Ivy Society zmínila dvě možné příčiny hnědých skvrn na listech břečťanu: bakterie a houby. Dvě listové skvrny můžete odlišit jejich bližší kontrolou. Například bakteriální listová skvrna začíná jako mastně vypadající skvrny, které se mohou proměnit ze světle zelené na tmavě hnědou, a které postupem času prasknou.

Kromě stonků mají také červené nebo žluté okraje, které stonky nakonec zabijí. Je smutné, že bakteriální hnědé skvrny se obtížněji ovládají. Proto předcházejte infekci zajištěním suchých listů a kontrolovaného prostředí, které není příliš teplé a mokré.

Houbové hnědé skvrny

Na druhé straně jsou skvrny listů houby opálené až hnědé skvrny s vlastními tečkami a okraje listů budou mít hnědé okraje. To bude nakonec postupovat, dokud celý list nezemře, takže je důležité rychle vymýtit infikované rostliny, protože spory, které šíří houbu, jsou tečky, které jste viděli na samotných skvrnách.

U houbových hnědých skvrn doporučuje příručka Texas Plant Disease sbírat infikované listy a poté je spálit. Potom můžete použít fungicid podle jeho pokynů, dokud nejsou skvrny úplně odstraněny.

Závěr

Použití apolytunnelu usnadní péči a péči rostlinám, jako je břečťan. Problémy však stále mohou nastat iu toho nejzodpovědnějšího zahradníka, takže byste měli vědět, jak zacházet s hnědými skvrnami na listech břečťanu, aby byly připraveny. Čistota, hygiena a fungicidy jsou nejlepšími metodami pro ošetření těchto skvrn a fungují dokonce jako preventivní opatření.

Chcete jim zabránit a zpomalit šíření, abyste měli čas obnovit rostliny a chránit ty, které je ještě nemají. Kromě toho by pomohlo znát rozdíl mezi hnědými skvrnami bakterií a hub. Měděný fungicid by měl fungovat z obou příčin a čistota a hygiena budou také nejlepší ochranou před těmito organismy.